Nokaut w czwartej kwarcie

Twarde Pierniki wciąż w czołówce Tauron Basket Ligi (fot. archiwum)
Sebastian Górka

Kolejne zwycięstwo odnieśli koszykarze Polskiego Cukru Toruń. Tym razem w meczu ósmej kolejki Tauron Basket Ligi pokonali we własnej hali Polpharmę Starogard Gdański 76:55

O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała czwarta kwarta, którą wygrali aż 18:2. Goście pudłowali w niej na potęgę, a jedyne punkty w tej części meczu zdobył Johnny Dee po… rzutach osobistych. Słaba postawa przyjezdnych to jednak nie wszystko. W ostatnich 10 minutach świetną dyspozycję zaprezentowali torunianie, którzy poza dobrą celnością, byli także skuteczni w odbiorze.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane i obie ekipy co chwilę zmieniały się na prowadzeniu. Torunianie popełniali bardzo dużo błędów w ofensywie, zaś przyjezdni często faulowali graczy z Grodu Kopernika. Dopiero późniejsze trafienia Maksyma Kornijenki i Łukasza Wiśniewskiego dały pięciopunktową przewagę gospodarzom. Po rzucie Markeitha Cummingsa inaugurująca kwarta zakończyła się zwycięstwem Polskiego Cukru 21:15. W drugiej części meczu Polpharma zbliżała się do rywali – dzięki trójce Marcina Fliegera przegrywała już tylko dwoma punktami. Później z dystansu trafił także Johnny Dee, co dało gościom prowadzenie. Ostatecznie po rzutach wolnych Wiśniewskiego pierwsza połowa zakończyła się remisem po 39.

W trzeciej kwarcie po trafieniach Michaela Hicksa Polpharma miała już pięć punktów przewagi, ale w pewnym momencie Polski Cukier zanotował serię 12:0 i dzięki akcjom Markietha Cummingsa oraz Krzysztofa Sulimy prowadził 54:46. Do końca tej części meczu starogardzianie odrabiali straty, ale po 30 minutach przegrywali pięcioma punktami. Ostatnią kwartę zespół trenera Jacka Winnickiego rozpoczął od 11 punktów bez odpowiedzi rywala, co przesądziło o wyniku spotkania. Goście nie byli już w stanie zbliżyć się do rywali. Kluczem do sukcesu była twarda obrona Polskiego Cukru, która nie pozwoliła na zdobycie punktów z gry.

Markeith Cummings z 21 punktami był najlepszym strzelcem Polskiego Cukru w tym meczu. Maksym Kornijenko dołożył do dorobku toruńskiej drużyny 16 punktów. W ekipie Polpharmy wyróżniał się Michael Hicks z 13 punktami i pięcioma asystami.

Po dzisiejszym zwycięstwie torunianie plasują się na 2. pozycji w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie Twarde Pierniki zagrają w poniedziałek, 30. listopada. Ich rywalem będzie zespół Siarki Tarnobrzeg. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18.00.

Polski Cukier Toruń – Polpharma Starogard Gdański 76:55 (21:15, 18:24, 19:14, 18:2).

Polski Cukier Toruń: Markeith Cummings 21, Maksym Kornijenko 16, Krzysztof Sulima 9, Łukasz Wiśniewski 9, Michał Michalak 8, Danny Gibson 6, Adam Lisewski 3, Kamil Michalski 2, Aleksander Perka 2, Stevan Milosevic 0, Bartosz Bochno 0.

Polpharma Starogard Gdański: Michael Hicks 13, J.T. Tiller 10, Johnny Dee 10, Marcin Flieger 9, Łukasz Diduszko 6, Roman Szymański 2, Szymon Długosz 2, Kevin Bailey 2, Damien Kinloch 1, Tomasz Wojdyła 0.

Nikt nie wie skąd się wziął i co robił wcześniej, ale w toruńskim sporcie jako kibic i dziennikarz jest od zawsze. Zna wszystkich i wszyscy znają jego. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej, żużla i hokeja.