[NA ŻYWO] Czy Polski Cukier doprowadzi do wyrównania?

Polski Cukier powalczy o drugie finałowe zwycięstwo (fot. Krzysztof Maliszewski/chillitorun.pl)

Przed nami czwarte spotkanie wielkiego finału Polskiej Ligi Koszykówki. Po trzech starciach Stelmet Zielona Góra prowadzi 2:1, jednak Twarde Pierniki wciąż posiadają atut w postaci własnej hali i fantastycznych kibiców. Czy Polski Cukier doprowadzi do remisu? Zapraszamy na relację NA ŻYWO, którą przeprowadzi dla Państwa Maciej Gorczyński

Uwaga – strona nie wymaga odświeżania! Aktualizacja następuje po 30 sekundach.

19:44 Żegnamy się z Państwem w nie najlepszych humorach. Polski Cukier przegrał dziś 78:81, co oznacza, że w rywalizacji do czterech zwycięstw zielonogórzanom brakuje już tylko jednej wygranej. Gramy jednak do końca! Kolejny mecz już w sobotę o godzinie 12:00 w Zielonej Górze! Do zobaczenia!

19:42 Na zakończenie spotkania jeden celny rzut Mbodjego z rzutów osobistych.

19:40 Piąte przewinienie Trottera, w jego miejsce wchodzi Tomasz Śnieg. Na linii rzutów wolnych James Florence – trafia za jeden

19:38 Po powtórce wideo sędzia zmienił zdanie… Rozpocznie Stelmet, czas dla Polskiego Cukru

19:36 Co za emocje! 77:80 i piłka dla torunian! 4 sekundy do końca!

19:34 Świetna akcja torunian i dwa punkty Wiśniewskiego! Kapitan Polskiego Cukru faulował rywala przy wznowieniu akcji, a ten skutecznie wykorzystał rzuty osobiste. 76:80

19:32 Z rzutów osobistych trafia również Koszarek… dwukrotnie… 74:78, 16 sekund do zakończenia spotkania!

19:30 Piłka dla Stelmetu. Fantastyczny blok torunian, a do tego faul Kelatiego na Weaverze! Przed Amerykaninem dwa rzuty wolne

19:29 Sędziowie sprawdzają powtórkę wideo, dla kogo będzie piłka?

19:26 Skutecznie z rzutów osobistych zielonogórzanie, a po chwili Obie Trotter zdobywa kolejne punkty, tym razem za trzy! 73:76, mamy kolejną przerwę

19:24 Polski Cukier wciąż ma problemy ze skutecznością. Zryw daje Obie Trotter! 70:74, nieco ponad pół minuty do końca!

19:21 Wreszcie przełamanie Twardych! Łukasz Wiśniewski za dwa – gramy do końca!

19:20 Na linii rzutów wolnych James Florence, który zdobywa 1 punkt

19:18 Nie udaje się torunianom trafić do kosza. Problemy z tym mają również goście, nawet z rzutów osobistych

19:17 Mbodj gubi piłkę, ale Stelmet nie potrafił tego wykorzystać. Diduszko zmienia Perkę

19:15 Zielonogórzanie uciekają Twardym Piernikom na 5 punktów. 66:71

19:13 Mbodj za dwa z faulem! Niestety niecelny rzut osobisty. Mamy remis i 5 minut do końca!

19:11 Łukasz Wiśniewski za dwa, Hrycaniuk za jeden! 64:66

19:10 Warto podkreślić, że w zespole Stelmetu punktuje zaledwie pięciu zawodników

19:09 Ależ rozszalał się Florence! Po raz kolejny trafia za 3 i ma już na swoim koncie 24 punkty

19:07 Stelmet myli siępod koszem, a do tego sędzia odgwizduje niesportowe zachowanie Florence’a! Tomasz Śnieg celnie wykorzystuje jeden z rzutów osobistych i mamy remis 62:62!

19:06 Przeraźliwe gwizdy nie pomagają zielonogórzanom! Ponownie Weaver faulowany przy trafieniu za dwa! Tym razem jednak myli się z linii rzutów osobistych

19:05 Kyle Weaver za dwa z faulem! W sumie 3 punkty dla torunian!

19:04 Niesamowita atmosfera w toruńskiej hali doprowadziła do drobnych usterek technicznych. Rozpoczęła się czwarta kwarta, na tablicy wyników 56:62

19:00 Ależ głośno teraz w Arenie Toruń! Najpierw trafia Wiśniewski

18:57 Faulował Perka. Na linii rzutów wolnych Moore… Dwukrotnie się myli!

18:56 Dziś w Arenie Toruń kolejny rekord frekwencji! 4496 widzów!

18:55 Trzecia trójka Perki! Tym razem o przerwę poprosił szkoleniowiec Stelmetu. 47:53

18:53 W ostatnich sekundach akcję torunian za trzy kończy Aleksander Perka!

18:51 Faulował Sulima. Na parkiecie meldują się Perka i Wiśniewski

18:50 Świetna akcja Koszarka, który kilkoma zwodami minął rywali i pewnie zdobywa dwa punkty

18:49 Zbiera Weaver, podaje do Sulimy, a ten bez problemów umieszcza piłkę w koszu!

