fbpx
Finanse

Czy biuro księgowe, z którym zechcesz podjąć współpracę spełni Twoje oczekiwania?

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Czy biuro księgowe, z którym zechcesz podjąć współpracę spełni Twoje oczekiwania?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Kłopoty z z urzędem skarbowym to jedna z absolutnie ostatnich rzeczy, jakich potrzebujemy prowadząc działalność gospodarczą. Wzrost ilości generowanych dokumentów towarzyszący rozwojowi biznesu, zawiłość przepisów i ryzyko związane z ich niespełnieniem sprawiają, że coraz częściej szukamy fachowej pomocy, która pozwoli nam nie martwić się sposobem prowadzenia rozliczeń. Nierzadko współpracę z biurem rozpoczynamy już w chwili rejestracji firmy i rozpoczęcia pracy. Jak je jednak wybrać?

Odpowiedzialność biura rachunkowego jest ogromna

Najważniejsza rzecz, o którą musi dbać biuro rachunkowe, któremu powierzymy swoje rozliczenia, to oczywiście ich poprawność. Odpowiedzialność za spełnienie obowiązków podatkowych tak czy inaczej spoczywa na nas, jako rozliczanym podatniku. Przede wszystkim dlatego zawsze warto weryfikować spełnienie obowiązku posiadania polisy OC, a także uważnie analizować warunki zawieranej umowy. Na tym jednak powinności naszego księgowego się nie kończą.

Jedną z najbardziej istotnych jest także pełna ochrona danych. Te, które będziemy mu przekazywać w toku prowadzonej współpracy są wszak szczególnie wrażliwe i dają bardzo wnikliwy obraz sytuacji firmy i podejmowanych przez nią przedsięwzięć. W pewnym stopniu także życia jej pracowników za sprawą całej dokumentacji kadrowo-płacowej.

Wreszcie: nie bez znaczenia jest także nasza wygoda i czas, jaki będziemy musieli poświęcić na wszystkie kontakty z biurem i uzyskiwanie niezbędnych informacji, co wymaga rozległej wiedzy takich specjalistów. Na rynku znajdziemy zarówno takich mogących pochwalić się np. dwudziestoletnim doświadczeniem, jak księgowa z Gdyni Monika Jelonek, jak i o dużo skromniejszym dorobku. Przeprowadzona przed kilku laty deregulacja tego zawodu (zniesiono obowiązek posiadania certyfikatu wydawanego przez ministra finansów) nie poprawiła w dodatku sytuacji. Jak wykazało badanie przeprowadzone przez ministerstwo, skuteczne rynkowe mechanizmy certyfikacji się nie pojawiły. Na co zatem zwracać uwagę?

Szukaj biura, które zapewni Ci najwyższy poziom obsługi

Kompetencje konkretnych osób, które będą zajmować się naszymi rozliczeniami, to rzecz jasna jedno z kluczowych zagadnień. W tej branży niezbędny jest stały rozwój, by móc nadążyć za zmieniającymi się przepisami prawa i równie dynamiczną rzeczywistością życia gospodarczego. Żadne kolejne szkolenie i inne formy dodatkowego kształcenia nie będą więc zbędne i wszystkie dobrze świadczą o danym specjaliście.

W codziennej współpracy istotna będzie sprawna, ale jednocześnie bezpieczna z punktu widzenia ochrony danych komunikacja, pozwalająca nam szybko rozwikłać wszelkie niejasności i terminowo zrealizować rozliczenia.

Wreszcie – szeroki zakres usług, którzy okaże się niezwykle pomocny zarówno na samym początku prowadzenia działalności, jak i dużo później, wraz z jej rozwojem i wynikającym z tego wzrostem potrzeb. Wówczas na każdym etapie współpraca taka rzeczywiście pozwoli nam oszczędzić czas i pieniądze.

Więcej w dziale Finanse

swojsklepwinternecie-czytodobrypomysl

Swój sklep w Internecie – czy to wciąż dobry pomysł?

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2021
pexels-energepiccom-159888 (1)

Anonimowa Platforma wymiany kryptowalut Godex

Redakcja ChilliTorun.pl21 maja 2021
02 - sciankiinfo - URL 2 ZEWN

Zabezpieczenia muzealnych eksponatów. Jak zapewnić im najwyższą trwałość?

Redakcja ChilliTorun.pl19 maja 2021
pexels-photo-7567486

Od czego zależą kursy walut na rynkach forex?

Redakcja ChilliTorun.pl14 maja 2021
389fd47e48faab52cc718c34ead9f289

Kredyt gotówkowy online – jak znaleźć najlepszy

Redakcja ChilliTorun.pl26 października 2020
1_ygVf3svWeywv8loFs2NJgw

Czy potrzebujemy metalowej szafy w naszym biurze?

Redakcja ChilliTorun.pl30 kwietnia 2020
14-eseo

Co musisz zrobić, by Twój sklep internetowy generował sprzedaż? Dajemy Ci garść inspiracji!

Redakcja ChilliTorun.pl6 kwietnia 2020
wniosek o upadłość konsumencką

Dlaczego warto powierzyć przygotowanie wniosku o upadłość konsumencką prawnikowi?

Redakcja ChilliTorun.pl13 marca 2020
stojakitekturowe producent standów kartonowych ST-Print

Spraw, by Twój produkt nie umknął uwadze klienta. Potrzebujesz odpowiedniej oprawy

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2020