fbpx
Miasto

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

fot. Materiały Zewnętrzne
Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Jeszcze kilkanaście lat temu postawienie domu w kilka dni wydawało się czymś abstrakcyjnym i niemożliwym. Dziś, gdy budownictwo modułowe zyskało większą popularność i coraz więcej firm oferuje domy modułowe, szybka budowa już nikogo nie dziwi.

Technologia modułowa jest popularna już od dłuższego czasu w USA i w krajach skandynawskich. Można jednak zauważyć, że także Polacy zainteresowali się tym tematem i chętnie sięgają po nowoczesne i energooszczędne rozwiązania, które oferuje firma https://loftowedomy.pl/. Zobacz, czym jest dom modułowy i ile on kosztuje.

Czym są domy modułowe?

Dom modułowy to konstrukcja, która składa się z gotowych elementów, które powstają w fabryce. Gotowe elementy są transportowane z fabryki na plac budowy, a następnie są tam montowane. Montaż obiektu trwa bardzo krótko i można go porównać do składania klocków. Wszystkie elementy domu są ze sobą idealnie spasowane, co pozwala uniknąć opóźnień w realizacji zlecenia. Niewielkie domy o powierzchni do 35 m2 można zmontować nawet w kilka dni, ponieważ składają się z kilkudziesięciu gotowych modułów. Istnieje możliwość tworzenia budynków parterowych oraz piętrowych z różnym rozkładem pomieszczeń.

Technologia domów modułowych mocno ewoluowała w ciągu ostatnich lat. Obecnie takie obiekty wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, wykorzystują rozwiązania energooszczędne i ekologiczne. Korzystając z oferty dobrej firmy, możesz od ręki wybrać najbardziej interesujący projekt domu modułowego, który będzie odpowiadał na Twoje potrzeby. Jeśli dysponujesz większa sumą, to możesz poprosić o indywidualny projekt, który zostanie dopasowany do Twojej wizji idealnego domu.

Ile kosztuje dom modułowy?

Koszt domu modułowego różni się w zależności od projektu oraz użytych podczas produkcji technologii. Zazwyczaj ceny za postawienie domu bez wykończenia wnętrza zaczynają się od ok. 1000 zł za metr kwadratowy. Oczywiście koszty mogą być wyższe, jeśli zdecydujemy się na bardziej skomplikowany projekt i nowoczesne rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że stawki i tak są niższe niż te, które wiążą się z budową domu tradycyjnymi metodami.

Domy modułowe o powierzchni do 35 m2, które nie są na stałe związane z gruntem, będą tańsze niż domy całoroczne o większym metrażu. Całoroczny budynek zbudowany z modułów to koszt przynajmniej 300 000 złotych. Im droższe materiały zostaną użyte podczas budowy, tym większy będzie ostateczny koszt inwestycji. Do dodatkowych kosztów trzeba też zaliczyć m.in. podłączenie mediów, zrobienie instalacji i wykończenie wnętrza. O koszty domu modułowego warto zapytać profesjonalną firmę, która może stworzyć dla Ciebie wstępny kosztorys.

Z czego buduje się domy modułowe?

Istnieje kilka różnych technologii budowy domów modułowych. Najtańsze są domy drewniane wykończone wodoodporną płytą OSB, sklejką lub karton-gipsem. Droższe będą budynki wykonane z kermazytobetonu, który jest bardzo trwałym materiałem o wysokich właściwościach termoizolacyjnych. Konstrukcja domu modułowego jest trwała i odporna na trudne warunki atmosferyczne więc warto rozważyć inwestycję w tego typu budownictwo.

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021