fbpx
Finanse

Czy biuro księgowe, z którym zechcesz podjąć współpracę spełni Twoje oczekiwania?

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Czy biuro księgowe, z którym zechcesz podjąć współpracę spełni Twoje oczekiwania?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Kłopoty z z urzędem skarbowym to jedna z absolutnie ostatnich rzeczy, jakich potrzebujemy prowadząc działalność gospodarczą. Wzrost ilości generowanych dokumentów towarzyszący rozwojowi biznesu, zawiłość przepisów i ryzyko związane z ich niespełnieniem sprawiają, że coraz częściej szukamy fachowej pomocy, która pozwoli nam nie martwić się sposobem prowadzenia rozliczeń. Nierzadko współpracę z biurem rozpoczynamy już w chwili rejestracji firmy i rozpoczęcia pracy. Jak je jednak wybrać?

Odpowiedzialność biura rachunkowego jest ogromna

Najważniejsza rzecz, o którą musi dbać biuro rachunkowe, któremu powierzymy swoje rozliczenia, to oczywiście ich poprawność. Odpowiedzialność za spełnienie obowiązków podatkowych tak czy inaczej spoczywa na nas, jako rozliczanym podatniku. Przede wszystkim dlatego zawsze warto weryfikować spełnienie obowiązku posiadania polisy OC, a także uważnie analizować warunki zawieranej umowy. Na tym jednak powinności naszego księgowego się nie kończą.

Jedną z najbardziej istotnych jest także pełna ochrona danych. Te, które będziemy mu przekazywać w toku prowadzonej współpracy są wszak szczególnie wrażliwe i dają bardzo wnikliwy obraz sytuacji firmy i podejmowanych przez nią przedsięwzięć. W pewnym stopniu także życia jej pracowników za sprawą całej dokumentacji kadrowo-płacowej.

Wreszcie: nie bez znaczenia jest także nasza wygoda i czas, jaki będziemy musieli poświęcić na wszystkie kontakty z biurem i uzyskiwanie niezbędnych informacji, co wymaga rozległej wiedzy takich specjalistów. Na rynku znajdziemy zarówno takich mogących pochwalić się np. dwudziestoletnim doświadczeniem, jak księgowa z Gdyni Monika Jelonek, jak i o dużo skromniejszym dorobku. Przeprowadzona przed kilku laty deregulacja tego zawodu (zniesiono obowiązek posiadania certyfikatu wydawanego przez ministra finansów) nie poprawiła w dodatku sytuacji. Jak wykazało badanie przeprowadzone przez ministerstwo, skuteczne rynkowe mechanizmy certyfikacji się nie pojawiły. Na co zatem zwracać uwagę?

Szukaj biura, które zapewni Ci najwyższy poziom obsługi

Kompetencje konkretnych osób, które będą zajmować się naszymi rozliczeniami, to rzecz jasna jedno z kluczowych zagadnień. W tej branży niezbędny jest stały rozwój, by móc nadążyć za zmieniającymi się przepisami prawa i równie dynamiczną rzeczywistością życia gospodarczego. Żadne kolejne szkolenie i inne formy dodatkowego kształcenia nie będą więc zbędne i wszystkie dobrze świadczą o danym specjaliście.

W codziennej współpracy istotna będzie sprawna, ale jednocześnie bezpieczna z punktu widzenia ochrony danych komunikacja, pozwalająca nam szybko rozwikłać wszelkie niejasności i terminowo zrealizować rozliczenia.

Wreszcie – szeroki zakres usług, którzy okaże się niezwykle pomocny zarówno na samym początku prowadzenia działalności, jak i dużo później, wraz z jej rozwojem i wynikającym z tego wzrostem potrzeb. Wówczas na każdym etapie współpraca taka rzeczywiście pozwoli nam oszczędzić czas i pieniądze.

Więcej w dziale Finanse

02 - wycieraczki - wycieraczka z logo

Własne logo może być znakomitym narzędziem marketingowym. Gdzie warto je umieścić?

Redakcja ChilliTorun.pl7 listopada 2019
04 - eseo - pozycjonowanie stron internetowych 4 ZEWN

Strona Twojej firmy nie przyciąga klientów? Zadbaj o jej pozycjonowanie w największej wyszukiwarce!

Redakcja ChilliTorun.pl25 października 2019
21 afterweb - pozycjonowanie

Reklama w internecie, czyli gdzie? Dotrzyj do właściwych odbiorców dzięki pozycjonowaniu

Redakcja ChilliTorun.pl5 października 2019
01 - reklamowekonstrukcje - szyld reklamowy ZEWN

Jak się skutecznie promować w przestrzeni publicznej? Zainwestuj w unikalny szyld reklamowy i czekaj na klientów!

Redakcja ChilliTorun.pl26 sierpnia 2019
04 - eventlogistica - stoiska targowe 4 ZEWN

Nie dopuść do przerostu formy nad treścią. Przygotowując stoiska targowe skoncentruj się na merytorycznym przekazie

Redakcja ChilliTorun.pl1 sierpnia 2019
11-inseo-seo 1

Sposoby na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2019
02. afterweb.pl - pozycjonowanie stron

Czy pozycjonowanie stron to skuteczny sposób na wzrost sprzedaży? Sprawdziliśmy!

Redakcja ChilliTorun.pl27 czerwca 2019
klucze-do-domu

Nieruchomości w Toruniu – wybrać dom czy mieszkanie?

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2019
office-furniture-2014888_640

Meble do biura, które zachwycą Twoich klientów!

Redakcja ChilliTorun.pl29 maja 2019