fbpx
Finanse

Bez nowych klientów trudno o sukces. Promuj się w Google i dotrzyj do tych, którzy Cię nie znają

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Bez nowych klientów trudno o sukces. Promuj się w Google i dotrzyj do tych, którzy Cię nie znają
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Internet daje rozmaite możliwości docierania do odbiorców. Warto korzystać jak najszerzej z mediów społecznościowych czy mailingu, narzędzia te pozwalają jednak przede wszystkim podtrzymywać zainteresowanie tych, którzy już zdążyli się z nami zetknąć. Tymczasem by zdobywać rynek i odbierać zamówienia rywalom, musimy walczyć zwłaszcza o uwagę zupełnie nowych klientów. Jak to zrobić? Wystarczy wiedzieć, jak poszukują potrzebnych im ofert

Wyprzedź rywali na liście wyników, a wyprzedzisz ich na rynku

Podstawowym problemem towarzyszącym większości przedsięwzięć promocyjnych jest dobieranie takich kanałów komunikacji, które pozwalają trafić do właściwych dla danej oferty odbiorców. Nigdy jednak nie będziemy w stanie tego zrobić z jakąkolwiek zadowalającą precyzją – zasadniczo nie wiemy wszak jakie mogą mieć oni potrzeby, póki sami tego nie zakomunikują lub nie dadzą innego czytelnego sygnału. Wraz z upowszechnieniem się internetu pojawiły się jednak w tym zakresie zupełnie nowe możliwości i kto dotąd tego nie zauważył, ten po prostu traci szansę na skuteczną reklamę i wysoki zysk.

Nie musimy nawet śledzić użytkowników sieci – wystarczy, że to oni zechcą poszukać tego, czego im w danym momencie potrzeba, a nasza oferta będzie na nich czekać we właściwym miejscu. Jakim? Oczywiście w wyszukiwarce Google, bo to w niej niemal wszyscy rozpoczynamy dziś wszelkie internetowe zakupy, tam też znajdujemy rozwiązania rozmaitych codziennych problemów, którymi niejednokrotnie okazują się odpowiednie usługi. Zadbaj o to, by mogły nimi być Twoje!

Jak? Sprawa jest bardzo prosta: kto pierwszy, ten lepszy! Niestety, większość z nas nie poświęca na wyszukiwanie zbyt wiele czasu i poprzestajemy na kilku, a niekiedy tylko na pierwszym odpowiadającym nam wyniku. Im wyżej na liście się znajdziesz, tym większe jest prawdopodobieństwo, że właśnie to Twoja oferta przykuje zainteresowanie użytkownika sieci.

Kontynuuj pozycjonowanie stron w Google i zachowaj przewagę

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Już od kilku lat nie da się szybko zyskać dobrych pozycji w Google. Internetowy gigant postanowił dobrze zadbać o to, co przed laty dało mu jego pozycję – jakość dostarczanych wyników. Na ich straży czuwają algorytmy i roboty bezlitosne wobec tych, u których wykryją gwałtowny wzrost liczby zbyt słabych linków. Nie wystarczy jednak nie popełniać takich błędów – na wysoką ocenę z ich strony trzeba zasłużyć. Nie tylko linkami mocnymi, ale także rzetelną optymalizacją strony, poza treściami obejmującą wiele zagadnień technicznych. Zaangażuj specjalistów, a wykonując pozycjonowanie strony w Google nie pominą żadnego z nich! Korzystanie z pomocy profesjonalnego zespołu SEM to przy okazji sposób na uniknięcie nadmiernych kosztów, które rozkładane są na wiele stron.

Ile wszystko to musi zatem trwać? Jak wskazuje doświadczenie specjalistów z agencji IN, zawsze jest to kilka miesięcy – przy łatwych frazach pierwszą dziesiątkę zdobędziemy w wciągu trzech, przy ogólnych i trudnych poczekamy nawet rok. A zatem, przede wszystkim nie zwlekaj!

Więcej w dziale Finanse

389fd47e48faab52cc718c34ead9f289

Kredyt gotówkowy online – jak znaleźć najlepszy

Redakcja ChilliTorun.pl26 października 2020
1_ygVf3svWeywv8loFs2NJgw

Czy potrzebujemy metalowej szafy w naszym biurze?

Redakcja ChilliTorun.pl30 kwietnia 2020
14-eseo

Co musisz zrobić, by Twój sklep internetowy generował sprzedaż? Dajemy Ci garść inspiracji!

Redakcja ChilliTorun.pl6 kwietnia 2020
wniosek o upadłość konsumencką

Dlaczego warto powierzyć przygotowanie wniosku o upadłość konsumencką prawnikowi?

Redakcja ChilliTorun.pl13 marca 2020
stojakitekturowe producent standów kartonowych ST-Print

Spraw, by Twój produkt nie umknął uwadze klienta. Potrzebujesz odpowiedniej oprawy

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2020
02 - smartdebt - program do windykacji ZEWN

Masz problem z wyegzekwowaniem należności od dłużników? Program do windykacji ułatwi Ci sprawne załatwianie takich spraw!

Redakcja ChilliTorun.pl13 stycznia 2020
04 - standartpark - producent odwodnień liniowych

Właściwe zagospodarowanie przestrzeni wokół podnosi funkcjonalność każdego obiektu. Zadbaj o to!

Redakcja ChilliTorun.pl13 stycznia 2020
6 - omegasystem - przegrody biurowe

Przyjazne miejsce pracy to spora karta przetargowa dla właścicieli firm. Zobacz, jak je stworzyć!

Redakcja ChilliTorun.pl10 grudnia 2019
04 - zbyszynskimeble - meble biurowe na wymiar ZEWN

Zadbaj o pozytywny wizerunek swojej firmy. Spraw, aby wygląd biura współgrał z postrzeganiem Twojej marki

Redakcja ChilliTorun.pl5 grudnia 2019