Wicelider z Torunia! Gibson bohaterem

Siódme zwycięstwo Polskiego Cukru! (fot. Marcin Lewicki)

Polski Cukier Toruń znowu zafundował świetną dawkę emocji i grę do ostatnich minut. Torunianie pokonali Siarkę Tarnobrzeg 84:77 i awansowali na pozycję wicelidera tabeli rozgrywek

Spotkanie to nie należało do łatwych dla Twardych Pierników, a rywal postawił naprawdę trudne warunki gry. Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie po trafieniu Michała Michalaka. Długo jednak torunianie nie utrzymali korzystnego wyniku. Siarka natychmiastowo doprowadziła do wyrównania, po czym objęła prowadzenie. Wynik z upływem czasu rósł na korzyść gości. Pierwszą partię wygrali 19:30.

W drugiej odsłonie, po celnych rzutach głównie Łukasza Wiśniewskiego, Polski Cukier odrobił kilka punktów na tyle, iż można było myśleć o wyrównaniu. Koszykarze Siarki pokazali jednak charakter i ponownie zaatakowali ze zdwojoną skutecznością. Końcówka znów nie poszła po myśli torunian. Ich przeciwnicy ponownie wywalczyli sporą zaliczkę punktową. Gospodarze mimo wszelkich niepowodzeń, nadal nie odpuszczali. Przez długi okres trzeciej kwarty starannie walczyli o każdy punkt i byli bardzo blisko wyrównania. Goście jednak po raz kolejny nie zaprzepaścili korzystnego rezultatu i zadali mocny cios w końcówce. Po 6-punktowej serii ponownie odskoczyli rywalom na aż dziewięć punktów.

Koszykarze z Tarnobrzega mieli jasną koncepcje gry, a próby wyrównania Polskiego Cukru natychmiastowo niwelowali w końcówce każdej partii. Inaczej losy potoczyły się w decydującej kwarcie. Torunianie nie odpuszczali ani na moment. Gra była niezwykle zaciekła, a zwycięzcą wciąż mógł zostać każdy. Na minutę przed końcem, celnym uderzeniem za trzy punkty Danny Gibson dał toruńskiej ekipie upragnione prowadzenie, którego już nie oddali.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem torunian 84:77. Twarde Pierniki znacznie przybliżyły się do lidera i zajmują obecnie drugą lokatę w tabeli rozgrywek. Wygląda na to, że następna kolejka przyniesie nam mecz na szczycie Tauron Basket Ligi. W Zielonej Górze spotkają się bowiem lider – Stelmet oraz wicelider – Polski Cukier.

Polski Cukier Toruń – Siarka Tarnobrzeg 84:77 (19:30, 17:14, 16:17, 32:16)

Polski Cukier: Gibson 24, Wiśniewski 22, Korniienko 9, Cummings 8, Perka 6, Sulima 5, Michalak 4, Milosević 4, Michalski 2, Lisewski 0, Bochno 0.

Siarka: Bell 18, Robbins 14, Zalewski 13, Patoka 13, Wall 9, Harris 8, Paul 2, Pandura 0.