fbpx
Sport

Toruń znów będzie stolicą e-sportu. II edycja Ecenter Copernicup zapowiedziana!

Toruń ponownie będzie gospodarzem drużynowego turnieju esportowego (fot. Facebook/copernicup)
Toruń znów będzie stolicą e-sportu. II edycja Ecenter Copernicup zapowiedziana!
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Początek 2017 roku był dla naszego miasta przełomowy. Do Grodu Kopernika zawitał z przytupem nowy rodzaj rywalizacji drużynowej, jednak tym razem pod postacią sportów elektronicznych. Od zakończenia pierwszej edycji Turnieju LAN Ecenter Copernicup minęło już pół roku, tymczasem organizatorzy zapowiedzieli kolejną edycję!

Wszyscy obserwatorzy minionego wydarzenia byli zgodni, że jest to absolutna nowość. Do tej pory Toruń na polskiej mapie e-sportu nie był zbyt widoczny. Dzięki pierwszej udanej tego typu imprezie w województwie, na stałe wpisał się już do kanonu godnych uwagi wydarzeń.

ZOBACZ TAKŻE:  Team Inetkox najlepszy w Toruniu – zakończył się Ecenter Copernicup (FOTO)

Pierwsza edycja początkowo miała być skromnym eksperymentem, który przerósł oczekiwania nie tylko graczy, ale również widzów i samych organizatorów. Drużynowe rozgrywki Counter-Strike’a przyciągnęły zdumiewające zainteresowanie, a już w trakcie gali zamknięcia wypowiedziano słowa: „Do zobaczenia za rok!” i jak się okazuje, są one prawdziwe. Organizatorzy Turnieju zapowiedzieli bowiem kolejną edycję swojej imprezy na początek lutego 2018 roku.

Tak naprawdę prace nad kolejną edycją zaczęliśmy już miesiąc po pierwszej imprezie – wyznaje Mikołaj Wierzbowski, jeden z organizatorów Turnieju – Przed nami wiele pracy, ale też sporo czasu, dzięki któremu możemy wszystko dopiąć na ostatni guzik. Już teraz mogę powiedzieć, że gracze i widzowie nie będą zawiedzeni!

PRZEZ GRACZY, DLA GRACZY

Idea całego wydarzenia była i nadal jest bardzo prosta. Jak głoszą główne kanały imprezy, ale również sami organizatorzy – wszystko jest szykowane z myślą o graczach. Osoby zajmujące się przygotowaniem Turnieju, poza godzinami pracy również są zapalonymi graczami i uczestniczą w wielu podobnych wydarzeniach, dzięki czemu doskonale znają potrzeby wszystkich odwiedzających tego typu imprezy.

Pierwsza edycja Turnieju LAN odbyła się na początku lutego w Auli UMK, mieszczącej się na uczelnianym kampusie przy ulicy Gagarina w Toruniu. Przygotowano wtedy profesjonalnie urządzoną scenę dla zawodników ze stanowiskami komputerowymi oraz strefę expo, na której odwiedzający mogli się posilić, spotkać swoje ulubione gwiazdy oraz zagrać w gry planszowe, karcianki, a także skorzystać ze specjalnie przygotowanego kącika gier retro.

Tym razem dla Torunia i przybywających widzów szykowane jest coś o wiele większego. Ze wszystkich informacji udzielonych przez organizatorów wynika, że II edycja Turnieju LAN Ecenter Copernicup odbędzie się w dniach 3-4 lutego w Arenie Toruń przy ulicy Bema. Jest to ogromny skok jakościowy nie tylko pod względem infrastruktury budynku, ale również możliwości i szykowanych atrakcji, których osoby odpowiedzialne za organizacje jeszcze nie zdradzają. Wiemy tylko, że będzie warto. Ma o tym świadczyć chociażby informacja, że za organizatorzy podpisali z władzami miasta specjalny list intencyjny, który wskazuje na ogromne zainteresowanie wsparciem imprezy przez Miasto Toruń podczas nadchodzącej edycji.

II edycja Turnieju ma się odbyć w Arenie Toruń (fot. Facebook/copernicup)

MAŁY WIELKI TURNIEJ

Zgodnie z tym, co zapowiadali wcześniej organizatorzy, Turniej miał mieć przede wszystkim rangę wojewódzką. Ilość widzów obecnych zarówno na miejscu oraz na transmisji w Internecie zweryfikowała ich nastawienie i przeszła najśmielsze oczekiwania. W szczytowym momencie imprezy transmisję z uczelnianej Auli oglądało ponad 15 tysięcy widzów. Jest to bardzo dobry i zdumiewający wynik, tym bardziej, że debiutujące wydarzenie tego typu musi naprawdę się postarać, żeby przyciągnąć zainteresowanie. Pokazuje to zapotrzebowanie na podobne imprezy w Toruniu i całym województwie.

Przez cały czas trwania Turnieju śledziliśmy wszystkie liczby i do tej pory jesteśmy zaskoczeni sukcesem naszej imprezy – mówi z entuzjazmem Marcin Lewicki, organizator – Skoro obdarzono nas już takim wielkim kredytem zaufania, dołożymy wszelkich starań, żeby go nie zmarnować. Cel minimum to powtórzenie wyniku, wszystko ponad ustaloną poprzeczką zaakceptujemy z nieukrywaną radością – dodaje.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Esport nie wyprze tradycyjnego sportu, a jedynie dobrze go uzupełni” – toruński Boot Camp gościł PACT [FOTOREPORTAŻ]

Entuzjazm z pewnością potwierdzają liczby podsumowujące minione wydarzenie

Infografika podsumowująca Ecenter Copernicup 2017 (fot. copernicup.pl)

Infografika podsumowująca Ecenter Copernicup 2017 (fot. copernicup.pl)

Dzięki pierwszej edycji Turnieju, Toruń na stałe zagościł na esportowej mapie Polski. Czekamy na to, co przyniesie przyszłość i czym zaskoczą nas na organizatorzy w następnej odsłonie swojej imprezy.

Sport
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Sport

4fae35ed18c1b32386c50e2a395fca47

Walka o uwagę kibica, czyli futbol w dobie zmian

Redakcja ChilliTorun.pl27 lutego 2023
główne_siatka-do-siatkowki

Siatka do siatkówki – wymiary, mocowanie i cena

Redakcja ChilliTorun.pl1 czerwca 2022
główne_Liga-Mistrzów-2022

Kto zwycięży Ligę Mistrzów w 2022 roku?

Redakcja ChilliTorun.pl26 kwietnia 2022
simon-connellan-b5h1zRmWLPo-unsplash

Legendy polskiej lekkoatletyki

Redakcja ChilliTorun.pl25 sierpnia 2021
Michał_Kwiatkowski_2014_UCI-1000x600

Słynni sportowcy z Torunia. Nie tylko Michał Kwiatkowski!

Redakcja ChilliTorun.pl14 lipca 2021
chillitorun_okladka

Kto jest faworytem Euro 2020?

Redakcja ChilliTorun.pl14 czerwca 2021
chilitorun_okladka

GKS Przodkowo kolejnym rywalem Elany!

Redakcja ChilliTorun.pl28 maja 2021
20210520110858_pexels-photo-4498574.jpeg

Jak dopasować odpowiedni strój sportowy do prostokątnej sylwetki?

Redakcja ChilliTorun.pl25 maja 2021
shutterstock_667286251

Terminarz gier napakowany jak kabanos. Czy natłok spotkań nie zaszkodzi reprezentacji Polski?

Redakcja ChilliTorun.pl3 lutego 2021