fbpx
Żużel

Po finał do Zielonej Góry! Czy uda się awansować?

Pojedynki Martina Vaculika (kask czerowny) i Patryka Dudka (kask żółty) z pewnością będą elektryzować zielonogróską widownię (fot. Krzysztof Maliszewski/chillitorun.pl)
Po finał do Zielonej Góry! Czy uda się awansować?
Jakub Strzelka
REAKCJE

Przed żużlowcami Get Well Toruń najważniejszy mecz w sezonie – rewanżowy półfinał w Zielonej Górze. W ubiegłą niedzielę podopieczni Roberta Kościechy i Jacka Gajewskiego dość pewnie poradzili sobie z drużyną Ekantor.pl Falubazu i wypracowali sobie dziesięciopunktową przewagę przed spotkaniem rewanżowym. Czy taka zaliczka starczy, by z powodzeniem walczyć o finał? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w niedzielę. „Anioły” czeka arcytrudne spotkanie

Ostatnie lata nie były najlepsze dla toruńskiego żużla. Przede wszystkim brakowało oczekiwanych sukcesów. Przed sezonem wciąż był stawiany jeden cel – mistrzostwo Polski.  By go osiągnąć, zawsze był dobierany maksymalnie jak najlepszy skład. Co roku jednak efekt był ten sam – fiasko, bądź też medal z innego kruszcu niż złoty. Aktualnie o „Aniołach” można mówić z czystym sumieniem, jako o pretendentach do złota. Nareszcie toruńska drużyna ma wszystko, by wygrać PGE Ekstraligę. Głównym atutem torunian jest wyrównany skład z trójką liderów w postaci Martina Vaculika, Chrisa Holdera i Grega Hancocka. Ponadto wspiera ich druga linia z Pawłem Przedpełskim na czele. Toruńscy kibice mają zatem powody do zadowolenia.

Kolejnym atutem torunian jest dziesięciopunktowa przewaga po pierwszym półfinale w Toruniu. Daje to z pewnością komfort psychiczny przed rozpoczęciem meczu rewanżowego. To w gestii gospodarzy będzie jak najszybsze dogonienie gości i walka o awans do finału. Nie będzie to jednak takie proste. O ile Get Well nie ma luk w składzie, to w drużynie „Myszki Miki” można przynajmniej jedną znaleźć. Przede wszystkim jest nią Jarosław Hampel. Wychowanek Polonii Piła wrócił na tor po wielomiesięcznej rehabilitacji i gołym okiem widać, że nie przypomina w niczym żużlowca sprzed kontuzji. Podczas pierwszego półfinału w Toruniu Hampel zdobył zaledwie jedno „oczko” i dawał się łatwo wyprzedzać na trasie. Widać więc, że nie jest on najmocniejszym punktem zielonogórzan i jego słaba dyspozycja może być wodą na młyn dla gości.

Co będzie kluczem do sukcesu  w Zielonej Górze? Przede wszystkim odpowiednie spasowanie sprzętu z torem. Od tego będzie zależał cały przebieg spotkania. By awansować do finału, cały zespół będzie musiał znaleźć dobre ustawienia w swoich motocyklach. Kolejną kwestią będzie postawa drugiej linii. O ile można się spodziewać, że Holder, Vaculik i Hancock będą bić się raczej o pierwsze pozycje, to tego nie można powiedzieć o Gomólskim oraz Miedzińskim. To oni będą odgrywali kluczowe role w meczu rewanżowym i muszą robić wszystko, by dojeżdżać do mety zawsze przynajmniej na trzeciej pozycji. W przypadku niepowodzenia szybszych kolegów w walce o zwycięstwo w biegu, będzie remis – czyli korzystny wynik dla torunian. Oczywiście o ile ci teoretycznie lepsi będą jeździć na miarę oczekiwań.

Rzadko kiedy w ostatnich latach pojawiała się lepsza okazja, by awansować do finału i walczyć w nim z powodzeniem o złoto. W końcu torunianie są realnymi kandydatami do zwycięstwa w lidze, ale, by to zrobić, trzeba najpierw obronić dziesięciopunktową przewagę w Zielonej Górze. To jest w zasięgu drużyny Get Well Toruń. Kiedy, jak nie teraz? I co jak się nie uda? Będzie można sobie już tylko pluć w brodę i rwać włosy z głowy. Wraz z resztą Torunia.

Żużel
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Żużel

20170409_276_DSC00415_MAL

Deklasacja na motoarenie! Relacja ze spotkania Apator-Unia

Hubert Grabowski26 września 2020
motoarena_torun_fot_archiwum_cwb_m

Apator u siebie po awans!

Hubert Grabowski25 września 2020
DSC_0417

Jack Holder z dziką kartą na toruńskie rundy SGP!

Hubert Grabowski23 września 2020
2020_08_05_trening_reprezentacji_polski_na_zuzlu_004

Reprezentacja trenuje na Motoarenie

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
DSC_2162-1000x600

Najszybszego zawodnika PGE Ekstraligi poznamy w Toruniu! Kto wystąpi?

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
20170409_266_DSC00258_MAL-1000x600

Przedpełski z dziką kartą na finał SEC

Mateusz Bąk22 lipca 2020
DSC_4720_wynik

Toruńsko-bydgoskie derby w innym terminie

Mateusz Bąk21 lipca 2020
DSC_8119_wynik

Apator znów pewnie wygrywa i obejmuje fotel lidera

Mateusz Bąk20 lipca 2020
69264919_1221253574732110_3386116649542221824_o

Apator rozpoczyna sezon! Rusza sprzedaż biletów

Mateusz Bąk6 lipca 2020