fbpx
Finanse

Co musisz zrobić, by Twój sklep internetowy generował sprzedaż? Dajemy Ci garść inspiracji!

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Co musisz zrobić, by Twój sklep internetowy generował sprzedaż? Dajemy Ci garść inspiracji!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Jesteś nowicjuszem na rynku e-commerce, a może masz już za sobą lata doświadczeń? Niezależnie od tego, na jakim etapie się obecnie znajdujesz, warto zadbać o to, by Twój sklep przyciągał do siebie klientów. A nie da się tego zrobić bez odpowiedniego przygotowania strony internetowej do sprzedaży – dopiero dopracowana witryna jest w stanie generować oczekiwane zyski. Jeżeli zatem chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób pozyskać odbiorców i przekonać ich do odwiedzin w sklepie, przeczytaj poniższy artykuł. Zapraszamy do lektury!

Zadbaj o wygląd sklepu. Niech każda podstrona będzie przejrzysta i przyjazna dla odbiorcy

To, co przyciąga ludzi do sklepu internetowego, to głównie jego estetyczny wygląd. Strona powinna być prosta w obsłudze, a menu intuicyjne – to sprawi, że potencjalny klient zostanie na niej na dłużej i być może podejmie decyzję zakupową. Jeżeli nie masz doświadczenia w budowie witryn, zgłoś się do specjalistów, chociażby ekspertów z ESEO. Oni pomogą Ci poprawić stronę tak, by nie tylko ładnie wyglądała, ale również ułatwiała klientom i robotom Google poruszanie się po niej. Warto wspomnieć, że pierwsze wrażenie użytkownika jest bardzo ważne, gdyż decyzję o zakupie podejmuje on w ciągu trzech pierwszych sekund kontaktu ze stroną. W tym celu należy też zadbać, aby ten kontakt… w ogóle się odbył.

Dołóż wszelkich starań, by sklep pojawiał się wysoko w wynikach wyszukiwania

Obecność strony sklepu w wyszukiwarce to dzisiaj konieczność, by dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów. Jak wiadomo, ponad 90% użytkowników Google nie przechodzi na drugą kartę wyników, posiłkując się jedynie tymi stronami, które znajdą na pierwszej. Nietrudno się więc domyślić, że wysokim ruchem mogą pochwalić się tylko witryny umieszczone najwyżej. Pragniesz do nich dołączyć? Niezbędne okaże się pozycjonowanie strony sklepu, czyli takie działania w witrynie i poza nią, które windują ją do TOP10, a nawet do TOP3 wyszukiwarki. Specjaliści ze wspomnianej już Agencji ESEO znają bezpieczne i etyczne sposoby na poprawienie Twojej pozycji w Google, a co najważniejsze na to, byś utrzymywał się w czołówce przez długi czas (więcej informacji na https://www.eseo.pl/pozycjonowanie-stron/). Możesz skorzystać tylko z pozycjonowania albo połączyć je z reklamami Google Ads.

Skuteczna reklama to klucz do Twojego sukcesu. Zaplanuj ją mądrze i skrupulatnie

Przedsiębiorcy prowadzący biznes wiedzą doskonale, że odpowiednia promocja zapewnia sukces zarówno na rynku lokalnym, jak i ogólnopolskim czy nawet światowym. Wraz z nastaniem ery internetu sposoby na reklamę uległy jednak zasadniczej zmianie. Teraz promocją jest nie tylko baner internetowy czy analogowy albo filmik video, ale też… wyniki wyszukiwania w Google. Najlepszą reklamą jest bowiem ta, której nie widać na pierwszy rzut oka. Jeżeli zatem chcesz pozyskać klientów dla swojego sklepu internetowego, dołóż starań, by wyświetlać się w wyszukiwarce – w wynikach organicznych albo płatnych. Te ostatnie są skuteczną reklamą dla sklepów nastawionych na sprzedaż sezonową albo uzupełnieniem standardowego pozycjonowania.

Więcej w dziale Finanse

389fd47e48faab52cc718c34ead9f289

Kredyt gotówkowy online – jak znaleźć najlepszy

Redakcja ChilliTorun.pl26 października 2020
1_ygVf3svWeywv8loFs2NJgw

Czy potrzebujemy metalowej szafy w naszym biurze?

Redakcja ChilliTorun.pl30 kwietnia 2020
wniosek o upadłość konsumencką

Dlaczego warto powierzyć przygotowanie wniosku o upadłość konsumencką prawnikowi?

Redakcja ChilliTorun.pl13 marca 2020
stojakitekturowe producent standów kartonowych ST-Print

Spraw, by Twój produkt nie umknął uwadze klienta. Potrzebujesz odpowiedniej oprawy

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2020
02 - smartdebt - program do windykacji ZEWN

Masz problem z wyegzekwowaniem należności od dłużników? Program do windykacji ułatwi Ci sprawne załatwianie takich spraw!

Redakcja ChilliTorun.pl13 stycznia 2020
04 - standartpark - producent odwodnień liniowych

Właściwe zagospodarowanie przestrzeni wokół podnosi funkcjonalność każdego obiektu. Zadbaj o to!

Redakcja ChilliTorun.pl13 stycznia 2020
06 - inpozycjonowanie - pozycjonowanie strony w Google

Bez nowych klientów trudno o sukces. Promuj się w Google i dotrzyj do tych, którzy Cię nie znają

Redakcja ChilliTorun.pl10 stycznia 2020
6 - omegasystem - przegrody biurowe

Przyjazne miejsce pracy to spora karta przetargowa dla właścicieli firm. Zobacz, jak je stworzyć!

Redakcja ChilliTorun.pl10 grudnia 2019
04 - zbyszynskimeble - meble biurowe na wymiar ZEWN

Zadbaj o pozytywny wizerunek swojej firmy. Spraw, aby wygląd biura współgrał z postrzeganiem Twojej marki

Redakcja ChilliTorun.pl5 grudnia 2019