fbpx
Lifestyle

Co zrobić z psem w wakacje?

fot. Materiały Zewnętrzne
Co zrobić z psem w wakacje?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Z całą pewnością już od miesięcy odliczasz dni do upragnionego wyjazdu na urlop z rodziną lub znajomymi. Wszyscy wydają się być niesamowicie podekscytowani …z wyjątkiem Twojego zwierzaka. Pomimo tego, że już większość hoteli zezwala na przyjazd z psem, to niestety obecność zwierzaka nie zawsze jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza jeżeli podróż wiąże się z wielogodzinną podróżą lub upalnym miejscem pobytu. Jeżeli nie możesz zabrać psa ze sobą na wakacje, jak sprawić, żeby psiak był szczęśliwy, gdy wyjedziesz? Z artykułu dowiesz się, gdzie najlepiej zostawić psa na czas wyjazdu, a także jak przygotować pupila na pobyt u tymczasowego opiekuna. 🙂 

Domowy hotel dla psa

Sprawdzony petsitter to najlepsza opcja, szczególnie w przypadku psów lub kotów. Kiedy wyjeżdżasz na urlop, warto znaleźć kogoś, kto zaopiekuje się zwierzakiem w domowych i rodzinnych warunkach. Istnieje kilka sposobów na znalezienie takiej osoby. Zwykle w pierwszej kolejności dzwonimy do przyjaciół lub rodziny i sprawdzamy, czy ktoś może się zająć zwierzakiem. Jeśli jednak nie masz odpowiedniej osoby wśród bliskich, która ma czas i potrafi odpowiednio zająć się Twoim ukochanym pupilem, to warto sięgnąć po pomoc petsittera. Opiekuna można znaleźć wśród ogłoszeń lokalnych lub przez portale internetowe, które zrzeszają sprawdzonych i doświadczonych opiekunów zwierząt domowych, w tym platforma Pethomer.com

obraz_1

Na Pethomer.com petsitterzy oferują cztery usługi domowy hotel dla psów, opiekę dzienną, karmienie pupila i wyprowadzanie psa na spacer. Domowy hotel dla psa w Toruniu  to całodobowa opieka nad zwierzakiem w domu opiekuna. Podczas pobytu w domowym hotelu dla psów zwierzak może w spokoju odpoczywać i bawić się, a do tego jest otoczony czułą opieką. Opiekun z Pethomer zajmuje się psem w swoim domu, wyprowadza go na długie spacery i opiekuje się według Twoich zaleceń. Możesz z nim być w stałym kontakcie i poprosić go o codzienną wysyłkę zdjęć psa, aby mieć pewność, że Twój pupil się dobrze bawi. 

Największą zaletą domowych hoteli jest to, że przyjmują mniej czworonogów, niż tradycyjne obiekty (zazwyczaj jest to jeden zwierzak w danym terminie). To gwarancja indywidualnego podejścia do każdego zwierzęcego klienta oraz możliwość poświęcenia mu większej ilości uwagi i czasu. Stawiając na tę opcję, możesz mieć pewność, że Twój pies nie będzie się nudził i spokojnie zaczeka na Twój powrót, pozostając pod uważnym okiem specjalisty.

Pamiętaj, przed pozostawieniem psa w domowym hoteliku umów się na spotkanie zapoznawcze z petsitterem Pethomer w Toruniu. Możesz w ten sposób sprawdzić, czy opiekun i psiak się polubią, a także przekazać najważniejsze szczegóły i instrukcję opieki. 🙂 Jeśli zostawiasz swojego zwierzaka pod opieką petsittera, ważne jest, abyś udzielił mu wystarczających informacji dotyczących pupila. Zostaw swoje dane kontaktowe, numer telefonu weterynarza na wypadek sytuacji awaryjnej. Jeśli Twój zwierzak ma specjalne potrzeby żywieniowe i lubi określone smakołyki lub zabawki, zapisz te informacje. Dołącz także informacje o rutynie Twojego zwierzaka, nawykach fizjologicznych, harmonogramie i wszelkich lekach. Dołącz też wszelkie informacje o osobowości Twojego zwierzaka, które ktoś może potrzebować. Na przykład: czy zwierzak ekscytuje się, gdy wchodzi do domu lub czy pupil ma ulubioną kryjówkę. Podczas zapisywania instrukcji należy podać jak najwięcej szczegółów. Lepiej przekazać komuś za dużo informacji niż za mało. 😉

