fbpx
Finanse

Czy pozycjonowanie stron to skuteczny sposób na wzrost sprzedaży? Sprawdziliśmy!

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Czy pozycjonowanie stron to skuteczny sposób na wzrost sprzedaży? Sprawdziliśmy!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Prowadzisz sklep internetowy? Branża e-commerce nie przynosi Ci zysków? Prawdopodobnie wiemy, jaka przeszkoda stoi na Twojej drodze do sukcesu. Odpowiedzią jest nieumiejętne pozycjonowanie strony lub jego całkowity brak. Z myślą o przedsiębiorcach, którym zależy na rozwinięciu swojego biznesu i wybiciu się w internecie, przygotowaliśmy skrócony poradnik na temat pozycjonowania w wykonaniu profesjonalistów. Zobacz, jak działania pozycjonerskie mogą wpłynąć na wzrost sprzedaży w Twoim sklepie online

Umiejętnie prowadzony marketing internetowy generuje zyski. Pozycjonowanie = efekt!

Nie od dziś wiadomo, że kluczem do sukcesu przedsiębiorcy prowadzącego sklep jest przygotowanie oferty, deklasującej konkurencję. Jeśli zainteresujemy potencjalnego klienta, prędzej czy później zapozna się on z naszym asortymentem. Nawet, gdy nie od razu zdecyduje się na zakup, zapamięta, co może u nas znaleźć i kiedy nadejdzie odpowiedni moment, na pewno  wybierze dobrze kojarzoną markę. Na rynku e-commerce zwycięża nie tyle lider w branży, co marka, która zakorzeniła się w świadomości klientów. Ta pozytywnie postrzegana, do której odbiorcy przywiązują się za każdym razem, gdy trafiają na stronę danego sklepu. Dlatego budowanie wizerunku marki i jego stałe wzmacnianie (tak zwany e-branding) szczególnie przekłada się na sprzedaż, a tym samym na zysk. Jednak kreowanie świadomości firmy nie jest zadaniem dla jednej osoby. Aby było skuteczne, muszą się nim zająć specjaliści, najlepiej z agencji SEO. Takiej, w której przeprowadza się pozycjonowanie stron. Gwarancja widoczności w sieci jest ściśle związana z utrzymaniem dobrych relacji z potencjalnymi klientami. Jeżeli rozsądnie wybierzemy zespół, któremu powierzymy zadbanie o marketing naszej firmy, rezultaty przekroczą zakładane oczekiwania.

Jak to właściwie działa, czyli pozycjonowanie stron i jego przełożenie na sprzedaż

Ile firm, tyle strategii SEO. Oczywiście nie wszystkie są równie skuteczne, niektóre wręcz zamiast generować zyski, oznaczają dla firmy straty. W związku z tym wybór agencji, jaka ma się zająć pozycjonowaniem naszego sklepu internetowego, to priorytetowa kwestia. Najlepiej szukać firmy, która nie gwarantuje natychmiastowych efektów – tych pozycjonowanie nie zapewnia. Wrocławska Agencja AFTERWEB nie ukrywa, że zanim strona zacznie przynosić zysk, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Działania obejmujące pozycjonowanie nie ograniczają się bowiem do powierzchownych poprawek. To gruntowne zmiany bazujące na starannie przeprowadzonym audycie SEO i doborze fraz kluczowych. Na ich podstawie przygotowuje się profesjonalne treści odpowiadające potrzebom konsumentów. W tym samym czasie inny dział pracuje nad budowaniem profilu linkowego oraz monitoruje pozycje.

Skupmy się na efektach: zwiększenie rozpoznawalności marki, zyskanie nowych klientów, przyrost sprzedaży i bycie o krok przed konkurencją. Dla takich rezultatów opłaca się zainwestować w pozycjonowanie, oddając je w ręce profesjonalistów. Oni będą wiedzieli, co zrobić, żeby odnotować satysfakcjonujący ruch na stronie oraz zysk, generowany przez nowych i powracających klientów.

Więcej w dziale Finanse

02 - smartdebt - program do windykacji ZEWN

Masz problem z wyegzekwowaniem należności od dłużników? Program do windykacji ułatwi Ci sprawne załatwianie takich spraw!

Redakcja ChilliTorun.pl13 stycznia 2020
04 - standartpark - producent odwodnień liniowych

Właściwe zagospodarowanie przestrzeni wokół podnosi funkcjonalność każdego obiektu. Zadbaj o to!

Redakcja ChilliTorun.pl13 stycznia 2020
06 - inpozycjonowanie - pozycjonowanie strony w Google

Bez nowych klientów trudno o sukces. Promuj się w Google i dotrzyj do tych, którzy Cię nie znają

Redakcja ChilliTorun.pl10 stycznia 2020
6 - omegasystem - przegrody biurowe

Przyjazne miejsce pracy to spora karta przetargowa dla właścicieli firm. Zobacz, jak je stworzyć!

Redakcja ChilliTorun.pl10 grudnia 2019
04 - zbyszynskimeble - meble biurowe na wymiar ZEWN

Zadbaj o pozytywny wizerunek swojej firmy. Spraw, aby wygląd biura współgrał z postrzeganiem Twojej marki

Redakcja ChilliTorun.pl5 grudnia 2019
16 - afterweb - pozycjonowanie stron (warszawa)

Im wyższe miejsce, tym większe zyski. Poznaj korzyści z promocji w Google

Redakcja ChilliTorun.pl16 listopada 2019
02 - wycieraczki - wycieraczka z logo

Własne logo może być znakomitym narzędziem marketingowym. Gdzie warto je umieścić?

Redakcja ChilliTorun.pl7 listopada 2019
04 - eseo - pozycjonowanie stron internetowych 4 ZEWN

Strona Twojej firmy nie przyciąga klientów? Zadbaj o jej pozycjonowanie w największej wyszukiwarce!

Redakcja ChilliTorun.pl25 października 2019
02 - moje-biuro cont - księgowa z Gdyni

Czy biuro księgowe, z którym zechcesz podjąć współpracę spełni Twoje oczekiwania?

Redakcja ChilliTorun.pl22 października 2019