Energa na łopatkach, Polski Cukier wiceliderem Tauron Basket Ligi!

Twarde Pierniki wciąż niepokonane! (fot. archiwum)

Trzecie zwycięstwo Polskiego Cukru stało się faktem. Torunianie pokonali Energę Czarni Słupsk 84:60, a tym samym awansowali na pozycje wicelidera tabeli Tauron Basket Ligi

Drużyna Jacka Winnickiego zagrała pewnie i zdecydowanie. Ich prowadzeniu ani na chwile nie zagrozili rywale. Ponadto fotel lidera w klasyfikacji strzelców objął Danny Gibson, który zresztą był największą gwiazdą tego wieczoru.

Torunianie dominowali na boisku już od pierwszych minut. Skutecznie bronili się przed atakami Energi i świetnie grali z kontry. Z minuty na minutę przewaga rosła na korzyść gospodarzy. Wynik po pierwszej kwarcie mógł być jeszcze wyższy, jednak w końcówce wielu niewykorzystanych okazji dopuścił się Markeith Cummings. To i tak nie przeszkodziło koszykarzom Polskiego Cukru zakończyć pierwszą partię z 10-punktowym prowadzeniem. W drugiej części mocny impuls ofensywie Polskiego Cukru dali Krzysztof Sulima oraz Sean Denison. Obaj świetnie odnajdywali się pod koszem Energi i pewnie podchodzili do rzutów wolnych. Goście z kolei zepchnięci do defensywy, rzadko kiedy wyprowadzali skuteczne ataki. Polski Cukier był na tyle skuteczny, iż co najmniej 10-punktowa przewaga stała się w tym meczu rzeczą normalną.

Koszykarze Energi nie załamali rąk i od początku trzeciej kwarty starali się zmniejszyć stratę. Mocnym ogniwem w drużynie gości, jak się z resztą można było spodziewać, był Jerel Blassingame. Ponadto zawodnicy ze Słupska poprawili skuteczność w wykonywaniu rzutów wolnych i zbiórek. Gospodarzom jednak wychodziło dziś prawie wszystko. W odpowiedzi na groźne ataki rywala zobaczyliśmy potrójną serie rzutów za trzy punkty. W decydującej odsłonie meczu torunianie po raz kolejni dowiedli, kto dziś rządzi na boisku. Budowali akcję za akcją, które najczęściej kończył najskuteczniejszy tego wieczoru – Danny Gibson. Z upływem czasu przewaga torunianin sięgnęła najwyższych szczytów, bowiem na 4 minuty przed końcem gospodarze prowadzili aż 20 punktami (74:54).

Ostatecznie ekipa Twardych Pierników wygrała w tym meczu 84:60. Następny mecz już w tą niedziele. Torunianie zmierzą się z Asseco Gdynia. Będzie to szczególne spotkanie, bowiem zmierzą się aktualnie dwie najlepsze drużyny Tauron Basket Ligi.

Polski Cukier Toruń – Energa Czarni Słupsk 84:60 (23:13, 18:14, 23:21, 20:12)

Polski Cukier: Gibson 23, Korniienko 13, Wiśniewski 12, Michalak 10, Sulima 8, Milosević 8, Cummings 6, Bochno 3, Michalski 1, Lisewski, Perka.

Energa Czarni: Mbodj 15, Blassingame 12, Harper 12, Mokros 8, Campbell 7, Borowski 4, Nix 2, Śnieg, Seweryn, Cesnauskis.