Twarde Pierniki się nie zatrzymują! Piąte zwycięstwo z rzędu!

Obie Trotter został wybrany najlepszym graczem tego spotkania (fot. Krzysztof Maliszewski/chillitorun.pl)

W meczu otwierającym piątą kolejkę Polskiej Ligi Koszykówki Polski Cukier Toruń zagrał na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Podopieczni Jacka Winnickiego pewnie wygrali 91:73 i utrzymali się na pozycji lidera tabeli rozgrywek!

Tak wymarzonego początku sezonu w wykonaniu Twardych Pierników chyba nikt się nie spodziewał. Po pięciu kolejkach zespół z Grodu Kopernika ma na swoim koncie komplet zwycięstw i wciąż jest jedyną niepokonaną drużyną PLK. W piątek zatrzymać rozpędzonych torunian spróbowała Siarka Tarnobrzeg – ostatnia drużyna tabeli rozgrywek, która nie wygrała dotąd żadnego spotkania.

Goście od początku starali się zdominować mecz i już po dwóch minutach gry prowadzili 7:0. Siarka jednak dość szybko odrobiła straty i przez długi czas nie pozwalała dojść no głosu rywalom. Głównie dzięki rewelacyjnej skuteczności Krzysztofa Jakóbczyka, który zdobył w pierwszej kwarcie 13 punktów, gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Torunianie dopuszczali się zbyt wielu strat i błędów w obronie, co umiejętnie wykorzystali rywale i zakończyli pierwszą kwartę z korzystnym rezultatem. Impuls toruńskiej drużynie dał Łukasz Wiśniewski. Kapitan Twardych Pierników dwukrotnie trafił do kosza za trzy, co znacznie podziałało na podopiecznych Jacka Winnickiego. Do kosza trafili jeszcze Maksym Sandul i Bartosz Diduszko, w efekcie czego po zabójczej serii 13:2 Polski Cukier prowadził 33:26. Co prawda jeszcze w tej partii tarnobrzeżanie wyrównali, jednak dzięki skuteczności Obiego Trottera – najlepszego gracza tego meczu – to torunianie po pierwszej połowie wygrywali 48:40.

Po przerwie Polski Cukier w pełni kontrolował sytuację na boisku. Goście starali się odrobić straty, jednak maksymalnie udało im się zbliżyć na pięć punktów. Ostatecznie po trafieniu Krzysztofa Sulimy po 30 minutach Twarde Pierniki prowadziły 67:60. Decydujący cios Polski Cukier zadał w czwartej kwarcie. Po bardzo efektownym początku przewaga przyjezdnych oscylowała w granicach 10 punktów. Bardzo aktywny w ataku był Kyle Weaver. Swoje szanse wykorzystał także Aleksander Perka. W końcówce po trafieniu Jure Skifića przewaga przekroczyła 15 punktów, czego Siarka już nie zdołała odrobić. Polski Cukier wygrał spotkanie wynikiem 91:73.

Siarka Tarnobrzeg – Polski Cukier Toruń 73:91 (24:20, 16:28, 20:19, 13:24)