fbpx
Custom Text
Żużel

W nowej formule o prymat w Europie

Na poniedziałkowej konferencji prasowej obecni byli Paweł Przedpełski, Michał Zaleski oraz przedstawiciele firmy One Sport - Karol Lejman i Jan Konikiewicz (fot. SBP)
W nowej formule o prymat w Europie
Jakub Strzelka
REAKCJE

Sezon żużlowy coraz bliżej. Kibice czarnego sportu nie mogą się już doczekać, kiedy na MotoArenie po raz pierwszy zaryczą silniki motocykli. Speedway w Toruniu, jak co roku, zainauguruje pierwsza runda Nieoficjalnych Mistrzostw Europy Par – Speedway Best Pairs. Tegoroczna edycja będzie się jednak różnić od poprzednich

Od samego początku cyklu Speedway Best Pairs, na torze rywalizowały reprezentacje narodowe. W tym roku ma być inaczej. Do wyścigu o miano najlepszej żużlowej pary Europy przystąpią drużyny reprezentujące największe firmy wspierające światowy speedway. Tym samym pod auspicjami jednego team’u będą mogli wystąpić zawodnicy z trzech różnych krajów (niekoniecznie europejskich). Tak jest w przypadku drużyny Monster Energy. To swoiste wymieszanie ma zapewnić wyrównanie szans dla każdej z ekip na zdobycie tytułu najlepszej pary Starego Kontynentu. Ponadto zmiana w formule rozgrywania zawodów ma wpłynąć na podniesienie poziomu sportowego cyklu.

Nie ulegnie zmianie forma rozgrywania poszczególnych turniejów. Drużyny będą rywalizować zgodnie z 21-biegową tabelą. Dodatkowo zostaną odjechane wyścig barażowy i finał.

Podczas toruńskich zawodów zaprezentują się najlepsi żużlowcy na świecie. Kibice zobaczą w akcji zawodników, którzy w zeszłym roku zdobyli złote medale cyklu SPB – Nickiego Pedersena oraz Nielsa Kristiana Iversena. Ponadto przed toruńską publicznością zaprezentuje się brawurowo jeżdżący, lubiany przez kibiców Szwed – Antonio Lindbaeck. Turniej na MotoArenie będzie wyjątkowy dla kibiców lokalnego klubu. Do rywalizacji przystąpi aż czwórka zawodników KS Get Well Toruń – Greg Hancock, Martin Vaculik, Paweł Przedpełski oraz Chris Holder. „Grin”, „Crispy” oraz „Pawełek” będą reprezentować barwy team’u Monster Energy, natomiast Vaculik wystartuje w drużynie Team Boll. Jego partnerami będą Niels Kristian Iversen oraz Patryk Dudek.

Szczególną uwagą polskich kibiców z całą pewnością będzie się cieszyć drużyna eport2000, którą w całości tworzą żużlowcy znad Wisły – Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz oraz Grzegorz Zengota.

 Najlepsze pary żużlowe świata oczywiście tylko na najlepszym stadionie żużlowym świata, czyli Motoarenie w Toruniu, specjalnie w tym celu wybudowanej i przygotowanej- mówił podczas konferencji prasowej poświęconej toruńskim zawodom prezydent miasta, Michał Zaleski. Dziękuje firmie One Sport za kontynuację tego ciekawego projektu, dzięki któremu Toruń wzbudza ogromne zainteresowanie w sportowym świecieJestem przekonany, że nowa formuła zawodów jeszcze podniesie adrenalinę zawodów i emocje dla nas kibiców. Co ważne, bilety są w bardzo przystępnych cenach, także dla osób z dziećmi, zachęcam zatem torunian i naszych gości do udziału w imprezie.

Toruńskie zawody inauguracyjne odbędą się 2 kwietnia.

Poniżej prezentujemy składy wszystkich ekip, biorących udział w cyklu Speedway Best Pairs:

  • Monster Energy (Greg Hancock, Paweł Przedpełski, Chris Holder)
  • Team Boll: (Martin Vaculik, Niels Kristian Iversen, Patryk Dudek)
  • Fogo Power: (Emil Sayfutdinov, Bartosz Zmarzlik, Tobiasz Musielak)
  • Nice Racing: (Artem Łaguta, Antonio Lindbaeck, Grigorij Laguta)
  • eport2000 Team: (Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Grzegorz Zengota)
  • Trans MF Pro Race Team: (Nicki Pedersen – Martin Smolinski)
  • City Team: (Kai Huckenbeck –Tobias Kroner – Tobias Busch)

Żużel
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Żużel

DSC8284-1000x600

Get Well Toruń oferuje pomoc Gregowi Hancockowi

Adam Mroczek3 stycznia 2019
DSC_0166

Temat nazwy “Apator” znów powraca

Adam Mroczek28 grudnia 2018
DSC_0166

Poznaliśmy terminarz PGE Ekstraligi 2019!

Mateusz Bąk12 grudnia 2018
DSC_0908-1000x600

Kolejny zawodnik dogadany z klubem!

Maciej Gorczyński22 września 2018
12674322_1169652446401616_669724308_n-960x600-960x600

Finał Elitserien dla zespołów Przedpełskiego i Iversena

Maciej Gorczyński19 września 2018
IMG_0490

Niels Kristian Iversen na dłużej w Get Well Toruń!

Maciej Gorczyński18 września 2018
2018_09_14_koncert_motoarena_010_0

Get Well zakończył sezon na Motoarenie

Adam Mroczek15 września 2018
DSC_4331-1000x600

Bezbłędny Doyle, świetny Przedpełski. Torunianie jechali w Elitserien

Maciej Gorczyński12 września 2018
DSC_2224-1000x600

Daniel Kaczmarek z “dziką kartą” na Grand Prix w Toruniu!

Maciej Gorczyński11 września 2018