fbpx
Piłka nożna

“Liga będzie niesłychanie wyrównana” – rozmowa z trenerem FC Toruń, Łukaszem Żebrowskim

(fot. Bartosz Tomczak/chillitoruń.pl)
“Liga będzie niesłychanie wyrównana” – rozmowa z trenerem FC Toruń, Łukaszem Żebrowskim
Krystian Mekka
REAKCJE

Już dziś rozpocznie się nowy sezon Futsal Ekstraklasy. Brązowy medalista poprzedniego sezonu, FC Toruń podejmie dziś AZS UŚ Katowice. Przed rozpoczęciem ligowych zmagań porozmawialiśmy z nowym szkoleniowcem toruńskiej drużyny, Łukaszem Żebrowskim. Tematem rozmowy były m.in. forma naszych zawodników, transfery oraz przewidywania co do nowego sezonu. Zapraszamy do lektury!

ChilliToruń.pl: Zanim przejdziemy do kwestii sportowych. Jak się Pan czuje w Toruniu? Jak się Panu pracuje w nowym zespole?

Łukasz Żebrowski: Jestem zadowolony. Mogę tu skupić się maksymalnie na swojej pracy. Wiadomo, że w czasie okresu przygotowawczego nie obyło się bez problemów. Tomasz Kriezel leczył przez dłuższy czas kontuzję, Krzysztof Elsner narzekał na bóle w kolanie, lecz ogólnie rzecz biorąc były to typowe mankamenty. Sparingi zostały rozegrane, ale teraz dopiero będzie okazja, aby poznać zawodników w warunkach ligowych. Dojdzie presja i adrenalina. Ogólnie jest w porządku.

CT: Dobrze, że wspomniał Pan o naszych reprezentantach. Wrzesień był z pewnością dla Trenera problematyczny. Zespół nie mógł trenować w pełnym składzie, bo jednak podejrzewam, że Tomasz Kriezel, Krzysztof Elsner i Marcin Mikołajewicz myślami i ciałem byli przy meczach barażowych o Mistrzostwa Europy. Moje pytanie brzmi – ile trenowali z toruńskim zespole nasi kadrowicze?

ŁŻ: Łącznie uciekły nam trzy mikrocykle treningowe, a więc około trzech tygodni. Nie odbywało to się oczywiście w sposób ciągły. Teraz Tomasz, Krzysztof i Marcin wrócili do treningów i moja w tym głowa, aby to wszystko poukładać. Nie mogę ukryć, że to skomplikowało moją pracę, lecz dobro reprezentacji Polski jest niepodważalne. Trzeba z tym żyć i nauczyć się funkcjonować w takiej rzeczywistości. Ostatnie dwa dni przeprowadziliśmy część analityczną o najbliższym przeciwniku.

CT: Myślę, że nasi reprezentanci przyjądą na pewno pełni energii i nastawieni optymistycznie do rozpoczęcia sezonu. Chciałbym przejść teraz do transferów do Pańskiej drużyny. Jaką rolę będą pełnić Tomasz Kriezel, Marcin Mrówczyński, Dariusz Rychłowski oraz “świeżo upieczony” obywatel RP – Mykoła Morozov?

ŁŻ: Zacznę od kwestii “Koli” Morozova. Bardzo cieszymy się, że otrzymał polskie obywatelstwo. Prezentował naprawdę wysoką formę podczas okresu przygotowawczego. Bardzo cenię zawodników, którzy dają z siebie maksimum na każdym treningu. Mam nadzieję, że Mykoła będzie dużo dawał FC Toruń w nowym sezonie. Jeśli chodzi o Marcina Mrówczyńskiego i Dariusza Rychłowskiego – przed nimi jeszcze mnóstwo pracy. Nie można mówić, że są to następcy Cleversona Pelca czy Ivana del Pino. Są to inwestycje na przyszłość, która może naprawdę szybko nastąpić, gdy będą trenować i grać. Jestem bardzo zadowolony jak przyjęła ich drużyna, bo bardzo dobrze się zaaklimatyzowali. Tomek Kriezel to jest nietuzinkowa postać polskiego futsalu, lecz niestety nasz reprezentant miał problemy z kontuzją. Będziemy wspólnie walczyć, aby doprowadzić go do optymalnej formy, bo w takowej obecnie nie jest. Nawet w meczach przeciwko Węgrom pomimo tego, że Tomasz grał to jednak było to 50-60% tego co może zaprezentować. Wykorzystywał bardziej swoją mądrość, niż przebojowość.

