fbpx
Miasto

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

fot. Materiały Zewnętrzne
Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Toruński rynek nieruchomości przeżywa ostatnio duże zmiany. Mimo galopującej inflacji i problemów z kredytami hipotecznymi wiele osób wciąż decyduje się na zakup własnego mieszkania w mieście Kopernika. Kupujący najchętniej wybierają mieszkania z rynku pierwotnego, choć wcale nie należą one do najtańszych. Jak obecnie wygląda rynek nieruchomości w Toruniu? Zobacz!

Tyle zapłacisz za metr kwadratowy nowego mieszkania

Ceny mieszkań w Toruniu są bardzo zróżnicowane. Średnio za metr kwadratowy trzeba zapłacić ok. 6 700 zł. Są jednak osiedla, gdzie nowe mieszkania w stanie deweloperskim są znacznie droższe. Na przykład na Osiedlu 4 Pory Roku za metr mieszkania zapłacisz od 6 300 do 7 900 zł. Z kolei na Osiedlu Harmonia na toruńskim Jarze średnia cena metra kwadratowego to 8 400 zł, a Przy Koszalińskiej nawet 8 500 zł.

Na ceny wpływ mają oczywiście takie elementy, jak powierzchnia mieszkania, piętro, usytuowanie bloku czy chociażby dostępność komunikacyjna i odległość od centrum. Ważna jest także infrastruktura samego osiedla. Mieszkania z łatwym dostępem do szkół, przedszkoli, supermarketów i terenów rekreacyjnych są zwykle droższe.

Gdzie torunianie najchętniej kupują mieszkania?

Według raportu Sonar Home najpopularniejsze ulice w Toruniu to Ludwika Rydygiera, Szosa Lubicka, Ignacego Łyskowskiego czy Szosa Chełmińska. Jednak większość dostępnych tam nieruchomości to mieszkania z rynku wtórnego. Nowe inwestycje dostępne są przy ulicy Stromabda, Żelaznej, Cztery Pory Roku, Czapli, Zimowej, Brzoskwiniowej, Konfekcyjnej, Kniaziewicza, Żwirki i Wigury czy chociażby przy Podgórskiej.

Rynek pierwotny w Toruniu ma się bardzo dobrze. Nie brakuje też ofert nowych mieszkań bliżej centrum. Torunianie chętnie decydują się na mieszkania przy Lubickiej, Podgórnej, Mickiewicza czy Batorego. Dużą popularnością cieszą się też apartamenty w niskiej zabudowie przy ulicy Pułku Piechoty, Sadowej czy Szuwarów.

gdzie-torunianie-najchetniej-kupuja-mieszkania

Jakie nieruchomości są najpopularniejsze?

Mieszkańcy Torunia najczęściej szukają mieszkań dwu- i trzypokojowych o metrażu od 50 do 70 metrów kwadratowych. Takie lokale wybierają rodziny z dziećmi oraz młodzi ludzie, którzy cenią sobie przestrzeń. Kupujący zwracają uwagę, by w budynku znajdowała się winda i parking podziemny. Preferują bliską odległość od centrum lub przystanków autobusowych. Rodziny z dziećmi chętniej wybierają mieszkania na parterze z własnym ogródkiem na osiedlach, gdzie znajdują się place zabaw i tereny zielone.

Przeglądając rynek pierwotny w Toruniu na Gratka.pl, możesz również zauważyć, że wiele ofert dotyczy mieszkań usytuowanych niedaleko Śródmieścia. Deweloperzy proponują torunianom również mieszkania z nowoczesnymi rozwiązaniami. Wśród najpopularniejszych ofert są nieruchomości z pakietami antysmogowymi, podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz ze starannie wyselekcjonowaną roślinnością i elementami małej architektury.

Jeśli więc szukasz miejsca dla siebie w Toruniu, zwróć uwagę na szeroką ofertę rynku pierwotnego. Z pewnością znajdziesz tam swoje wymarzone mieszkanie, które spełnia surowe normy deweloperskie oraz Twoje oczekiwania.

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021