Nieudany powrót do domu (Foto)

Renee Taylor była jedną z najskuteczniejszych "Katarzynek" w sobotnim meczu (fot. Krzysztof Maliszewski)
Jakub Strzelka

W sobotę koszykarki Energi Toruń podejmowały w “Spożywczaku” KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Torunianki były faworytkami tego spotkania. Tym większe było niedowierzanie kibiców po przegranym przez nie meczu

Od samego początku gorzowianki dominowały na parkiecie. Pierwsza wynik meczu otworzyła Magdalena Szrajtauer. Co prawda gospodynie wyrównały stan gry, ale nie przejęły inicjatywy. Zrobiły to akademiczki z Gorzowa i zaczęły powiększać swoją przewagę. Pierwsze skrzypce w drużynie przyjezdnych grała Kelly Cain, która w pierwszej kwarcie zdobyła aż 12 punktów. To właśnie za sprawą Amerykanki koszykarki z Gorzowa wygrały pierwszą część spotkania 23:15.

Dopiero w drugiej kwarcie torunianki pokazały pazur, zdobywając cztery punkty z rzędu. Nie dało im to jednak korzystnego rezultatu, bo chwilę potem na dobre tory wróciły gorzowianki, które do ataku prowadziła w dalszym ciągu Kelly Cain. Amerykańską środkową wsparła młoda Monika Naczk i przyjezdne prowadziły już jedenastoma punktami.

Na przebudzenie swojej drużyny toruńscy kibice czekali aż do trzeciej kwarty. Koszykarki Elmedina Omanicia zaczęły kolejną część meczu od dwóch szybkich akcji, skutkujących zdobytymi punktami. Tak samo gorzowianki. Mimo to, to torunianki dyktowały warunki gry w trzeciej tercji. Dobrze grały Victoria Macaualy oraz Matee Ajavon. Starania dwóch Amerykanek dały efekt w postaci znacznego odrobienia strat. Toruniankom do akademiczek brakowało już tylko pięć punktów.

Na początku czwartej kwarty „Katarzynki” były bardzo blisko wyrównania, a to za sprawą Renee Taylor, która dominowała pod koszem gorzowianek. Energa przegrywała tylko jednym punktem. Nie udało się jednak zremisować. Ponownie zmorą torunianek stała się Kelly Cain, która miała co prawda cztery faule na swoim koncie, ale rzadko myliła się pod koszem przeciwniczek. To właśnie jej punkty dały KSSSE zwycięstwo – 79:71.

Energa Toruń – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 71-79 (15-23, 15-18, 17-12, 24-26)

Energa Toruń: R. Taylor 23, V. Macaulay 13, M. Ajavon 12, M. Skorek 6, S. Kudraszowa 6, C. Szczechowiak 5, E. Tłumak 3, W. Idczak 2, I. Bogoje 1, R. Płonka.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski: K. Cain 22, K. Dźwigalska 16, B. Jaworska 10, C. Brown i A. Goodrish po 9, M. Naczk 7, D. Stelmach 4, M. Szajtauer 2, K. Czarnodolska.