Koszykówka

Białoruski mistrz nie taki straszny – Polski Cukier ruszył na podbój Europy!

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)
Mateusz Bąk

Polski Cukier Toruń rozpoczął nowy rozdział w swojej historii. W pierwszym meczu eliminacji koszykarskiej Ligi Mistrzów pokonał Tsmoki Mińsk 87:61

Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale w drugiej połowie gospodarze zdjęli nieco nogę z gazu, co wykorzystali dotąd tłamszeni i umiejętnie odcinani od kosza mistrzowie Białorusi. Dość powiedzieć, że po drugiej kwarcie Polski Cukier prowadził trzydziestoma punktami. Pozostał niedosyt, ale też ogromny optymizm przed rewanżem w Mińsku.

Zaczęli najlepiej jak to możliwe, bo od trójki Karola Gruszeckiego. Najlepszym zawodnikiem tego meczu był jednak inny reprezentant Polski. Aaron Cel trafiał dziś na zawołanie, znacznie przyczyniając się do piorunującego początku tj. serii 20:0! Ostatecznie licznik zatrzymał na 27 punktach.

– Cieszymy się z wygranej, ale ta rywalizacja jeszcze się nie skończyła – podkreśla Aaron Cel. – Dobrze zaczęliśmy, choć nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Monitorowaliśmy się jedynie w sparingach, a te nie zawsze oddają najwyższy poziom. Nasza drużyna nie uległa wielu zmianom, to jest duży plus. Bardzo dobrze zgrał się Robert Lovery, który zastąpił Glenna Cosy’ego.

Polski Cukier po prostu rządził na parkiecie, z łatwością zdobywał kolejne punkty i z zimną krwią wykorzystywał częste błędy gości. Ci obudzili się dopiero po przerwie, choć i postawa Twardych Pierników pozostawiała wiele do życzenia.

Trzecia kwarta przywróciła nieco wiarę ekipie z Mińska, ale niecelnych rzutów czy prostych strat wciąż było za wiele. W decydującej odsłonie Polski Cukier podkręcił tempo, konsekwentnie trzymając się minimum dwudziestopunktowej zaliczki. Ostatecznie w momencie końcowej syreny na tablicy wyników było 87:61.

W Mińsku zaczynamy wszystko od nowa, nie patrzymy na ten wynik, nie będziemy grać na utrzymanie wypracowanej tutaj przewagi – zapowiada Cel.

Rewanż już w sobotę o 18:00.

Polski Cukier Toruń – BC Tsmoki Mińsk 87:61 (29:4, 23:18, 15:24, 20:15)

Koszykówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Koszykówka

DSC_8621_wynik

Pasjonująca seria dobiegła końca. Znamy mistrza Polski!

Mateusz Bąk14 czerwca 2019
1280px-Torun_Hala_Sportowa

Przy Arenie Toruń znów stanie strefa kibica!

Mateusz Bąk12 czerwca 2019
61406680_2058085644494107_283507883516100608_n

Polski Cukier wygrywa we Włocławku! W finale znów remis!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
DSC_8974_wynik

Znamy ceny biletów na koszykarski finał!

Mateusz Bąk4 czerwca 2019

[FINAŁ MECZ 1] Pierwsza bitwa dla Torunia!

Mateusz Bąk30 maja 2019
20190528_133514

Koszykarska gorączka rozpoczęta. Kolejki po bilety na finał EBL

Marcin Morkowski28 maja 2019
61047365_342227519820844_6652267200285507584_n

Polski Cukier celuje w mistrzostwo! Diduszko: myślimy, jak to MY wyjdziemy na Anwil

Mateusz Bąk27 maja 2019
DSC_6112

Wielkie derby w finale Energa Basket Ligi! Oto terminarz

DSC_4608_wynik

[PÓŁFINAŁ – MECZ 3] Awans stał się faktem! Twarde Pierniki po raz trzeci pokonują Stelmet!