fbpx
Żużel

Zakończyć sezon z honorem – KS Toruń jedzie do Tarnowa

Dawno już nie widzieliśmy takiego widoku. Może w ostatnim meczu w sezonie znów go ujrzymy? (fot. Julia Knera)
Zakończyć sezon z honorem – KS Toruń jedzie do Tarnowa
Jakub Strzelka
REAKCJE

Nie da się ukryć, że w tym sezonie „Anioły” nie mają szczęścia w spotkaniach z „Jaskółkami.” Obie drużyny w tym roku spotkały się na torze trzykrotnie i wszystkie te mecze zakończyły się szczęśliwie dla drużyny Pawła Barana. Przed oboma ekipami najważniejsze starcie – decydujące o tym, która z drużyn zakończy sezon z brązowym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski

Od niedzielnej sromotnej porażki minęło już trochę czasu. Opadły emocje i nerwy, a więc czas pomyśleć o rewanżowym spotkaniu o brązowy medal DMP. W świetle niedzielnego na MotoArenie meczu ciężko jest mówić o jakichkolwiek szansach torunian na sprawienie niespodzianki w rywalizacji w Tarnowie. Choćby z tego powodu, że nie wiadomo w kim upatrywać faworyta naszej drużyny. Brakowało go przez cały sezon, ale KS Toruń miał żużlowców, którzy potrafili wziąć na siebie ciężar walki i odjechać dobry mecz z korzyścią dla zespołu. Niestety, mecz z Unią Tarnów pokazał, że nawet ci zawodnicy, którzy budzili zaufanie wśród kibiców, tj. Chris Holder i Grigorij Łaguta potrafią zawieść na całej linii. To przede wszystkim ich słaba postawa zadecydowała o tym, że to podopieczni Pawła Barana wyjechali z Torunia z dziesięciopunktową zaliczką. W tym miejscu warto zadać pytanie, czy był to jednorazowy wyskok „liderów” torunian czy dopiero początek kłopotów, a jeśli prawdziwa jest ta druga opcja, to w kim zatem należy upatrywać zastępców tej dwójki?

Jako pierwsze ciśnie się na usta oczywiście nazwisko Pawła Przedpełskiego i… tylko jego .  Tak naprawdę nie wiadomo do końca kto by mógł dołączyć do młodego torunianina. Ostatnio co prawda pojechali na wysokim poziomie Adrian Miedziński i Kacper Gomólski, który nota bene jest byłym zawodnikiem „Jaskółek.” Jednak ich forma również jest w tym sezonie bardzo chimeryczna, w związku z tym nie tak łatwo jest upatrywać w nich liderów torunian. To samo tyczy się Jasona Doyle’a. Australijczyk był przez większość sezonu pewnym punktem zespołu Jacka Gajewskiego, ale od paru tygodni przechodzi widoczny kryzys. Jest już cieniem zawodnika, którego kibice oklaskiwali z trybun. Dalej jednak potrafi pokazać lwi pazur, co może okazać się cennym atutem w rywalizacji z tarnowianami.

Reasumując. Przed rewanżowym meczem o brąz DMP torunianie swoją drużynę zdają się opierać na Pawle Przedpełskim, a po nim długo, długo nic. Wydaje się zatem, że wynik rewanżu jest już z góry przesądzony, chyba, że zdarzy się cud. Widzieliśmy już je w wykonaniu „Aniołów” w tym sezonie, jak choćby zwycięstwo z faworyzowaną Unią w Lesznie.

Potrafiliśmy przecież zwyciężyć w Lesznie i w Gorzowie więc czemu nie w Tarnowie? To jest tylko sport – przekonuje trener KS Toruń, Jacek Krzyżaniak.

Czego zatem oczekiwać po meczu w Tarnowie? Ponownej porażki, czy może ostatniego w tym sezonie zrywu „Aniołów”? Obie opcje są jak najbardziej możliwe, bo na papierze KS Toruń dalej ma w swoim składzie znakomitych zawodników. Jednak wracając myślami do niedzieli, to pierwsza z opcji zdaje się wydawać bardziej prawdopodobna… Mimo to trzymajmy kciuki za naszych zawodników.

Żużel
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Żużel

20170409_276_DSC00415_MAL

Deklasacja na motoarenie! Relacja ze spotkania Apator-Unia

Hubert Grabowski26 września 2020
motoarena_torun_fot_archiwum_cwb_m

Apator u siebie po awans!

Hubert Grabowski25 września 2020
DSC_0417

Jack Holder z dziką kartą na toruńskie rundy SGP!

Hubert Grabowski23 września 2020
2020_08_05_trening_reprezentacji_polski_na_zuzlu_004

Reprezentacja trenuje na Motoarenie

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
DSC_2162-1000x600

Najszybszego zawodnika PGE Ekstraligi poznamy w Toruniu! Kto wystąpi?

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
20170409_266_DSC00258_MAL-1000x600

Przedpełski z dziką kartą na finał SEC

Mateusz Bąk22 lipca 2020
DSC_4720_wynik

Toruńsko-bydgoskie derby w innym terminie

Mateusz Bąk21 lipca 2020
DSC_8119_wynik

Apator znów pewnie wygrywa i obejmuje fotel lidera

Mateusz Bąk20 lipca 2020
69264919_1221253574732110_3386116649542221824_o

Apator rozpoczyna sezon! Rusza sprzedaż biletów

Mateusz Bąk6 lipca 2020