fbpx
Sport

Jak obstawiać live? Mecze na żywo w zakładach bukmacherskich

(fot. Materiały Zewnętrzne / Archiwum)
Jak obstawiać live? Mecze na żywo w zakładach bukmacherskich
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Live Betting, czyli obstawianie zdarzeń sportowych na żywo cieszy się niesłabnącą popularnością. Można odnieść wrażenie, że doświadczeni typerzy mają dość standardowego typowania, dlatego coraz częściej decydują się na obstawianie trwających spotkań. Jest to niezastąpiony sposób na zwiększenie emocji podczas oglądania meczu. Najważniejsza jest tutaj szybkość naszej reakcji.

Gdzie oglądać mecze na żywo?

Na początek sprawa, która może Ci się wydać oczywista, ale jest niezwykle ważna przy obstawianiu live. Mianowicie, oglądaj spotkania, które obstawiasz. Pozwoli Ci to na lepsze zrozumienie sytuacji meczowej i przewidzenie ostatecznego wyniku. Przykładowo, kiedy widzisz, że zespół wyraźnie atakuje, możesz obstawić, że zaraz strzeli bramkę. Gdzie możesz oglądać mecze na żywo? Masz trzy możliwości:
– strona lub aplikacja bukmachera – najlepsi bukmacherzy umożliwiają oglądanie transmisji meczowych na ich stronie internetowej bądź aplikacji. Pozwala nam to na lepszy dostęp do zakładu, a co za tym idzie, skraca czas na ewentualną reakcję,
– telewizja – nie zawsze możemy sobie pozwolić na kibicowanie na stadionie, dobrym pomysłem będzie więc oglądanie meczu w tv,
– stadion – chyba większość z nas preferowałaby właśnie tę opcję. Oglądając mecz na stadionie, będąc w gronie innych kibiców, widzimy więcej niż podczas transmisji i jesteśmy w stanie lepiej ocenić sytuację.

Jak obstawiać mecze live?

Przedstawimy kilka wskazówek, którymi sami kierujemy się podczas obstawiania meczów na żywo. Mamy nadzieję, że okażą się one dla Was przydatne, a może nawet umożliwią Wam odnoszenie częstszych i wyższych wygranych?

Analiza tabel i statystyk

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że bukmacherka nie polega na bezmyślnym stawianiu zakładów na nasze ulubione drużyny. Powinna opierać się na porządnej analizie. Odpowiednio przed danym spotkaniem, przeanalizujmy tabele oraz statystyki wcześniejszych spotkań drużyn. Niektóre zespoły strzelają bramki na początku rozgrywek, inne pod koniec, w zależności od przyjętej przez nie strategii. Pozyskanie aktualnych informacji o drużynie, jej składzie, ewentualnych kontuzjach zawodników, pozwoli na wytypowanie wygranego w tej rozgrywce. Biorąc pod uwagę poprzednie sezony, masz duże szanse na to, że zauważysz stałą prawidłowość.

Uważaj, obstawiając swoją ulubioną drużynę

Nie stawiaj zakładów na drużynę, której jesteś fanem, kiedy nie jest faworytem w danym meczu. Nie postępuj pochopnie. Czasem dobrze jest zapomnieć o prywatnych sympatiach, zanim obstawi się mecz. Chyba nie musimy nikogo przekonywać, że nie ma pewniaków.

Zachowaj spokój

Obstawiając live, jesteś wystawiony na większy stres, przez co łatwo możesz się pogubić. Silne emocje, szybko zmieniające się kursy, to wszystko może spowodować, że popełnisz błąd, na ktory byś sobie nie pozwolił, typując przedmeczowo. Dlatego tak ważne jest zachowanie spokoju i pełna koncentracja.

Ustal budżet

Obstawianie meczów live to bardzo ekscytująca rozrywka, jednak nie można przekraczać granic, jakie sobie wyznaczyliśmy. Przed przystąpieniem do zakładów warto określić maksymalną kwotę, jaką jesteśmy w stanie wydać tego wieczora. Bezwzględnie trzymając się określonego limitu, nie narazisz się na duże straty.

