[NA ŻYWO] Polski Cukier Toruń walczy o złoto w Arenie Toruń!

Czy pojedynek na własnym parkiecie odwróci losy rywalizacji? (fot. Krzysztof Maliszewski/chillitorun.pl)
Marcin Morkowski

Po bardzo długim i wyczerpującym sezonie podopieczni Jacka Winnickiego zdołali zapewnić sobie wyśnione miejsce w finale rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki. Torunianie trafili na zdecydowanie najmocniejszego rywala z Zielonej Góry. Po pierwszych dwóch spotkaniach wyjazdowych Twarde Pierniki musiały przełknąć gorycz dwukrotnej porażki, by teraz powrócić na parkiet przed własną publicznością i pokazać, że wciąż liczą się w walce o złoto!

Na relację NA ŻYWO z Areny Toruń zaprasza Marcin Morkowski

Polski Cukier Toruń  84:74 Stelmet Zielona Góra (14:18, 23:21, 22:18, 25:17)

19:38 MAMY TO!!! Polski Cukier Toruń udanie odegrał się Stelmetowi za dwie porażki na wyjeździe i zdobywa pierwszy punkt w finale PLK! Stan rywalizacji na chwilę obecną wynosi 2:1, a kolejny mecz już w czwartek! Serdecznie zapraszamy!

19:35 Zwycięstwo Twardych Pierników jest już pewne. Kibice nie posiadają się z radości! Bartosz Diduszko dodaje jedne punkt do konta gospodarzy po 2 rzutach osobistych

19:33 Wyraźnie zestresowany Kelati, który budował pozycję zespołu w dzisiejszym meczu popełnia błąd i posyła piłkę niecelnym podaniem za kosz! Do końca spotkania została MINUTA!

19:32 Faul na Perce pod koszem torunian i mamy rzuty wolne. Poszkodowany pewnie je egzekwuje i dokłada 2 punkty

19:30 Stelmet nie zamierza odpuścić. Na 2. minuty przed końcem zmniejsza celnym rzutem za 3 punkty straty do naszych koszykarzy do 7 oczek.

19:29 Kolejne dwa rzuty dla Twardych Pierników. Trotter jednak raz się myli!

19:27 Idziemy za ciosem! Akcja 2+1 dla Torunia. Pewnym egzekutorem Weaver!

19:26 Cóż za rzut Perki, który dokłada kolejne 3 punkty dla swojej drużyny!

19:24 Do końca meczu nieco ponad 4. minuty. Kibice skaczą na trybunach, a swoją szansę z linii rzutów wykorzystuje Weaver. Zaraz po nim kolejne punkty dokłada Diduszko!

19:22 Cóż za seria! Najpierw piękną czapę założył Koszarkowi Trotter, by później posłać szybką piłkę pod kosz do Mbodj’ego, który z zimną krwią zapakował ją do kosza! Ponownie mamy remis!

19:21 Diduszko! Obudził nam się chłopak! 2 punkty dla Twardych Pierników!

19:19 Honor nieskutecznych w obronie zawodników Polskiego Cukru ratuje Mbodj, efektownie blokując Mokrosa!

19:17 Ależ trójka dla gości! Pięknym rzutem ponownie popisuje się Kelati

19:16 Taką samą skutecznością odpowiada Weaver, który celnie trafia 2 rzuty osobiste dla Torunia

19:15 Stelmet ponownie na linii rzutów. Tym razem 3 szanse wykorzystuje Kelati

19:14 Oglądamy świetne widowisko. Punkt za punkt. Zawodnicy walczą o każdy centymetr boiska!

19:12 Dragicevic akcja podkoszowa za 2. punkty. Zaraz potem kolejne 3 oczka dokłada Florence!

19:11 Niezbyt udany początek Stelmetu, który po stracie oddał piłkę torunianom, a ci pewnie wykorzystali okazję!

19:10 Zaczynamy być może ostatnią kwartę w tym meczu!

