fbpx
Żużel

Wielkie ściganie na MotoArenie coraz bliżej! Prezentacja zespołów Speedway Best Pairs 2017

Tegoroczna stawka zawodów wygląda imponująco. Nie zabraknie także przedstawicieli Get Well Toruń (fot. materiały organizatora)
Wielkie ściganie na MotoArenie coraz bliżej! Prezentacja zespołów Speedway Best Pairs 2017
Sebastian Górka
REAKCJE

Za niespełna trzy tygodnie na toruńskiej MotoArenie odbędą się pierwsze zawody z cyku Speedway Best Pairs 2017. Impreza ta zainauguruje sezon żużlowy w Europie. W sobotę, 25  marca, na starcie stanie siedem teamów sponsorskich, które wystawią swoje najmocniejsze składy. Poznajmy zatem bliżej wszystkich uczestników tegorocznej edycji

FOGO Power
Fogo Power to zwycięzca cyklu Speedway Best Pairs 2016. Po niemrawym otwarciu cyklu na Motoarenie, drużyna prowadzona przez Adama Golińskiego, odniosła zwycięstwa w dwóch kolejnych rundach i tym samym została pierwszym zwycięzcą SBP w nowej formule rozgrywek. W nadchodzącej edycji cyklu, drużynę Fogo Power, tworzyć będą najlepsi polscy zawodnicy z brązowym medalistą Speedway Grand Prix 2016, Bartoszem Zmarzlikiem na czele. Celem stawianym przed drużyną Fogo Power jest obrona tytułu mistrzowskiego. Będzie to trudne zadanie, bo rywale są równie mocni.

Bartosz Zmarzlik
Piotr Pawlicki
Przemysław Pawlicki

Eko-Dir Speedway Team
Zespół debiutantów z aspiracjami na zwycięstwo – tak należy określić zespół Eko-Dir Speedway Team, który pod wodzą Rafała Dobruckiego ścigać się będzie w tegorocznym cyklu Speedway Best Pairs. Skład zespołu tworzyć będą zawodnicy Betardu Sparty Wrocław. Liderem zespołu będzie Maciej Janowski, stały uczestnik cyklu Speedway Grand Prix 2017. Ekipa Eko-Dir Speedway Team zastąpi srebrnych medalistów ubiegłorocznego cyklu – eport2000.pl Team.

Maciej Janowski
Maksym Drabik
Szymon Woźniak
Vaclav Milik

Nice Racing
W ubiegłym roku drużyna Nice Racing zajęła trzecią pozycję w końcowej klasyfikacji cyklu Speedway Best Pairs. Po odejściu Grigorija Łaguty do Boll Team, szeregi drużyny prowadzonej przez Adama Krużyńskiego wzmocnili reprezentanci Polski. Wśród nich znajduje się Adrian Miedziński, który startuje na co dzień w klubie z Torunia.  W teamie Nice Racing wystąpi także brązowy brązowy medalista cyklu Speedway Euro Championship – Krzysztof Kasprzak. Skład uzupełniają Artem Łaguta oraz Antonio Lindbaeck.

Artem Łaguta
Antonio Lindbaeck
Adrian Miedziński
Krzysztof Kasprzak

Monster Energy Speedway Team
W ubiegłym roku zespół napędzany “Potworną Energią” został sklasyfikowany na czwartej pozycji, choć ambicje i oczekiwania miał wyższe. Zespół prowadzony przez Joe Parsonsa utrzymał swój skład i znów zamierza walczyć o zwycięstwo w cyklu Speedway Best Pairs. Warto dodać fakt, że cały zespół jest złożony  z zawodników, którzy reprezentują Get Well Toruń. Niewątpliwie zespół Monster Energy Speedway Team należy do jednych z największych pretendentów do wygrania tegorocznego cyklu SBP.

Greg Hancock
Chris Holder
Paweł Przedpełski

Boll Team
W porównaniu z ubiegłym sezonem Boll Team uległ całkowitej przebudowie. Przebudowa składu ma być gwarantem sukcesu w nadchodzącym cyklu Speedway Best Pairs. Drużynę tworzyć będą bowiem zawodnicy, którzy mają za sobą kapitalny sezon. Max Fricke został w zeszłym roku Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów, Grigorij Łaguta był czwartym zawodnikiem cyklu Speedway Euro Championship, a Jason Doyle zakończył sezon na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix. Gdyby nie kontuzja odniesiona podczas przedostatniej rundy Grand Prix w Toruniu, starszy z Australijczyków mógłby powalczyć nawet o zwycięstwo w całym cyklu. Menedżerem całego teamu jest Robert Kościecha, wychowanek toruńskiego Apatora i obecnie także pełni funkcję trenera Get Well Toruń.

