[NA ŻYWO] Polski Cukier rozpoczyna walkę o półfinał!

(fot. Miłosz Zieliński)

Na drodze do półfinału stanął ojciec największego sukcesu w historii toruńskiej koszykówki – Jacek Winnicki. Czy prowadzony przez niego MKS Dąbrowa Górnicza sprosta Twardym Piernikom? Ćwierćfinałową konfrontację zaczynamy o 20:00. Nieobecnych w Arenie Toruń zachęcamy do pozostania na naszym portalu i śledzenia relacji LIVE! Uwaga – strona nie wymaga odświeżania, załaduje się ponownie po 30 sekundach!

Jakie są najmocniejsze strony obu ekip? Czy Polski Cukier jest w stanie powtórzyć sukces sprzed roku, a może nawet zgarnąć pełną pulę? Na te i inne pytania odpowiedzi poznacie, czytając obszerną zapowiedź ćwierćfinału.

Polski Cukier: Glenn Cosey, Paweł Krefft, Tomasz Śnieg, Aaron Cel, Krzysztof Sulima, Łukasz Wiśniewski, Bartosz Diduszko, Cheikh Mbodj, D.J. Newbill, Damian Jeszke, Karol Gruszecki, Aleks Perka.

MKS: Patryk Wieczorek, Aaron Broussard, Aleksandar Mladenović, Michał Gabiński, Piotr Pamuła, Bartosz Wołoszyn, Maciej Kucharek, Witalij Kowalenko, D.J. Shelton, Jakub Parzeński, Paulius Dambrauskas, Jovan Novak

Polski Cukier Toruń – MKS Dąbrowa Górnicza
83:72 (23:19, 25:18, 23:23, 12:12)

IV KWARTA

Zabrzmiała końcowa syrena! Polski Cukier wygrywa 83:72 i stawia pierwszy krok do półfinału!

83:72 Kolejne faule ze strony gości. Rzuty osobiste wykorzystuje Glenn Cosey. Do końca 20 sekund.

79:72 Obrona – to priorytet obu ekip. Wynik wciąż jest sprawą otwartą, a do zakończenia już tylko dwie minuty.

79:70 Ten sam błąd dwukrotnie popełniają przyjezdni. Cztery punkty dokłada Mbodj!

75:70 Niepotrzebny faul pod koszem. Okazje z zimną krwią wykorzystuje Shelton.

75:68 Twardej gry w obronie nie udaje się przełożyć na atak. Torunianie rażą nieskutecznością. Przewaga wynosi zaledwie siedem punktów.

75:66 Pod koszem znów rządzi Aaron Cel!

III KWARTA

71:60 Końcowe minuty to niemrawa gra w ataku Polskiego Cukru i seria celnych rzutów dąbrowian, zakończona trójką Bartłomieja Wołoszyna. Ostatnie słowo należało jednak Newbill’a, który wykorzystał rzuty osobiste.

68:54 Uaktywnił się też Krzysztof Sulima. Do końca kwarty pozostało półtorej minuty.

62:48 Droga do remisu jednak daleka. Ponownie lay-up zalicza Gelln Cosey! To już jego szesnasty punkt.

61:48 Obrona Twardych Pierników jest coraz trudniejsza do przejścia. Goście zmuszeni są rzucać z dystansu, co ostatnio wychodzi im całkiem nieźle. W przeciągu 30 sekund po rzutach Novaka i Kovalenki nadrobili 6 punktów.

55:42 Premierowe w tej kwarcie punkty zdobywają w końcu dąbrowianie. Najpierw rzuca Broussard, po czym trzy punkty dokłada Kowalenko.

55:37 Faulują goście, z w rzutach osobistych bezbłędny Mbodj.

53:37 Przewago coraz okazalsza! Kolejne punkty notuje Mbodj, a trójkę zalicza jeszcze Wiśniewski!

II KWARTA

48:37 Aleks Perka znów bezbłędny z dystansu! W końcówce sporo nieczystej gry i rzutów wolnych dla gości, choć zdaniem torunian decyzje sędziowskie nie były słuszne.

45:36 Impas przełamuje Aaron Cel! Kolejna trójka na koncie torunian! Szybka odpowiedź Gawińskiego.

42:33 Trafia też Wołoszyn. Twarde Pierniki bezskutecznie budują kolejne ataki, często kończąc niedokładnym podaniem.

42:31 Odpowiadają największe ogniwa dąbrowian – Broussard i Shelton.

37:27 D.J. Newbill za trzy! Uaktywnia się też Łukasz Wiśniewski i prowadzimy dziesięcioma punktami!

32:23 Glenn Cosey się nie zatrzymuje! Kolejne punkty Amerykanina!

28:23 Glenn Cosey znów podrywa Polski Cukier! Amerykanin trafia za trzy, po czym dokłada jeszcze lay-up! O czas prosi Winnicki.

23:23 Maciej Kucharek nieomylny pod koszem. Chwilę później wyrównuje Jovan Novak

I KWARTA

23:19 Trójka Bartosza Diduszki ostatnim akcentem premierowej odsłony!

20:19 Kapitalny wsad Newbill’a! Po raz pierwszy prowadzą gospodarze!

18:19 Chwilową niemoc w ataku swoich drużyn przerywają Kowalenko i Cel! Obaj trafiają za trzy. Chwilę później po szybkich kontratakach punkty notują Mbodj i Diduszko.

11:13 Znów trafia Shelton, ale odpowiada też Glenn Cosey!

9:11 Aaron Cel nieomylny zza linii 6.75!

6:11 Straty zmniejsza powracający po kontuzji Krzysztof Sulima!

2:7 D.J. Shelton rzuca za trzy. To zdecydowanie najgroźniejszy zawodnik w drużynie Jacka Winnickiego. Odcięcie go od podań będzie jednym z najważniejszych zadań Twardych Pierników.

2:4 Premierowe punkty pod koszem zdobył Karol Gruszecki. Goście odpowiedzieli ze zdwojoną skutecznością.