Nie odpuszczaj

Nawet kiedy wygrałeś już dużo i wydaje Ci się, że masz dobrą passę, pozostań skupiony. W bukmacherce nie powinniśmy liczyć na szczęśliwy traf. Obstawienie wielu zakładów również nie zagwarantuje Ci wysokich wygranych. Dużo kuponów nie musi oznaczać, że dużo zarobisz.

Weź pod uwagę prestiż spotkania

Interesując się futbolem, na pewno zwróciłeś uwagę na to, że bardzo często w mniej istotnych rozgrywkach lepsze drużyny przegrywają z zawodnikami ze słabszych klubów. Dlaczego? To proste – zawodnicy z gorszego klubu chcą pokazać swoje możliwości przed managerami, a zawodnikom z lepszej drużyny nie zależy tak bardzo na wyniku w nieistotnych rozgrywkach. Faworyci mogą nie doceniać swoich rywali i nie być maksymalnie skoncentrowani, co prowadzi do nieoczekiwanych wyników.

Nie obstawiaj wielu zakładów na jednym kuponie

Tyczy się to zarówno zakładów live jak i zakładów przedmeczowych. Obstawiając wiele zdarzeń na jednym kuponie, nasze szanse maleją. Kurs co prawda będzie wyższy i zachęcający, jednak musimy pamiętać, że kiedy pomylimy się chociaż w jednym zdarzeniu, to cały kupon będzie nic nie warty.

Obstawianie live – czy warto?

Obstawianie zakładów live ma wiele zalet. Przede wszystkim, jeśli interesują nas rozgrywki, które obstawiamy to i tak oglądalibyśmy je wszystkie. Zakłady live są więc dobrą okazją na zarobienie dodatkowych pieniędzy. A wygrane z zakładów live bywają znacznie wyższe niż z zakładów przedmeczowych. Wysokość kursów często jest zmieniana w trakcie meczu. Dodatkowo, zakłady na żywo wiążą się z szybkim rozliczeniem postawionych zakładów. Niemal od razu po wygraniu kuponu jest on rozliczony, a wygrane pieniądze trafiają na nasze konto.

Obstawiając na żywo, musisz jednak pamiętać, żeby trzymać swoje emocje na wodzy. Jeśli jesteś osobą z natury impulsywną i odczuwasz chęć odrobienia strat za wszelką cenę, zakłady live najprawdopodobniej nie są dla Ciebie.

Więcej w dziale Sport

4fae35ed18c1b32386c50e2a395fca47

Walka o uwagę kibica, czyli futbol w dobie zmian

Redakcja ChilliTorun.pl27 lutego 2023
główne_siatka-do-siatkowki

Siatka do siatkówki – wymiary, mocowanie i cena

Redakcja ChilliTorun.pl1 czerwca 2022
główne_Liga-Mistrzów-2022

Kto zwycięży Ligę Mistrzów w 2022 roku?

Redakcja ChilliTorun.pl26 kwietnia 2022
simon-connellan-b5h1zRmWLPo-unsplash

Legendy polskiej lekkoatletyki

Redakcja ChilliTorun.pl25 sierpnia 2021
Michał_Kwiatkowski_2014_UCI-1000x600

Słynni sportowcy z Torunia. Nie tylko Michał Kwiatkowski!

Redakcja ChilliTorun.pl14 lipca 2021
chillitorun_okladka

Kto jest faworytem Euro 2020?

Redakcja ChilliTorun.pl14 czerwca 2021
chilitorun_okladka

GKS Przodkowo kolejnym rywalem Elany!

Redakcja ChilliTorun.pl28 maja 2021
20210520110858_pexels-photo-4498574.jpeg

Jak dopasować odpowiedni strój sportowy do prostokątnej sylwetki?

Redakcja ChilliTorun.pl25 maja 2021
shutterstock_667286251

Terminarz gier napakowany jak kabanos. Czy natłok spotkań nie zaszkodzi reprezentacji Polski?

Redakcja ChilliTorun.pl3 lutego 2021