CT: Podążając dalej tematem personaliów. Czy już na tym etapie ma Pan w głowie optymalną wyjściową piątkę?

ŁŻ: Jak najbardziej. Już jest taki czas, że muszę ten pomysł na grę mieć. W trakcie sezonu wszystko będzie się oczywiście krystalizowało. Trzeba patrzeć optymistycznie w przyszłość i pracować.

CT: FC Toruń zawiesił sobie bardzo wysoko poprzeczkę zdobywając w poprzednim sezonie brązowy medal. Jaki jest cel Pańskiego zespołu w nowej ligowej kampanii?

ŁŻ: Bardzo często mówię, że chcę skupiać na każdym kolejnym przeciwniku. Myślę, że naszym obowiązkiem jest miejsce w pierwszej szóstce. Odbiegając od wszelkich deklaracji, ale oczywiście – będziemy walczyć o medal. Zakładam walkę o jak najwyższą pozycję w sezonie zasadniczym.

CT: Co sądzi Pan o przeciwnikach toruńskiej drużyny? Która drużyna może sprawić najwięcej kłopotów “pomarańczowo-czarnym”?

ŁŻ: Osobiście uważam, że ten sezon będzie trudniejszy i bardziej wyrównany od poprzedniego. Myślę, że o czołowe miejsca w tabeli będzie walczyć 6, a nawet 7 zespołów. My, Rekord Bielsko-Biała, Gatta Active Zduńska Wola, wzmocniony Piast Gliwice, personalnie bardzo mocny Clearex Chorzów, zawsze groźny Red Dragons Pniewy, także Pogoń Szczecin urwie niejednemu przeciwnikowi punkty. Jest też beniaminek “tylko z nazwy”, a więc Lex Kancelaria Słomniki. Liga będzie niesłychanie wyrównana.

CT: A co Pan sądzi o dzisiejszym przeciwniku? Gramy dziś z AZS-em Uniwersytet Śląski Katowice.

ŁŻ: Właśnie! Zapomniałem wcześniej wymienić katowiczan, którzy mają mocny skład. Jest to personalnie bardzo doświadczony i nieobliczalny zespół. Na pewno jedziemy do Katowic z zamiarem zdobycia o trzy punkty. Musimy podejść do rywalizacji w pełni skoncentrowani. Będzie to trudny mecz.

CT: Dziękujemy serdecznie za rozmowę i życzymy powodzenia w meczu inauguracyjnym!

ŁŻ: Wielkie dzięki! Pozdrawiam!

Piłka nożna
Krystian Mekka

Dumny bydgoszczanin mieszkający i kochający się w Toruniu. Fanatyk piłki nożnej i ręcznej w każdym wydaniu. Komentator sportowy i spiker z muzycznej rodziny. Gaduła nadużywająca kolokwializmów i metafor

Więcej w dziale Piłka nożna

chilitorun_okladka

GKS Przodkowo kolejnym rywalem Elany!

Redakcja ChilliTorun.pl28 maja 2021
122771752_2838852189684274_2395286768066511862_n

Maciej Kalkowski nowym szkoleniowcem Elany Toruń!

Hubert Grabowski26 października 2020
122105298_2832447070324786_3308929786269242623_o

Trener Elany Toruń rezygnuje z dalszej pracy!

Hubert Grabowski22 października 2020
DSC_1981

KP Starogard Gdański wywozi z Torunia komplet punktów…

Hubert Grabowski21 października 2020
Elana Toruń z dwoma wzmocnieniami! (fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)

Elana znów z remisem. Relacja z spotkania z Bałtykiem Gdynia

Hubert Grabowski20 września 2020
Elana_Torun_v._Chrobry_Glogow_2011-09-17_5-1000x600

Derby Torunia na remis! Pomorzanin i Elana dzielą się punktami

Hubert Grabowski13 września 2020
DSC08592-1024x576

Prezes Elany podał się do dymisji. Wiemy, kto przejmie po nim stery!

Mateusz Bąk31 lipca 2020
2020_02_29_elana_-_gornik_leczna_010

Elana spada do III Ligi…

Mateusz Bąk20 lipca 2020
2020_02_29_elana_-_gornik_leczna_009

Elana remisuje z Resovią. Szanse na utrzymanie już tylko matematyczne

Mateusz Bąk15 lipca 2020