Koszykówka

Koniec sezonu dla Twardych Pierników

Polski Cukier Toruń kończy sezon na 9. miejscu (fot. Marcin Lewicki)
Redakcja ChilliTorun.pl

Koniec marzeń Twardych Pierników o Play-Off. Za nami 30. kolejka Tauron Basket Ligi mężczyzn. W ostatnim meczu rundy zasadniczej Polski Cukier Toruń pewnie pokonał Polfarmex Kutno

W pierwszej kwarcie emocji i walki nie zabrakło. Gra toczyła się zaciekle, a całą scenerię dopełnili licznie zgromadzeni kibice obydwóch drużyn. Wynik otworzyli koszykarze Polskiego Cukru. Świetną celnością popisał się Wiliam Franklin, rzucając w pierwszych minutach spotkania za trzy, a chwilę później za dwa punkty. Torunianie, nie odstępując na moment, utrzymali prowadzenie przez całą pierwszą kwartę, kończąc ją wynikiem 31-21.

W drugiej części Twarde Pierniki całkowicie kontrolowały grę. Dobrą skutecznością pod koszem rywali popisał się Żarko Comagić. Najskuteczniejszy był jednak LaMarshall Corbet, który w pierwszych dwóch partiach zdobył dla drużyny 17 punktów, a ich różnica między obiema drużynami, z minuty na minutę rosła na korzyść torunian. Po drugiej kwarcie Polski Cukier prowadził już 57-33.

W trzeciej partii goście przystąpili do odrabiania strat. Jednym z najskuteczniejszych graczy z Kutna był Kevin Johnson. Nadzieję kibiców gości przyniósł także Bartłomiej Wołoszyn, który dwukrotnie celnie trafił za 3 oczka. Pod koniec trzeciej części meczu przewaga torunian sięgnęła dwudziestu ośmiu punktów. To za sprawą świetnych zbiórek Franklina i Denisona. Po trzeciej kwarcie wynik wynosił 81-53.

Czwarta partia dla torunian była już tylko formalnością. Polfarmex mimo to nie odpuszczał. Pięciu fauli dopuścił się Sean Denison, który opuścił boisko przy ogromnym aplauzie toruńskich kibiców.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 105-84. W niedzielnych starciach zwycięstwo odniósł także Trefl Sopot, skreślając tym samym szansę Polskiego Cukru na udział w Play-Off. Twarde Pierniki kończą sezon na dziewiątej pozycji.

Polski Cukier Toruń – Polfarmex Kutno 105:84 (31:21, 26:12, 26:24, 22:27)

Polski Cukier: Corbett 31, Franklin 17, Denison 14, Comagić 13, Zyskowski 10, Sulima 8, Radwański 5, Nowakowski 5, Perka 2, Jankowski 0.

Polfarmex: Bartosz 15, Wołoszyn 14, Johnson 13, Auda 12, Jarecki 12, Malczyk 9, Łączyński 5, Grochowski 4, Sobczak 0, Jakónczyk 0, Pawlak 0.