fbpx
Finanse

Czy pozycjonowanie stron to skuteczny sposób na wzrost sprzedaży? Sprawdziliśmy!

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Czy pozycjonowanie stron to skuteczny sposób na wzrost sprzedaży? Sprawdziliśmy!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Prowadzisz sklep internetowy? Branża e-commerce nie przynosi Ci zysków? Prawdopodobnie wiemy, jaka przeszkoda stoi na Twojej drodze do sukcesu. Odpowiedzią jest nieumiejętne pozycjonowanie strony lub jego całkowity brak. Z myślą o przedsiębiorcach, którym zależy na rozwinięciu swojego biznesu i wybiciu się w internecie, przygotowaliśmy skrócony poradnik na temat pozycjonowania w wykonaniu profesjonalistów. Zobacz, jak działania pozycjonerskie mogą wpłynąć na wzrost sprzedaży w Twoim sklepie online

Umiejętnie prowadzony marketing internetowy generuje zyski. Pozycjonowanie = efekt!

Nie od dziś wiadomo, że kluczem do sukcesu przedsiębiorcy prowadzącego sklep jest przygotowanie oferty, deklasującej konkurencję. Jeśli zainteresujemy potencjalnego klienta, prędzej czy później zapozna się on z naszym asortymentem. Nawet, gdy nie od razu zdecyduje się na zakup, zapamięta, co może u nas znaleźć i kiedy nadejdzie odpowiedni moment, na pewno  wybierze dobrze kojarzoną markę. Na rynku e-commerce zwycięża nie tyle lider w branży, co marka, która zakorzeniła się w świadomości klientów. Ta pozytywnie postrzegana, do której odbiorcy przywiązują się za każdym razem, gdy trafiają na stronę danego sklepu. Dlatego budowanie wizerunku marki i jego stałe wzmacnianie (tak zwany e-branding) szczególnie przekłada się na sprzedaż, a tym samym na zysk. Jednak kreowanie świadomości firmy nie jest zadaniem dla jednej osoby. Aby było skuteczne, muszą się nim zająć specjaliści, najlepiej z agencji SEO. Takiej, w której przeprowadza się pozycjonowanie stron. Gwarancja widoczności w sieci jest ściśle związana z utrzymaniem dobrych relacji z potencjalnymi klientami. Jeżeli rozsądnie wybierzemy zespół, któremu powierzymy zadbanie o marketing naszej firmy, rezultaty przekroczą zakładane oczekiwania.

Jak to właściwie działa, czyli pozycjonowanie stron i jego przełożenie na sprzedaż

Ile firm, tyle strategii SEO. Oczywiście nie wszystkie są równie skuteczne, niektóre wręcz zamiast generować zyski, oznaczają dla firmy straty. W związku z tym wybór agencji, jaka ma się zająć pozycjonowaniem naszego sklepu internetowego, to priorytetowa kwestia. Najlepiej szukać firmy, która nie gwarantuje natychmiastowych efektów – tych pozycjonowanie nie zapewnia. Wrocławska Agencja AFTERWEB nie ukrywa, że zanim strona zacznie przynosić zysk, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Działania obejmujące pozycjonowanie nie ograniczają się bowiem do powierzchownych poprawek. To gruntowne zmiany bazujące na starannie przeprowadzonym audycie SEO i doborze fraz kluczowych. Na ich podstawie przygotowuje się profesjonalne treści odpowiadające potrzebom konsumentów. W tym samym czasie inny dział pracuje nad budowaniem profilu linkowego oraz monitoruje pozycje.

Skupmy się na efektach: zwiększenie rozpoznawalności marki, zyskanie nowych klientów, przyrost sprzedaży i bycie o krok przed konkurencją. Dla takich rezultatów opłaca się zainwestować w pozycjonowanie, oddając je w ręce profesjonalistów. Oni będą wiedzieli, co zrobić, żeby odnotować satysfakcjonujący ruch na stronie oraz zysk, generowany przez nowych i powracających klientów.

Więcej w dziale Finanse

21 afterweb - pozycjonowanie

Reklama w internecie, czyli gdzie? Dotrzyj do właściwych odbiorców dzięki pozycjonowaniu

Redakcja ChilliTorun.pl5 października 2019
01 - reklamowekonstrukcje - szyld reklamowy ZEWN

Jak się skutecznie promować w przestrzeni publicznej? Zainwestuj w unikalny szyld reklamowy i czekaj na klientów!

Redakcja ChilliTorun.pl26 sierpnia 2019
04 - eventlogistica - stoiska targowe 4 ZEWN

Nie dopuść do przerostu formy nad treścią. Przygotowując stoiska targowe skoncentruj się na merytorycznym przekazie

Redakcja ChilliTorun.pl1 sierpnia 2019
11-inseo-seo 1

Sposoby na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2019
klucze-do-domu

Nieruchomości w Toruniu – wybrać dom czy mieszkanie?

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2019
office-furniture-2014888_640

Meble do biura, które zachwycą Twoich klientów!

Redakcja ChilliTorun.pl29 maja 2019
01 – i-kancelaria – upadłość konsumencka 1 ZEWN

Nie widzisz wyjścia z narastającej spirali długów? Sprawdź, czy możesz ogłosić upadłość konsumencką!

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2019
04 - displayexpo - druk wielkoformatowy

Każda duża powierzchnia to także duże możliwości promocji

Redakcja ChilliTorun.pl13 maja 2019
Businessman gets polish cash from the hand coming out of the laptop monitor. The conception of earning money on the internet

Czym jest i kiedy dojdzie przelew ELIXIR?

Redakcja ChilliTorun.pl6 maja 2019