[NA ŻYWO] Czas na rewanż! Stelmet Zielona Góra – Polski Cukier Toruń po raz drugi!

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitorun.pl)

Rozpoczynamy drugi pojedynek finałowej batalii pomiędzy Stelmetem Zielona Góra i Polskim Cukrem Toruń. Jak na razie bliżsi tytułu mistrzowskiego są podopieczni Artura Gronka. W czwartek Stelmet wygrał wynikiem 88:69. Dziś Twarde Pierniki poszukają rewanżu! Zapraszamy do śledzenia relacji live! Uwaga – strona wymaga odświeżania!

Stelmet Zielona Góra – Polski Cukier Toruń 87:66 (20:23, 21:12, 22:16, 24:15)

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Mateusz Bąk.

19:54 Na łamach ChilliTopuń.pl ukazała się już relacja z tego meczu.

[FINAŁ MECZ 2] Bez przełomu w Zielonej Górze. Stelmet znów pewnie zwycięża

19:47 Zabrzmiała końcowa syrena. Stelmet wygrywa po raz drugi. Pamiętajmy jednak, że walka toczy się do czterech zwycięstw. We wtorek rywalizacja przeniesie się do Areny Toruń.

19:45 Gospodarze oddali inicjatywę. Kolejne dwa oczka zdobywa Tomasz Śnieg.

19:40 Rzuty wolne wykorzystuje Kamil Michalski. Odpowiada Armanie Moore. Niestety, mimo obiecującego początku powtórzył się scenariusz z pierwszego meczu.

19:37 Stelmet stawia kropkę nad „i”. Seria 11:2 powinna pozbawić nas wszelkich wątpliwości. Do końcowej syreny pozostały dwie minuty.

19:31 Kyle Weaver trafia za dwa, a po przerwie na żądanie dorzuca jeszcze jeden punkt. Na pięć minut przed końcem Polski Cukier traci do rywala 12 punktów.

19:26 Spójrzmy na statystyki. Skuteczność rzutów z gry: Stelmet BC Zielona Góra – 51.8%, Polski Cukier Toruń – 35.1%. Faule: 15:18, przechwyty 3:8, bloki 2:5.

19:22 Premierowe punkty zdobywa dzisiejszy jubilat – Tomasz Śnieg. Toruński rozgrywający kończy dziś 26. urodziny. Trafia także Mbodj, jednak po tym znów za trzy bezbłędnie Florence.

19:20 Tuż po wznowieniu gry za trzy rzuca niezwykle aktywny James Florence. Czy Twarde Pierniki jeszcze się podniosą?

19:18 Rywale nie pozostają dłużni. Pięć punktów dokłada James Florence. Wcześniej jeszcze trafił Adam Hrycaniuk. Trzecią kwartę gospodarze kończą z przewagą 12 punktów…

19:12 Nareszcie! Nasza tajna broń – Aleksander Perka trafia za trzy! Po chwili to samo czyni Bartosz Diduszko! W finałowych meczach rzuty z dystansu to prawdziwa pięta achillesowa Twardych Pierników. Oby to się jak najszybciej zmieniło.

19:09 Po raz pierwszy w tym meczu do kosza trafia Łukasz Wiśniewski. Zza linii 6.75 nie zawodzi jednak Łukasz Koszarek. Stelmet odskakuje na dziewięć punktów. Rozwścieczony Jacek Winnicki prosi o czas.

19:07 Thomas Kelati fauluje Sulimę. Ten wykorzystuje rzuty wolne, jednak po szybkiej kontrze kolejne punkty dokłada Dragicević. Chwilę później przewagę podwyższa jeszcze Moore.

19:05 Wyrównany początek trzeciej odsłony. W rolę egzekutorów wcielili się Vladimir Dragicević i Obie Trotter. Po punktach tych zawodników przewaga Stelmetu wciąż  wynosi sześć punktów.

18:45 O dzisiejszym meczu także na Instagramie.

18:43 Jeszcze jeden punkt dokłada Koszarek. Twarde Pierniki bezskutecznie wyprowadzają kolejny atak. Trottera blokuje bowiem Moore. Koniec drugiej kwarty!

