fbpx
Finanse

Im wyższe miejsce, tym większe zyski. Poznaj korzyści z promocji w Google

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Im wyższe miejsce, tym większe zyski. Poznaj korzyści z promocji w Google
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Opanowanie wielu dziedzin naszego życia przez nowe technologie dla jednych jest ułatwieniem, dla innych wyzwaniem. Mogłoby się wydawać, że głównym czynnikiem umożliwiającym zwycięską konkurencję w sytuacji, gdy łatwo jest porównywać poszczególne dostępne w internecie oferty, będzie cena. Tymczasem ogromne rzesze internautów tego nie robią, a w każdym razie nie sprawdzają w tym celu zbyt wielu wyników, jakie dostarcza im wyszukiwarka. To właśnie na niej warto więc skupić swoją uwagę w obszarze działań marketingowych

Pozycjonowanie stron to od lat sprawdzony sposób na sukces

Natłok atakujących nas zewsząd reklam sprawia, że zwracamy na nie uwagę coraz mniej. Oczywiście pomysłowy bądź bardzo zwielokrotniony przekaz jest w stanie pozostawić w naszej pamięci ślad, jednak nie oznacza to jeszcze, że pozwoli na skłonienie nas do podjęcia decyzji zakupowej. To samo dotyczy internetu – kto traktuje go tylko jako dodatkową przestrzeń pozwalająca na publikację materiałów promocyjnych, ten nie wykorzystuje drzemiącego w tym medium potencjału.

A wynika on nie tyle z zapewnianej przez niego szybkości komunikacji co z faktu, że jego użytkownicy nie są już zupełnie biernymi odbiorcami. Sami poszukują potrzebnych im ofert i treści. Pozycjonowanie stron jest oczywistym sposobem na wykorzystanie tego faktu. Zadbaj o to, by strona Twojej firmy była wysoko w wyszukiwarce, a zobaczysz, że było warto ponieść związany z tym koszt!

Jest on bowiem nieunikniony, jako że Google bardzo dba o jakość dostarczanych wyników. Przed kilku laty diametralnie zmieniły się zasady decydujące lokatach poszczególnych stron, co wyeliminowało z wyścigu ku czołówce te pozycjonowane poprzez pozyskiwanie tanich linków niskiej jakości. Znacznie wzrosło przy tym znaczenie optymalizacji, a także nakład niezbędnej przy tym pracy. Nadal jest to jednak najlepszy sposób na to, by zyskać szansę dotarcia do niemal wszystkich potencjalnych klientów – bo któż nie korzysta dzisiaj z Google?

Walcz o każdą kolejną lokatę. Zobaczysz, że po prostu się opłaca

Prace zespołu SEM zaczną się od wnikliwego audytu strony, a także analizy słów kluczowych i konkurencji. Jak przypominają fachowcy z firmy AFTERWEB, wyznaczenie właściwej strategii to konieczny warunek sukcesu. Nie walczymy wszak o wysokie lokaty same w sobie, tylko o nowe zamówienia czy zapytania ofertowe, co wymaga dotarcia do odpowiednich odbiorców. W dodatku innym wyzwaniom musimy stawić czoła w małych miastach, a innym w dużych, takich jak Warszawa czy Poznań, wiele podmiotów będzie musiało natomiast podjąć walkę z rywalami z całego kraju. Przekonaj się, nawet bardzo liczni są do pokonania!

Gdy wiemy co chcemy osiągnąć, możemy przystąpić do optymalizacji, która, poza stworzeniem unikalnych treści, niesie ze sobą konieczność zadbania o wiele szczegółów technicznych, co nierzadko oznacza gruntowną przebudowę witryny. Budowa bazy linków to także pewne wyzwanie, pochłaniające znaczne koszty – agencja wykonująca zadania na potrzeby wielu podmiotów jest w stanie je wszystkie obniżyć.

Kiedy pojawiają się efekty? Zależy to od liczebności i siły konkurentów, z reguły trwa to kilka miesięcy, przy czym tempo wzrostu pozycji spada blisko szczytu. Wówczas każda kolejna zdobyta lokata oznacza jednak coraz wyższy zysk. Sięgnij po niego!

Więcej w dziale Finanse

pexels-oleksandr-pidvalnyi-9822732

Audyt strony internetowej, czyli co warto sprawdzić, aby zwiększyć skuteczność witryny firmowej?

Redakcja ChilliTorun.pl11 sierpnia 2022
agencja-marketingowa-torun-wspolpraca

Kiedy warto podjąć współpracę z agencją marketingową?

Redakcja ChilliTorun.pl3 sierpnia 2022
chilltorun-jak-otrzymac-pozyczke-preferencyjna

Czy trudno jest otrzymać pożyczkę preferencyjną z UE?

Redakcja ChilliTorun.pl24 maja 2022
Torun city, Poland

Praca w Toruniu – gdzie szukać zatrudnienia?

Redakcja ChilliTorun.pl20 maja 2022
bitcoin-2007769_1280

Od czego uzależniona jest cena Bitcoina?

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2022
06 - CEZASGLOB - regał biurowy

Kiedy rzeczy ma się wiele, ale miejsca coraz mniej. Regał biurowy jako rozwiązanie

Redakcja ChilliTorun.pl8 maja 2022
chillitorun.pl

Na co uważać podczas zakupów w sieci?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
Public,Relations,-,Pr.,Media,Interview.,News,Conference.

W jaki sposób agencja public relations może wspierać mały biznes?

Redakcja ChilliTorun.pl29 kwietnia 2022
02 - etykieta.info - link do strony

Jak powinny wyglądać etykiety na butelki, aby zachęcić do kupna Klientów?

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022