fbpx
Żużel

Koronacja Woffindena na MotoArenie? – czas na toruńską rundę Grand Prix!

Czy Tai Woffinden zdobędzie tytuł mistrza świata po raz drugi? (fot. wikimedia)
Koronacja Woffindena na MotoArenie? – czas na toruńską rundę Grand Prix!
Jakub Strzelka
REAKCJE

Co prawda emocje ligowe opuściły już Toruń na pół roku, ale tylko po to, żeby zrobić miejsce dla najlepszych zawodników świata. Już dziś na MotoArenie zobaczymy ich w akcji w ramach przedostatniego turnieju z cyklu Grand Prix. W stawce zawodników nie zabraknie toruńskich akcentów, bowiem dziką kartę na dzisiejszy turniej otrzymał junior miejscowej drużyny – Paweł Przedpełski

Nieuchronnie seria Grand Prix zmierza ku końcowi, a to oznacza, że już tylko dni dzielą nas od poznania nowego mistrza świata na żużlu. Póki co wszystkie znaki na niebie i Ziemi wskazują na to, że championem globu po raz drugi w swojej karierze zostanie Tai Woffinden. Brytyjczyk przewodzi klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix z dorobkiem 143 punktów i ma sporą przewagę nad Gregiem Hancockiem, który plasuje się tuż za nim ze 118-toma punktami. Wydaje się więc, że tylko katastrofa może odebrać Woffindenowi mistrzostwo, albo słaba forma w ostatnich dwóch turniejach i wręcz odwrotna Grega Hancocka. Obaj kandydaci do tytułu w tym sezonie na MotoArenie zaprezentowali się tylko raz, podczas meczów ligowych, i obaj byli bezapelacyjnymi liderami swoich drużyn. Z tymże jechali na innej nawierzchni niż tej jaka może być dziś wieczorem. Przypomnijmy, że drużyna KS Toruń w fazie play-off PGE Ekstraligi modyfikowała swój tor, który w efekcie stał się sypki i twardy. Nie wiadomo zatem jaka nawierzchnie będzie na MotoArenie dziś wieczorem i jak poradzi sobie z nią dwójka pretendentów do tytułu mistrzowskiego.

Ciekawie zapowiada się również walka o miejsce w czołowej ósemce cyklu, które daje pewność występów w Grand Prix w przyszłym sezonie. Póki co na ósmej pozycji jest reprezentant toruńskiego klubu – Chris Holder. Tuż za nim plasuje się Duńczyk Michael Jepsen Jensen. Co prawda obu żużlowców dzieli w zestawieniu dziesięć punktów, ale dobrze wiadomo, że w ostatnim czasie  Holder nie był w dobrej dyspozycji, a reprezentant kraju Hamleta wręcz przeciwnie. Zapowiada się zatem ciekawa walka o utrzymanie w cyklu.

Wielką niewiadomą pozostaje dyspozycja Polaków w dzisiejszym turnieju. Raczej nie ma co liczyć na przełamanie Krzysztofa Kasprzaka, za to na dobrą formę Macieja Janowskiego jak najbardziej. Wrocławianin w tym sezonie spisuje się znakomicie i śmiało można powiedzieć, że na chwilę obecną jest najlepszym polskim żużlowcem. Niestety nie zawsze potrafi to udowodnić w turniejach Grand Prix. Janowski zwykł znakomite wystepy przeplatać tymi nienajlepszymi i to głównie z tej przyczyny jest zmuszony bić się o utrzymanie w cyklu, a nie o najwyższe laury.

W dzisiejszych zawodach kibicom zaprezentuje się „dodatkowy” Polak w stawce Grand Prix. Na toruński turniej dziką kartę otrzymał Paweł Przedpełski i to on będzie bił się dzisiaj o najwyższe cele. W tym sezonie popularny „Pawełek” udowodnił już, że jest jednym z najlepszych zawodników młodego pokolenia. Potwierdza to cały sezon 2015, a także jego start w pierwszej rundzie Speedway European Championship w Toruniu. Do dzisiaj kibice mają w pamięci znakomite biegi z jego udziałem i jeszcze lepsza walkę w finale z Nickim Pedersenem i Emilem Sajfutdinowem, w której torunianin przegrał tylko z Duńczykiem. Jak najbardziej stać go na powtórzenie tamtego rezultatu. Na to liczą toruńscy kibice, a „Pawełek” nie zwykł ich w tym sezonie zawodzić.

Żużel
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Żużel

20170409_276_DSC00415_MAL

Deklasacja na motoarenie! Relacja ze spotkania Apator-Unia

Hubert Grabowski26 września 2020
motoarena_torun_fot_archiwum_cwb_m

Apator u siebie po awans!

Hubert Grabowski25 września 2020
DSC_0417

Jack Holder z dziką kartą na toruńskie rundy SGP!

Hubert Grabowski23 września 2020
2020_08_05_trening_reprezentacji_polski_na_zuzlu_004

Reprezentacja trenuje na Motoarenie

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
DSC_2162-1000x600

Najszybszego zawodnika PGE Ekstraligi poznamy w Toruniu! Kto wystąpi?

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
20170409_266_DSC00258_MAL-1000x600

Przedpełski z dziką kartą na finał SEC

Mateusz Bąk22 lipca 2020
DSC_4720_wynik

Toruńsko-bydgoskie derby w innym terminie

Mateusz Bąk21 lipca 2020
DSC_8119_wynik

Apator znów pewnie wygrywa i obejmuje fotel lidera

Mateusz Bąk20 lipca 2020
69264919_1221253574732110_3386116649542221824_o

Apator rozpoczyna sezon! Rusza sprzedaż biletów

Mateusz Bąk6 lipca 2020