18:40 Coraz bardziej gubi się Polski Cukier Toruń. W zespole Jacka Winnickiego brakuje skuteczności w ataku, a przy kontrach Stelmet jest nie do zatrzymania. Za sprawą Dragicevića i Hracyniuka gospodarze odskakują na pięć punktów.

18:34 Niecelnie rzuca Kyle Weaver, a Stelmet wychodzi z szybką kontrą. Prowadzenie swojej drużynie daje Łukasz Koszarek. Gospodarze szybko jednak popełniają błąd. Jeden rzut wolny wykorzystał Trotter i mamy remis.

18:32 Krótki okres niecelnych rzutów przerywa Obie Trotter! Rywale poszli za ciosem i zmniejszyli stratę do jednego oczka! Za trzy trafili James Florence i Łukasz Koszarek. Zdenerwowany Jacek Winnicki prosi o czas.

18:26 Szybka odpowiedź Hrycaniuka i Florence’a i wracamy do punktu wyjścia. O czas poprosił Jacek Winnicki.

18:24 Kapitalny blok Cheikha Mbodja! Piłkę zbiera i kontrę wyprowadzą Łukasz Wiśniewski. Akcję celnym trafieniem kończy Senegalczyk! Rozpędza się nam także Bartosz Diduszko. Efektowny obrót do kosza i celny rzut za dwa!

18:22 Po wznowieniu gry fauluje Filip Matczak, a rzuty wolne wykorzystuje Bartosz Diduszko. Pierwsze swoje punkty zdobywa jednak Adam Hrycaniuk. Po dwóch minutach torunianie prowadzą już tylko trzema punktami.

18:18 W przerwie zaglądamy na Tweetera.

18:15 Stelmet wyciąga asa z rękawa! Nieupilnowany Thomas Kelati trafia z narożnika boiska za trzy! Chwilę później sztukę tę powtarza Jarosław Mokros. Ponadto po akcji 2+1 punkty dokłada James Florence. Pierwsza odsłona dobiegła końca!

18:10 Vladimir Dragicević zmniejsza stratę, jednak droga do wyrównania jeszcze daleka. Punkty dokładają bowiem Cheikh Mbodj i Jure Skifić. Polski Cukier z dziesięciopunktową przewagą! O czas poprosił Artur Gronek.

18:05 Uaktywnia nam się Kyle Weaver! Amerykanin najpierw zbiera pod własnym koszem, a chwilę później kończy obiecujący kontratak celnym trafieniem. Do końca premierowej odsłony pozostały niecałe trzy minuty.

18:03 Kapitalny rzut Cheikha Mbodja! Faulowany Senegalczyk trafia za dwa, a do tego wykorzystuje dodatkowy rzut wolny! Tym czasem na parkiecie melduje się po raz pierwszy Łukasz Wiśniewski.

18:02 Stelmet poszedł za ciosem. Za trzy trafił Thomas Kelati, a celny lay-up zaliczył Łukasz Koszarek. Na prowadzeniu wciąż jednak Polski Cukier Toruń! Pierwsze punkty zaliczają Kyle Weaver i Krzysztof Sulima!

17:58 Bardzo dobry początek w wykonaniu Twardych Pierników! Za sprawą rzutów Obiego Trottera i Bartosza Diduszki goście prowadza pięcioma punktami!

17:56 – Piszemy piękną historię. Cieszę się, że jestem częścią tej drużyny. Niech ten piękny sen trwa aż do samego końca.– mówił przed finałową rywalizacją kapitan toruńskiej drużyny, Łukasz Wiśniewski.

17:55 Spotkanie rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem. Obie ekipy powoli wychodzą na parkiet. Przypomnijmy, że Polski Cukier Toruń nigdy nie wygrał na terenie Stelmetu. Czy dziś to się zmieni?

17:45 Niemal te same pierwsze „piątki”, co w poprzednim, czwartkowym spotkaniu! Stelmet: Moore, Dragicević, Kelatti, Zamojski, Koszarek. Polski Cukier: Sulima, Trotter, Diduszko, Mbodj i Weaver.