fbpx
Finanse

Jak szybko pożyczać? Najlepiej z domu!

(fot. Materiały Partnera)
Jak szybko pożyczać? Najlepiej z domu!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Kiedy potrzebujesz dodatkowego zastrzyku gotówki, ale nie możesz liczyć na pożyczkę od rodziny czy znajomych, najczęściej idziesz do banku. Tam czekają na Ciebie kolejki, duża ilość dokumentów i zaświadczeń do przygotowania oraz długi czas oczekiwania na pozytywną decyzję, o ile ją oczywiście otrzymasz…

Można inaczej. Coraz większą popularnością cieszą się szybkie pożyczki online (tzw. chwilówki przez Internet), które wymagają minimum dokumentacji, możesz je zaciągnąć z kanapy swojego mieszkania, a co najważniejsze – decyzje otrzymujesz nawet w 15 minut. Wszystko jednak ma swoje wady i zalety, a o nich dowiesz się z tego artykułu.

Parabank – łatwo, ale drogo.

Często wybieraną opcją są tzw. parabanki, czyli instytucje finansowe niebędące bankami. Oferują kredyty, wymagając minimum zaświadczeń (czasem wystarczy dowód osobisty), nie wymagają zaświadczenia z BIK, a przede wszystkim w momencie podjęcia pozytywnej decyzji kredytowej, otrzymujesz środki na konto. Za te luksusy płacisz wysokie koszty kredytu (prowizje), które są nawet kilkukrotne wyższe niż te, które pobiera zwykły bank, a mówimy o przypadku, kiedy zwracasz kredyt na czas. Jeśli spóźniasz się ze spłatą kredytu, może okazać się, że masz do zwrotu nawet kilkakrotnie więcej, niż wynosiła wartość pożyczki.

Jak pożyczać w parabanku?

Zapożyczyć się w parabanku można na kilka sposobów – przez Internet, wiadomość SMS oraz w domu. Każdy z nich ma plusy i minusy, i został opracowany z myślą o szczególnych potrzebach głównie w zależności od sytuacji życiowej.

  • Pożyczka w domu. Pożyczki zawierane w domu klienta stworzono przede wszystkim z myślą o osobach starszych, które ze względu na stan zdrowia albo wiek mogłyby mieć trudności w stawieniu się w oddziale parabanku. Do plusów należy wygoda, ponieważ przedstawiciel przyjeżdża do Ciebie do domu i razem podpisujecie umowę. Do minusów – koszty. Za każdą wizytę musisz zapłacić nawet, jeśli przedstawiciel przyjeżdża przypomnieć się z należnością, co jest samo w sobie kolejnym minusem (niezapowiedziane wizyty).
  • Pożyczka przez Internet. Najpopularniejsza metoda pożyczania. Wystarczy wejść na stronę www pożyczkodawcy, uzupełnić formularz i dokonać przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę (np. 1 zł). Decyzję o przyznaniu kredytu dostajesz SMS lub mailem i jednocześnie przelewane są pieniądze. Minusem rozwiązania są koszty, które są znacznie wyższe od normalnego kredytu w banku. Jeśli nie oddasz należności w terminie, wówczas może się okazać, że koszty kredytu przekraczają jego wartość.
  • Pożyczka SMS. Aby skorzystać z tej opcji, musisz najpierw założyć specjalny profil u wybranego pożyczkodawcy. Następnie uzupełniasz dane takie jak imię, nazwisko, telefon i numer konta. Po założeniu profilu wystarczy, że wyślesz SMS np. „500 zł na 30 dni”. Czasem nawet w ciągu 15 minut otrzymujesz informację zwrotną o przyznaniu kredytu i przelew środków na konto.

Alternatyw dla pożyczek w zwykłych bankach jest sporo. Do plusów należy z pewnością łatwość we wzięciu kredytu, prosta procedura, minimum formalności i decyzja z przelewem w krótkim czasie. Największym minusem są koszty, które są zdecydowanie wyższe, niż koszty kredytu w tradycyjnym banku. Jednak w szczególnych sytuacjach, kiedy potrzebujesz gotówki szybko, jest to bardzo ciekawa alternatywa. Pod warunkiem, że masz pewność, iż spłacisz kredyt w wyznaczonym czasie.

Więcej w dziale Finanse

389fd47e48faab52cc718c34ead9f289

Kredyt gotówkowy online – jak znaleźć najlepszy

Redakcja ChilliTorun.pl26 października 2020
1_ygVf3svWeywv8loFs2NJgw

Czy potrzebujemy metalowej szafy w naszym biurze?

Redakcja ChilliTorun.pl30 kwietnia 2020
14-eseo

Co musisz zrobić, by Twój sklep internetowy generował sprzedaż? Dajemy Ci garść inspiracji!

Redakcja ChilliTorun.pl6 kwietnia 2020
wniosek o upadłość konsumencką

Dlaczego warto powierzyć przygotowanie wniosku o upadłość konsumencką prawnikowi?

Redakcja ChilliTorun.pl13 marca 2020
stojakitekturowe producent standów kartonowych ST-Print

Spraw, by Twój produkt nie umknął uwadze klienta. Potrzebujesz odpowiedniej oprawy

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2020
02 - smartdebt - program do windykacji ZEWN

Masz problem z wyegzekwowaniem należności od dłużników? Program do windykacji ułatwi Ci sprawne załatwianie takich spraw!

Redakcja ChilliTorun.pl13 stycznia 2020
04 - standartpark - producent odwodnień liniowych

Właściwe zagospodarowanie przestrzeni wokół podnosi funkcjonalność każdego obiektu. Zadbaj o to!

Redakcja ChilliTorun.pl13 stycznia 2020
06 - inpozycjonowanie - pozycjonowanie strony w Google

Bez nowych klientów trudno o sukces. Promuj się w Google i dotrzyj do tych, którzy Cię nie znają

Redakcja ChilliTorun.pl10 stycznia 2020
6 - omegasystem - przegrody biurowe

Przyjazne miejsce pracy to spora karta przetargowa dla właścicieli firm. Zobacz, jak je stworzyć!

Redakcja ChilliTorun.pl10 grudnia 2019