fbpx
Żużel

Do inauguracji sezonu pozostały godziny – czas na wielkie ściganie!

Już w tę sobotę wielkie ściganie na MotoArenie (fot. materiały organizatora)
Do inauguracji sezonu pozostały godziny – czas na wielkie ściganie!
Jakub Strzelka
REAKCJE

Niewiele czasu pozostało do rozpoczęcia wielkiego żużlowego święta. Pierwszy turniej cyklu Speedway Best Pairs oficjalnie zainauguruje sezon żużlowy tak w Toruniu, jak i w całej Polsce. O wielu zespołach powiedziano już w zasadzie wszystko i niejednokrotnie wskazano faworytów do zwycięstwa na MotoArenie oraz w całych rozgrywkach. Już w sobotę przekonamy się jak wszystkie te dywagacje zweryfikuje torowa rzeczywistość

Przed nami kolejny sezon żużlowych zmagań. Tradycyjnie już rozpocznie je impreza organizowana przez toruńską firmę One Sport. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz będzie to pierwsza runda cyklu Speedway Best Pairs. W zeszłym roku rozgrywki się rewolucjonizowały i zamiast rywalizacji reprezentacji narodowych, kibice oglądali wyścigi parowe teamów. Podobnie będzie i tym razem. Jak pokazała historia, takie rozwiązanie, mimo, że nie przypadło do gustu wielu kibicom, przyniosło znakomite efekty i każdy tor był areną kapitalnych żużlowych zmagań. Lwia zasługa w tym dobrze dobranych składów każdej z drużyn. Ostatecznie nawet teoretycznie najsłabsza z nich potrafiła napsuć sporo krwi przeciwnikom.

W tym roku rozgrywki ponownie się zrewolucjonizowały. Dalej będziemy na torze oglądać reprezentantów żużlowych teamów, ale już nie tych samych. W cyklu pojawili się nowi zawodnicy, a wśród nich m.in. Adrian Miedziński, Erik Riss, Krzysztof Kasprzak oraz Max Fricke. Tym samym można się spodziewać sporego urozmaicenia w cyklu.

Trudno jednoznacznie wskazać faworyta Speedway Best Pairs. Ponownie najmocniej prezentuje się ekipa Monster Energy, ale trudno póki co powiedzieć, by którykolwiek z jej reprezentantów był pewnym punktem drużyny. Zdaje się, że największym zagrożeniem dla podopiecznych Joe’a Parsonsa będą zawodnicy Boll Team. Łukasz Dalewski w tym roku skompletował prawdziwie wybuchowy skład, który przy dobrych wiatrach może przeszkodzić faworytom w wygranej w cyklu. Boll Team w tym sezonie reprezentować będą Jason Doyle, Max Fricke oraz Grigorij Łaguta. Największym atutem zespołu podczas toruńskich zawodów powinien być Jason Doyle, który przeszłości reprezentował barwy KS Toruń. Nie wiadomo jednak, w jakiej formie znajduje się obecnie Australijczyk.

CZYTAJ WIĘCEJ: Boll Team czarnym koniem Speedway Best Pairs?

Oczy wszystkich polskich kibiców, jak przed rokiem, będą zwrócone na drużynę FOGO Power, którą będą w całości tworzyć nasi rodacy: Bartosz Zmarzlik, Przemysław Pawlicki oraz jego brat – Piotr. Polacy w tym roku będą bronić mistrzostwa zdobytego przed rokiem. Ze wszystkimi teamami biorącymi udział w cyklu zapoznacie się tutaj.

Każdy, kto przybędzie w sobotnie popołudnie na MotoArenę będzie mógł nabyć wyjątkowy program, który liczy sobie aż dziewięćdziesiąt dwie strony. W środku będzie można przeczytać wywiady m.in. z Joe’m Parsonsem oraz Rafałem Dobruckim. Program będzie zawierał również dokładną prezentację każdej z drużyn startujących w cyklu.

Zawody inauguracyjne na MotoArenie rozpoczną się o godzinie 17:30.

  

Żużel
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Żużel

20170409_276_DSC00415_MAL

Deklasacja na motoarenie! Relacja ze spotkania Apator-Unia

Hubert Grabowski26 września 2020
motoarena_torun_fot_archiwum_cwb_m

Apator u siebie po awans!

Hubert Grabowski25 września 2020
DSC_0417

Jack Holder z dziką kartą na toruńskie rundy SGP!

Hubert Grabowski23 września 2020
2020_08_05_trening_reprezentacji_polski_na_zuzlu_004

Reprezentacja trenuje na Motoarenie

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
DSC_2162-1000x600

Najszybszego zawodnika PGE Ekstraligi poznamy w Toruniu! Kto wystąpi?

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
20170409_266_DSC00258_MAL-1000x600

Przedpełski z dziką kartą na finał SEC

Mateusz Bąk22 lipca 2020
DSC_4720_wynik

Toruńsko-bydgoskie derby w innym terminie

Mateusz Bąk21 lipca 2020
DSC_8119_wynik

Apator znów pewnie wygrywa i obejmuje fotel lidera

Mateusz Bąk20 lipca 2020
69264919_1221253574732110_3386116649542221824_o

Apator rozpoczyna sezon! Rusza sprzedaż biletów

Mateusz Bąk6 lipca 2020