Tradycyjny psi hotel

Innym rozwiązaniem może być tradycyjny psi hotel. Aby dobrze wybrać psi hotel, warto zrobić wcześniejsze rozeznanie wśród znajomych lub weterynarzy. Gdy masz już listę polecanych psich hoteli, odwiedź i sprawdź każdy z nich. Upewnij się, że pomieszczenia są czyste, suche i higieniczne – oraz że budy, klatki i kenele są w dobrym stanie. Pytania do właściciela psiego hotelu, które powinieneś zadać:

 • Ile psów przypada na asystenta?
 • Jak często psy są trenowane i jak długo?
 • Czy hodowla zastosuje się do Twoich instrukcji żywieniowych?
 • Czy możesz zostawić swojemu psu ulubioną zabawkę, jego legowisko lub ubranie z Twoim zapachem?

Pamiętaj, nie zostawiaj psa w hodowli, która nie wymaga dowodu posiadania aktualnych szczepień. Jeśli nie sprawdzają, czy Twój pies jest zdrowy i wolny od chorób, nie sprawdzają również innych psów. Możesz narazić w ten sposób swojego psa na ryzyko. Najlepsze hotele dla psów obejmują bezpieczne place zabaw dla psiaków, gdzie Twój czworonożny przyjaciel może spotkać inne psy i zapewnić sobie rozrywkę podczas Twojej nieobecności. Po dokonaniu wyboru zarezerwuj pobyt psa z dużym wyprzedzeniem przed podróżą. Hotele zapełniają się bardzo szybko podczas wakacji.

obraz_2

Jak przygotować psa na domowy hotel?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zostawić swojego zwierzaka u petsittera w domu, przyjaciela lub w psim hotelu, musisz spakować psiaka na jego własne „wczasy”. 😉 Oto lista najważniejszych rzeczy, które należy zawieźć do tymczasowego opiekuna:

 • zapas karmy i przysmaków,
 • podróżna butelka na wodę,
 • miska podróżna,
 • worki na nieczystości,
 • smycz i obroża z adresówką,
 • ulubiony kocyk psa lub jego legowisko,
 • rzecz z Twoim zapachem,
 • zestaw pierwszej pomocy dla zwierząt,
 • zabawki i gryzaki psa,
 • karteczka z Twoim numerem telefonu i numerem do weterynarza,
 • książeczka zdrowia,
 • i jeżeli potrzebne to — akcesoria pielęgnacyjne, takie jak szampon, szczotki, ręcznik.

Tak spakowany psiak będzie gotowy na wszystko, a szczęśliwy pies to Twoje spokojne wakacje 🙂 

Więcej w dziale Lifestyle

chairs-g4eb6983e7_1280

Lampa podłogowa zapewnia nastrój w salonie i sypialni

Redakcja ChilliTorun.pl26 lipca 2022
6e3f1ceebbac4db07e6ddac808127647

Jaki kolor męskich spodenek jeansowych wybrać latem? Sprawdź nasze propozycje

Redakcja ChilliTorun.pl6 czerwca 2022
a7

W jakie elementy warto wyposażyć akwarium?

Redakcja ChilliTorun.pl29 maja 2022
1

Eleganckie marynarki – czy pasują do każdej stylizacji?

Redakcja ChilliTorun.pl25 maja 2022
Portrait of traveler woman relaxing and peacefully sleeping with sleep mask at hotel room. Travel concept.

Sen wolnofalowy – co to jest?

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2022
06 - MURRANO - wieszak na krawaty do szafy

Krawat – dodatek wszech czasów. O nieprzemijalności tego elementu w modzie

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2022
06 - OWDTECH - link do strony

Wybierając mądrze. O oświetleniu w domu

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2022
główne_FordMustangGT

Gokart na pedały – czy to dobry pomysł na prezent dla dziecka?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
remote-control-4231492_960_720

Podstawowa wiedza o dronach – gdzie ją zdobyć

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2022