19:07 Koniec III kwarty! Po niezwykle emocjonujących 30. minutach meczu prowadzimy dwoma punktami ze Stelmetem Zielona Góra. Wynik kwarty na 30. sekund przed końcem ustalił Mbodj

19:06 Zielona Góra otrzymała dwie szanse z linii rzutów osobistych, ale ku uciesze publiczności wykorzystała tylko jedną. Radość kibiców nie trwała jednak długo, ponieważ chwilę potem dołożyli rzut z dystansu

19:05 Hala przy Bema wrze! Mecz wzbudza wśród zgromadzonych kibiców wielkie emocje

19:04 Po brzydkim faulu ofensywnym Stelmetu, na linii rzutów stanął Perka, który wykorzystał obie szanse

19:02 Ponownie bohaterem zostaje Mbodj! Dzielnie wywalczył pod koszem rywali akcję 2+1 i z zimną krwią wykorzystał szansę. Prowadzimy!

19:00 Niewidoczny do tej pory Diduszko próbuje z dystansu, jednak nie trafia. Zaraz po nim poprawia Weaver. Trotter również dokłada do swojego dorobku. Gonimy Stelmet!

18:58 Stelmet kontynuuje serię rzutów wolnych. J. Florence nie myli się przy swoich próbach. Chwilę potem po nieudanej akcji podkoszowej torunian, Zielona Góra dokłada kolejne punkty do swojego dorobku. Przerwa dla Torunia!

18:55 Po celnym rzucie Twardych Pierników, ponownie na linii rzutów stają goście. Następuje równa wymiana ciosów z obu stron. Moore rewanżuje się za rzut Trottera

18:54 Akcja 2+1 dla Stelmetu. Swoją szansę z linii rzutów osobistych pewnie wykorzystuje Hrycaniuk

18:53 Jacek Winnicki z niedowierzaniem spogląda na tablicę wyników, dając tym samym wyraz niezadowoleniu z przebiegu spotkania

18:52 Koszarek wykorzystuje zamieszanie i presję panującą na parkiecie, celnie trafiając z dystansu. Chwilę potem odpowiedź za 3. punkty Twardych Pierników!

18:49 Kibice zebrani na hali wyrażają dezaprobatę wobec kontrowersyjnych decyzji sędziowskich, jednak szybko muszą o tym zapomnieć, ponieważ Stelmet zdobywa kolejne punkty. Gruszecki za 2!

18:48 Goście notują serię nieudanych akcji. Toruń przy piłce.

18:46 Mbodj idzie dziś pełną parą po tytuł zawodnika meczu. Akcja 2+1 w 100% wykorzystana! Toruń na prowadzeniu!

18:44 Toruń otwiera worek z punktami. Autorem pierwszego celnego rzutu w III kwarcie Mbodj

18:43 Powracamy na rozgrzany parkiet koszykarskiej ekstraklasy. Przed nami co najmniej 20 minut emocjonującego spotkania! Przypominamy o równolegle trwającej transmisji w Radio GOL, której posłuchać możecie TUTAJ

PRZERWA

18:28 Końcówka II kwarty była niezwykle nerwowa i wyrównana. Serię 5. punktów wykonał Stelmet, który do szatni schodzi z dwupunktową przewagą.

18:26 Skifić za 3 punkty! Ponownie prowadzimy!

18:24 Kolejna trójka Kelatiego. Twarde Pierniki muszą wzmocnić krycie tego zawodnika… Goście tylko to potwierdzają, kolejny raz zdobywając punkty. Na 2. minuty przed końcem połowy meczu mamy remis.

18:22 Obie drużyny celnie trafiają z dystansu. Najpierw trójkę rzucił Kelati, jednak chwilę potem Trotter wraz z Wiśniewskim pomagają uciec od rywala!

18:20 Zawodnicy Stelmetu próbują dogonić Polski Cukier celnymi rzutami osobistymi, jednak nie pozostajemy dłużni i po kolejnej akcji dokładamy 2 punkty.

18:19 MBODJ!!! Co on dziś robi! Kolejny piękny wsad!

18:17 Ależ wymiana ciosów! Najpierw Łukasz Koszarek przedarł się środkiem strefy i zdobył punkty, a chwilę potem pięknym rzutem z dystansu popisał się Skifić. To jednak nie koniec, ponieważ o kolejne punky dorobek Twardych Pierników poprawia także Wiśniewski!