Jason Doyle
Max Fricke
Grigorij Łaguta

Trans MF Pro Race Team
W ubiegłorocznej edycji cyklu Speedway Best Pairs, drużyna Trans MF Pro Race Team, dwukrotnie zajmowała czwarte miejsce, a w ostatniej rundzie w Ostrowie Wielkopolskim szóste, co przełożyło się na przedostatnią pozycję w klasyfikacji generalnej Speedway Best Pairs. W Speedway Best Pairs 2017 siłą napędową niemieckiego zespołu będzie Martin Smolinski. Skład uzupełniają Leon Madsen i Mark Riss. Madsen w ubiegłym roku podczas rundy SEC w Togliatti zajął trzecie miejsce. Mark Riss z kolei to dwukrotny, indywidualny wicemistrz Niemiec do 21 lat.

Martin Smolinski
Leon Madsen
Mark Riss

City Team
W poprzedniej edycji Speedway Best Pairs, niemiecka drużyna zajęła siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. W tegorocznej edycji cyklu, drużyna kontynuuje ideę promowania młodych i utalentowanych zawodników z rodzimego kraju. Warto dodać fakt, że podczas drugiej rundy Speedway Best Pairs 2016 w Landshut, Kai Huckenbeck przywiózł za plecami aktualnego mistrza świata – Amerykanina Grega Hancocka.  Team uzupełnia także dwukrotny Mistrz Świata na długim torze, Erik Riss. Poza tym skład uzupełniają Tobias Busch i Tobias Kroner.

Kai Huckenbeck
Erik Riss
Tobias Busch
Tobias Kroner

I runda Speedway Best Pairs, Toruń 25 marca. Początek zawodów godzina 17:30.

Pakiet bilet + bilet obejmujący toruńską rundę SBP (25.03) oraz SEC (30.06):

Strefa niebieska:
Bilet normalny: 65 zł
Bilet ulgowy: 25 zł

Strefa zielona:
Bilet normalny: 45 zł
Bilet ulgowy: 15 zł

Ceny biletów na I rundę cyklu SBP (Motoarena, Toruń) przedstawiają się następująco:
Strefa niebieska:
Bilet normalny: 35 zł
Bilet ulgowy: 10 zł

Strefa zielona:
Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 10 zł

Trybuna główna: 100 zł
Bilet VIP: 650 zł
Pakiet Meet & Greet: 1200 zł
Pakiet Meet&Greet (z miejscem noclegowym): 1500 zł

Program: 10 zł

Dzieci do 12 roku życia (rocznik 2005 i młodsi) : 1zł (bilet do kupienia w pakiecie z biletem normalnym). Dzieci do 7. roku życia wstęp darmowy (bez miejsca siedzącego)

Bilet ulgowy przysługuje kobietom, dzieciom (od 13 do 18 roku życia – 1999 rok i młodsi), uczniom (z ważną legitymacją szkolną), studentom (do 26 roku życia- 1991 i młodsi), emerytom i rencistom.

Żużel
Sebastian Górka

Nikt nie wie skąd się wziął i co robił wcześniej, ale w toruńskim sporcie jako kibic i dziennikarz jest od zawsze. Zna wszystkich i wszyscy znają jego. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej, żużla i hokeja.

Więcej w dziale Żużel

20170409_276_DSC00415_MAL

Deklasacja na motoarenie! Relacja ze spotkania Apator-Unia

Hubert Grabowski26 września 2020
motoarena_torun_fot_archiwum_cwb_m

Apator u siebie po awans!

Hubert Grabowski25 września 2020
DSC_0417

Jack Holder z dziką kartą na toruńskie rundy SGP!

Hubert Grabowski23 września 2020
2020_08_05_trening_reprezentacji_polski_na_zuzlu_004

Reprezentacja trenuje na Motoarenie

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
DSC_2162-1000x600

Najszybszego zawodnika PGE Ekstraligi poznamy w Toruniu! Kto wystąpi?

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
20170409_266_DSC00258_MAL-1000x600

Przedpełski z dziką kartą na finał SEC

Mateusz Bąk22 lipca 2020
DSC_4720_wynik

Toruńsko-bydgoskie derby w innym terminie

Mateusz Bąk21 lipca 2020
DSC_8119_wynik

Apator znów pewnie wygrywa i obejmuje fotel lidera

Mateusz Bąk20 lipca 2020
69264919_1221253574732110_3386116649542221824_o

Apator rozpoczyna sezon! Rusza sprzedaż biletów

Mateusz Bąk6 lipca 2020