Cheikh robił co mógł. Polski Cukier uległ Stali Ostrów

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)

Niestety, pierwsza porażka w play-off Polskiego Cukru Toruń stała się faktem. Na starcie półfinałowej konfrontacji nieznacznie lepsza była BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski

Z początku wszystko szło zgodnie z planem. Twarde Pierniki zaczęły od serii 6:0 i mimo mocnego ataku gospodarzy utrzymywały tempo, a dzięki trafieniu D.J. Newbilla po pierwszej kwarcie mieliśmy remis. Obie ekipy, choć nie ustrzegły się błędów, prezentowały niezwykle wyrównany poziom. Korzystnego rezultatu bronili jednak gospodarze, aż po akcji Cheikha Mbodja znów był remis.

W trzeciej partii, mimo że na prowadzeniu tym razem był Polski Cukier, wciąż oglądaliśmy równą walkę bez znacznej przewagi którejś z drużyn. Kapitalną skutecznością wciąż zachwycał Cheikh Mbodj. Z 27 punktami na koncie Senegalczyk był najskuteczniejszym zawodnikiem Twardych Pierników! Po drugiej stronie punkty nadrobili m.in. Stephen Holt oraz Mateusz Kostrzewski i to Stal prowadziła przed czwartą kwartą 65:62.

W decydującym fragmencie zanotowała serię 7:0. W odrabianie start podopieczni Dejana Mihevca włożyli niezwykle dużo energii, ale na końcowe punkty Adama Łapety i Mateusza Kostrzewskiego nie zdołali już odpowiedzieć. Stal wygrała z przewagą sześciu punktów.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Polski Cukier Toruń 82:76 (17:17, 24:24, 24:21, 17:14)