18:16 Rzuty osobiste dla Skificia. Ten pewnie wykorzystuje obie okazje!

18:14 Zawodnicy obu drużyn wyglądają na mocno przejętych dzisiejszym meczem, jednak presja nie pomaga. Oglądamy festiwal błędów, na których póki co korzysta Stelmet, trafiając za 2. Chwilę potem Toruń dokłada kolejny rzut

18:12 Do trzech razy sztuka! Po przechwycie na środku boiska indywidualną akcję przeprowadził Łukasz Wiśniewski. Po dwóch niecelnych rzutach spod kosza, w końcu udało się zdobyć punkty z dystansu. 3 punkty dopisujemy do konta gospodarzy

18:10 Zaczynamy drugą kwartę w meczu!

18:08 Koniec pierwszej kwarty! Początkowa odsłona spotkania to seria błędów po obu stronach barykady, jednak po 10. minutach to goście są na prowadzeniu. Ostateczny wynik I kwarty przypieczętował Dragicevic celnym rzutem z linii rzutów osobistych

18:06 Zawodnicy z Zielonej Góry wychodzą na prowadzenie. Akcję dwupunktową dopiął Gruszecki, a chwilę potem rzutem z dystansu kolejne 2 punkty zapewnił Mokros. Toruń nie pozostaje dłużny i dokłada celny rzut, którego autorem jest Weaver

18:05 Osobiste także u gości. 2 punkty z linii rzucił Florence

18:04 Weaver na linii rzutów osobistych. Niezbyt dobrze dziś ze skutecznością. Jedna szansa wykorzystana

18:02 Niesamowitym wejściem pod kosz popisał się Trotter, który punktuje dla Twardych Pierników!

17:59 Szansę z linii rzutów wolnych na polepszenie dorobku punktowego ponownie miał Mbodj. Trafił tylko jeden rzut i podwyższył swoją zdobycz do 7 punktów! Chwilę potem Gruszecki z dystansu i mamy remis.

17:59 Mimo zasłony gościom udaje się zdobyć pierwsze punkty z dystansu. Ładnym rzutem za 3. punkty popisuje sie Kelati

17:58 Goście z Zielonej Góry nie mają dziś łatwego zadania w ofensywie. Toruński mur póki co jest nie do przejścia

17:56 Faulowany Łukasz Koszarek stanął na linii rzutów osobistych. Połowicznie skorzystał z danej szansy i tylko raz trafił z linii rzutów. Chwilę potem Twarde Pierniki ponownie dały o sobie znać a pierwsze punkty w meczu zdobył Kyle Weaver!

17:54 MBODJ!!! Kolejny wsad!

17:53 Stelmet z serią strat i niecelnych rzutów

17:51 Ponownie MBODJ! Tym razem efektownym wsadem!

17:50 Po ponad 2. minutach meczu udaje się zdobyć pierwsze punkty. Autorem akcji podkoszowej Mbodj

17:48 Po wygranym pierwszym wyrzucie sędziego piłkę przejęli Torunianie, niestety przeprowadzili nieskuteczną akcję podkoszową. Piłkę przejął Stelmet i pierwsze punkty dla Zielonej Góry zdobył Dragicevic

17:47 Rozpoczynamy walkę o pierwsze zwycięstwo w wielkim finale PLK!

17:45 Do rozpoczęcia meczu jeszcze chwila, tymczasem na boisku meldują się Sulima, Diduszko, Trotter, Mbodj oraz Weaver, natomiast w barwach Stelmetu na parkiet wchodzą Koszarek, Moore, Dragicevic, Kelati oraz Zamojski

17:35 Kibice nie mają najmniejszych wątpliwości. Dziś wygra TORUŃ!

17:32 Przypominamy, że możecie również śledzić poczynania Twardych Pierników za pośrednictwem Kanału 1 w Radio GOL – komentuje Mateusz Bąk oraz Mateusz Orłowski

17:30 Kibice powoli wypełniają Arenę Toruń. W powietrzu wyraźnie czuć zbliżającą się ostrą walkę do samego końca. Witamy na naszej relacji LIVE prosto z domu Twardych Pierników!