Piłka nożna

[NA ŻYWO] Elana Toruń – Bytovia Bytów w Pucharze Polski

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)
Maciej Gorczyński

Jednym z owoców poprzedniego sezonu w wykonaniu Elany Toruń był awans do głównej fazy rozgrywek Pucharu Polski. Żółto-niebiescy w decydującym dwumeczu rozbili Chemika Bydgoszcz aż 9:2. Teraz przyszła pora na zaprezentowanie swoich umiejętności z rywalami z najwyższej półki. Zapraszamy na relację “na żywo” ze spotkania 1/32 finału Pucharu Polski z Bytovią Bytów. Początek meczu o godzinie 15:30

Uwaga – strona nie wymaga odświeżania, załaduje się ponownie po 30 sekundach!

zapowiedź

Elana Toruń – Bytovia Bytów

1:3

81′ Krzysztof Wołkowicz – 25′ Maksymilian Hebel, 42′ Filip Burkhardt

KONIEC

90′ – Elana nie zamierza poddawać się bez walki. Kolejny groźny atak żółto-niebieskich i blisko było bramki. Filip Kozłowski trafia jednak w słupek.

90′ – Fatalny błąd Macieja Felscha kończy się trzecią bramką dla Bytovii. 1:3.

90′ – Groźna kontra Bytovii na szczęście kończy się niecelnym uderzeniem.

88′ – Piłka szuka w polu karnym Łukasza Wróbla. Kolejny w tym meczu strzał wychowanka Elany. Piłka mija jednak bramkę Bartosza Mrozka.

86′ – Mocne uderzenie Maksymiliana Hebla z rzutu wolnego. Z trudem broni Bartosz Mrozek.

83′ – Rzut wolny dla Elany Toruń. Dośrodkowanie i strzał głową nad poprzeczką.

81′ GOL!!! Jest bramka kontaktowa Elany Toruń! Kolejna akcja z prawej strony w końcu zakończona sukcesem. Podawał Filip Kozłowski, strzelał Krzysztof Wołkowicz!

80′ – Udany drybling Lenkiewicza na prawej stronie i zagranie w pole karne do Filipa Kozłowskiego. Napastnik Elany przyjmuje piłkę tyłem i oddaje strzał w boczną siatkę.

78′ – Filip Kozłowski dobrze zagrywa w pole karne, ale Krzysztofa Wołkowicza uprzedza obrońca Bytovii.

75′ – Zbyt lekki i niecelny strzał Filipa Burkhardta z rzutu wolnego.

70′ – Tym razem groźny strzał Mateusza Stryjewskiego. Obok bramki.

68′ – Kolejna groźna akcja Elany. Dośrodkowanie z lewej strony i strzał Kozłowskiego obok bramki. Żółto-niebiescy atakują coraz śmielej.

67′ – Błąd Michała Kołodziejskiego w polu karnym, na szczęście bez konsekwencji.

64′ – Łukasz Wróbel się myli! Wciąż 0:2.

63′ – Kontrowersyjna decyzja sędziego, który podyktował jedenastkę dla Bytovii Bytów. Bartosz Mrozek wypuścił piłkę z rąk i zdaniem sędziego faulował napastnika gości.

59′ – Daniel Kraska nabawił się urazu. Zmienia go Filip Kozłowski. Wcześniej na boisku w miejsce Damiana Zagórskiego pojawił się Krzysztof Wołkowicz.

58′ – Najgroźniejsza akcja Elany w tym spotkaniu. Celne dośrodkowanie Damiana Lenkiewicza z prawej strony wprost na głowę Daniela Kraski. Jego uderzenie głową minimalnie mija słupek bramki Bytovii.

55′ – Elana częściej przy piłce, jednak niewiele z tego wynika.

47′ – Strzał Patryka Aleksandrowicza zbyt lekki by zaskoczyć Mateusza Oszmańca.

46′ – Jakuba Banacha zmienia Maciej Stefanowicz.

PRZERWA

45′ – Żółta kartka dla Dawida Witkowskiego.

42′ GOL! Niestety, Elana musi odrabiać już dwubramkową stratę. Filip Burkhardt podwyższa na 2:0.

40′ – Zbliża się końcowy gwizdek pierwszej połowy. Póki co Bytovia stworzyła sobie więcej sytuacji podbramkowych, jednak posiadanie piłki rozchodzi się mniej więcej po równo na obie drużyny.

36′ – Kolejna groźna sytuacja Bytovii. Wycofanie z lewej strony przed pole bramkowe, tam był Filip Burkhardt, jednak jego strzał został zablokowany.

32′ – Łukasz Wróbel najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak jego strzał zakończył się na bocznej siatce.

25′ – GOL! Znakomita centra w pole karne Elany Toruń. Zupełnie niepilnowany Maksymilian Hebel pokonuje Bartosza Mrozka. 0:1.

21′ – Seria niecelnych podań zawodników Elany.

19′ – Groźne uderzenie z woleja Filipa Burkhardta. Ostatecznie piłka wylądowała na górnej siatce bramki Elany.

16′ – Problemy bramkarza gości. Wybił piłkę w ostatniej chwili.

13′ – Kolejny strzał z dystansu. Tym razem Patryka Aleksandrowicza. Górą bramkarz.

10′ – Uderzenie z dystansu Kacpra Chodyny, jednak mocno chybiony.

6′ – Pierwszy strzał Bytovii. Broni Mrozek.

5′ – Strzał Zagórskiego z dystansu po rykoszecie. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia.

3′ – Zablokowany strzał Daniela Kraski.

1′ – Zaczynamy!

15:28 – Zawodnicy obu zespołów już na murawie.

15:16 – Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Maciej Pełka z Poznania.

15:04 – Relację z dzisiejszego spotkania przeprowadzi również Radio GOL.

14:53 – Skład Elany wygląda z kolei następująco:

14:52 – W składzie gości Łukasz Wróbel i Bartosz Wolski – wychowankowie toruńskiej Elany.

14:50 – Bytovia Bytów wystąpi dzisiaj w następującym zestawieniu:

Oszmaniec – Kuzdra, Wróbel, Burzyński, Witkowski – Hebel, Duda, B.Wolski, Burkhardt, Chodyna – Jaroch.

14:48 – Zawodnicy obu zespołów już rozgrzewają się na murawie

14:43 – Rywalem żółto-niebieskich będzie rewelacja I ligi – Bytovia Bytów. Po 11. kolejkach zaplecza Ekstraklasy podopieczni Adriana Stawskiego plasują się na 2. pozycji, mając na swoim koncie 20 punktów.

14:40 – Witamy ze Stadionu Miejskiego im. Grzegorza Duneckiego, gdzie już za niespełna godzinę Elana Toruń rozpocznie rywalizację w Pucharze Polski.