18:48 Udana indywidualna akcja Bartosza Diduszki! 39:49

18:47 Ponownie za dwa Dragicevic

18:46 A za dwa Dragicevic… Sanduł zmienia Mbodja

18:45 Trzy za trzy! Tym razem skutecznie Sulima!

18:44 Udane otwarcie Polskiego Cukru. Za trzy punkty Bartosz Diduszko. Niestety tym samym ponownie odpowiada Przemysław Zamojski

18:43 Po dwóch pierwszych kwartach w zespole z Zielonej Góry przewodzą Zamojski (14 pkt.) i Florence (12 pkt.). Po stronie Twardych Pierników najskuteczniejsi są Kyle Weaver (10 pkt.) i Obie Trotter (7 pkt.)

18:29 Ogromne zamieszanie na środku parkietu. Przewrócił się Weaver i dwóch rywali, ale pogodziła ich końcowa syrena. Obie drużyny schodzą do szatni przy stanie 32:42. Wracamy za kilka minut!

18:27 Po raz kolejny faulowany Mbodj, jeden rzut wykorzystany

18:25 Najpierw pod koszem pomylił się Łukasz Wiśniewski, a w kolejnej akcji Cheikh Mbodj. Na szczęście nie powiększyła się przewaga Stelmetu

18:23 Przerwa nie za wiele dała – Polski Cukier popełnia kolejne błędy, a Stelmet ucieka. 31:42

18:22 Niezależnie od wyniku dzisiejszego spotkania, czeka nas kolejne, tym razem w Zielonej Górze. Jeżeli chcesz wesprzeć naszych koszykarzy w walce o złoto, odwiedź stronę Twardych Pierników!

18:20 Cheerleaders Toruń znów na parkiecie. O czas poprosił Jacek Winnicki

18:19 Trzecie przewinienie Śniega. Za niego wchodzi Wiśniewski

18:18 Ależ aktywny jest w ostatnich minutach Cheikh Mbodj! Najpierw zebrał piłkę pod koszem, a następnie dał się sfaulować! Jeden rzut wykorzystany. 31:33

18:16 Kolejne przewinienie Moore’a i znowu podwójnie skuteczny Mbodj!

18:15 Przewinienie Moore’a, Mbodj dwukrotnie trafia z linii rzutów osobistych! 28:31

18:14 Tym samym skutecznie odpowiada Perka!

18:13 Tym razem to Florence nęka naszych zawodników rzutami za trzy… 23:29

18:12 Niecelny rzut za trzy Diduszki. Podwójna zmiana w zespole Jacka Winnickiego

18:11 Po drugiej stronie faul Hrycaniuka. Polski Cukier musi gonić rywali

18:10 Myli się pod koszem Skifić

18:08 Hrycaniuk za dwa i o czas prosi Jacek Winnicki

18:07 James Florence dwukrotnie celnie za trzy! Po drugiej stronie Trotter za dwa

18:06 Do tej pory najskuteczniejszy w ekipie Stelmetu jest Przemysław Zamojski (11 pkt.), natomiast wśród Twardych Pierników przewodzi Kyle Weaver (10 pkt.)

18:05 Koniec pierwszej kwarty, 21:18 dla Polskiego Cukru!

18:04 Tym samym chciał się popisać Skifić – nieskutecznie

18:03 Zbiórka w obronie Sanduła! Pod tym względem Toruń wygląda dziś naprawdę dobrze. Niestety równie dobrze idzie Zamojskiemu z linii rzutów za trzy

18:01 Dwa rzuty osobiste Weavera, jeden wykorzystany. Po chwili Zamojski znowu skutecznie za trzy

18:00 Skifić w miejsce Sulimy, a zielonogórzanie popełniają kolejne błędy!

17:59 Mamy pierwszą przerwę w grze, wynik korzystny dla Polskiego Cukru! 18:12

17:56 Wychodzą dzisiaj rzuty za 3 Zamojskiemu. Zmiany w obu zespołach

17:54 I od razu świetnie znajduje pod koszem Krzysztofa Sulimę! 13:7

17:53 Najpierw dwójka Zielonej Góry, teraz trójka Trottera! 11:7. Na parkiecie po raz pierwszy melduje się Łukasz Wiśniewski

17:53 Dragicević osaczony przez niemal wszystkich zawodników Twardych Pierników traci piłkę, a dwa punkty dokłada Kyle Weaver!

17:52 Tym razem świetnie blokują gracze Stelmetu i wyprowadzają skuteczną kontrę. Za trzy Zamojski

17:51 Udana akcja podkoszowa Łukasza Koszarka. 4:2

17:50 Sulima blokuje rywali, a kolejne dwa punkty dokłada Kyle Weaver!

17:47 Świetny start Polskiego Cukru! Bartosz Diduszko otworzył wynik spotkania, a Stelmet nie radzi sobie pod koszem torunian od początku popełniając błędy!

17:46 Piątka Polskiego Cukru wygląda z kolei następująco: Sulima, Trotter, Diduszko, Mbodj, Weaver

17:45 Stelmet rozpocznie w składzie: Moore, Dragicevic, Kelati, Zamojski, Koszarek

17:43 Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany, hala wciąż się zapełnia, a obie drużyny już przygotowują się do rozpoczęcia spotkania!