Sport

MŚ w kolarstwie szosowym: Skalniak i Kwiatkowski z medalami

To już 88. edycja mistrzostw świata (fot. richmond2015.com)

Wystartowały mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Na trasach w Richmond w stanie Virginia (USA) świetnie zaprezentowała się dwójka torunian. Agnieszka Skalniak zdobyła brązowy medal w kategorii juniorek, a Michał Kwiatkowski sięgnął po srebro w drużynowej jeździe na czas

W jednym roku zdobyła młodzieżowe mistrzostwo Europy, Polski i wiele medali w krajowych i międzynarodowych wyścigach etapowych. To jednak nie zaspokoiło jej apetytu – sięgnęła aż po brązowy medal Mistrzostw Świata. Agnieszka Skalniak wzięła udział w wyścigu ze startu wspólnego o trasie 64,8 km. Pierwsza na mecie zameldowała się reprezentantka gospodarzy – Chloe Dygert. Polka ze stratą 1.28 do liderki finiszowała jako trzecia. Skalniak powtórzyła tym samym swój ubiegłoroczny sukces z Ponferrady.

Podium wyścigu juniorek (64,8 km):

1. Chloe Dygert (USA) 1:42.16
2. Emma White (USA) strata 1.23
3. Agnieszka Skalniak (Polska) 1.28

Świetny występ zaliczył również Michał Kwiatkowski. Torunianin i jego belgijski zespół Etixx-Quick Step w jeździe drużynowej na czas zdobyli srebrny medal. Do pokonania mieli 38-kilometrową trasę, w której lepsza okazała się tylko drużyna gospodarzy. Zespół z Polakiem w składzie dotarł na metę z 11 sekundami straty. O tym, czy Kwiatkowski stanie ponownie na podium, dowiemy się już w tą niedzielę 27 września. Obędzie się wtedy wyścig elity mężczyzn. Kwiatkowskiego, który będzie bronić tytułu wspomagać będzie 5 pomocników: Rafał Majka, Maciej Bodnar, Michał Gołaś, Tomasz Marczyński i Maciej Paterski.