fbpx
Sztuka życia

Są sposoby na piękny taras przez cały rok. Dowiedz się, jakie

(fot. Materiały Partnera)
Są sposoby na piękny taras przez cały rok. Dowiedz się, jakie
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Zieleń i dostępność otwartej przestrzeni należą do najważniejszych rzeczy, jakie wpływają na komfort życia w domu. Dlatego też bardzo wielu inwestorów, jeśli tylko ma taką możliwość, stara się nie tylko zagospodarować posesję, ale także stworzyć lub ciekawie zaaranżować taras. Warto zadbać o to, by mógł on zachowywać wspaniały wygląd przez wszystkie pory roku i nie było takiego momentu, w którym spojrzeniu za okno nie będzie towarzyszył pozytywnie nastrajający widok pięknie prezentujących się roślin

Wybierz rośliny, którym zima niestraszna

Wraz z nadejściem jesieni, świat ogarnia po prostu mrok. Przez chwilę jeszcze możemy cieszyć się feerią barw opadających z drzew liści, wkrótce jednak znikają one wdeptane w błoto, a pozbawione ich gałęzie drzew dopełniają tylko widoku ogólnej szarości. Może więc sprawimy, by nasz taras stał się oazą zieleni w tym przechodzącym w stan uśpienia otoczeniu? Tym bardziej, że wcale nie musi to oznaczać sadzenia na nim wyłącznie iglaków.

Doskonałym rozwiązaniem są rośliny zimozielone. Trzeba jedynie wybrać takie gatunki, które bez przeszkód poradzą sobie w donicach. Przykładem może być bukszpan wiecznie zielony, a także drobnolistny – należą one do najczęściej hodowanych. Dzięki przycinaniu w dowolne kształty, może przy ich pomocy uzyskać różne efekty dekoracyjne. Zimę na tarasie zniesie także ostrokrzew, lawenda, czy trzmielina fortuna.

Trzeba jednak pamiętać, że skoro nasze krzewy będą żyły przez cały rok, to wymagają należytej opieki, przede wszystkim w postaci podlewania, jak tylko nadejdzie okresowa odwilż. Warto także osłaniać je przed wiatrem. Jeśli niczego nie zaniedbamy, wcale nie będzie tak, że widok naszego tarasu będzie monotonny. Już wiosną zobaczymy, piękne przyrosty będące dowodem nowych sił.

Komfortowy odpoczynek przez cały rok

Po cóż nam piękny, zielony taras, który przez tyle długich miesięcy będziemy mogli jedynie podziwiać zza okna ciepłego domu – być może zwróci ktoś uwagę. Istotnie, dobrze byłoby móc cieszyć się jego znakomicie zaaranżowaną przestrzenią przez cały rok. Jedynym rozwiązaniem będzie tu zabudowa tarasu, jaka może zostać wykonana przez firmy takie jak np. BTM-Eurolinx. Każdy taras może być inny – nie stanowi to jednak problemu dla zajmujących się tym fachowców, którzy przygotują odpowiedni projekt.

W rezultacie, uzyskujemy miejsce, w którym będziemy mogli przyjemnie spędzić czas o każdej porze roku, dzięki przeszkleniu ciesząc się w pełni właściwym dla danego okresu krajobrazem. Zimą dobrze wykonana zabudowa ochroni nas przed panującą na zewnątrz niska temperaturą, w pozostałe pory roku także przed deszczem czy wznoszonym przez wiatr kurzem bądź innymi zanieczyszczeniami. Dzięki dużym drzwiom i oknom nie będzie problemu z wentylacją.

Zabudowanie tarasu jest rozwiązaniem pozwalającym z większą swobodą myśleć o jego aranżacji. Możemy np. umieścić w nim takie meble i wyposażenie, jakie będzie nam najbardziej odpowiadało i pozwalało na komfortowy wypoczynek, nie martwiąc się o to, czy sprostają one warunkom zewnętrznym.

Sztuka życia

Więcej w dziale Sztuka życia

interior-710042_1280

Wesele, bankiety, imprezy okolicznościowe – gdzie zorganizować je w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl18 lutego 2021
03 - deltivo - krzesła biurowe ZEWN

Urządzanie kącika do home office. Przekonaj się, jakie sprzęty będą niezbędne do efektywnej pracy w domowym zaciszu

Redakcja ChilliTorun.pl3 września 2020
wezetobi waz do wody

Gdy roślinom brakuje wody, nie można biernie czekać na deszcz. Istnieją sprawdzone rozwiązania

Redakcja ChilliTorun.pl30 sierpnia 2019
Portrait of a young woman with alarm clock sitting in the beautiful and bright bedroom with green plants

Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

Redakcja ChilliTorun.pl25 marca 2019
gabinetwmieszkaniu3

Gabinet w mieszkaniu – za i przeciw

Redakcja ChilliTorun.pl16 marca 2019
03 - rozwodznia - adwokat rodzinny

Adwokat rodzinny Twoim wsparciem w trakcie rozwodu

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2019
04 - MebleExpert - narożnik na wymiar

Bądź indywidualistą! Wyraź siebie urządzając mieszkanie całkowicie po Twojemu!

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2019
52989922_2241025825953437_400903173805441024_n

Artysta-Zawodowiec – darmowy projekt edukacyjny dla studentów kierunków artystycznych

Aleksandra Pladzyk12 marca 2019
51375798_10213445184424516_6459586334502682624_n

Spotkanie wokół akcji “Zero Waste”

Aleksandra Pladzyk1 marca 2019