fbpx
Finanse

Jak wyjść z długów – 5 wskazówek

(fot. Materiały Partnera)
Jak wyjść z długów – 5 wskazówek
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Kłopoty z płynnością finansową to powszechny problem, dotyka wielu Polaków. Zarabiamy średnio, a niektórzy wręcz marnie, natomiast miesięczne koszty utrzymania wzrosły w ostatnich latach o kilkadziesiąt procent. Nie jest łatwo związać koniec z końcem, więc każdy próbuje poradzić sobie na swój sposób. Niestety często prowadzi to do sporych zadłużeń, które z czasem zaczynają przerastać niektórych konsumentów. Aby wyjść tego dołka trzeba wdrożyć jakiś plan naprawczy, dlatego przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek, które pozwolą podciągnąć nieco twoje finanse osobiste

Jak zredukować swoje zadłużenie – 5 wskazówek:

  1. Zmniejsz wydatki. Weź pod lupę wszystkie swoje wydatki, zarówno te stałe, jak i doraźne. Na początek opłaty związane z mieszkaniem. Być może warto zamienić je na mniejsze i tańsze w utrzymaniu. Ponadto, koniecznie musisz przyjrzeć się zużyciu prądu, gazu i wody, a jeśli jest potencjał, skutecznie popracować nad oszczędnościami w tym zakresie. Możliwości jest wiele, od ledowych żarówek począwszy, a nad zmianą zachowań skończywszy. Z czasem okaże się, że w skali roku zaoszczędzisz nawet 1000 zł. Oszczędności szukaj także podczas zwykłych zakupów w markecie. Nie kupuj kompulsywnie, trzymaj się listy zakupów i korzystaj z promocji.
  2. Postaraj się o dodatkową gotówkę. Jeśli zalegasz z opłatami za mieszkanie lub masz inne, przeterminowane zaległości, zastanów się nad zdobyciem dodatkowej gotówki. Być może poratuje się ktoś bliski, a jeśli nie masz takiej możliwości, możesz złożyć wniosek o szybką pożyczkę do 7 000 zł przez link. Na początek w Szybkiej Gotówce dostaniesz pierwszą pożyczkę całkowicie za darmo, maksymalnie do 6000 zł, co znacznie ułatwi złapanie finansowego oddechu.
  3. Podejmij lepiej płatną lub dodatkową pracę. Zakładając, że dopisuje ci zdrowie, możesz zdobyć się na większy wysiłek i podjąć pracę dodatkową. Każda kwota ekstra, która wpłynie na konto zbliża cię do wygrzebania się z długów. Ponadto, jeśli słabo zarabiasz, zawsze możesz poszukać lepiej płatnej posady. Oczywiście, są rejony Polski, gdzie brakuje jakiejkolwiek pracy, ale często jest też tak, że nie zmieniamy pracy z wygody.
  4. Sprzedaj zbędne rzeczy. Tak jak wszyscy, masz w domu mnóstwo różnych rzeczy i, jeśli się temu dobrze przyjrzeć, szybko okaże się, że z połowy nie korzystasz. To cała rzesza ubrań, które popadły w niełaskę, ale też przeróżne gadżety, zapomniane bibeloty, gry, nieużywane zabawki twojej pociechy itd. Poświęć trochę czasu, zrób zdjęcia i wystaw je na znanym, bezpłatnym portalu. Zyskasz w ten sposób kilkaset złotych i wolne miejsce w szafach albo komodach, czyli mamy podwójną korzyść.
  5. Twórz oszczędności. Kiedy już zaczniesz wychodzić na prostą, zacznij pomału odkładać chociaż małe kwoty na osobną kupkę lub konto. Taka kwota rezerwowa pozwoli ci zyskać komfort psychiczny. Oszczędności pozwalają na zakupy ekstra bez zaciągania długów, na łatanie nagle powstałych dziur w budżecie i na gaszenie ognia, kiedy pojawi się jakiś problem, np. awaria czy choroba. W przeciwnym razie znów będzie trzeba pożyczać pieniądze i nie wiadomo, jak się to skończy.

Być może masz jakieś dodatkowe pomysły, aby wyjść z długów. Każda koncepcja, która poprawi twoje finanse jest mile widziana, tu znalazła się absolutna podstawa, jaką należy zastosować.

Więcej w dziale Finanse

instalacje-sanitarne-rury

“Innowacje i technologie: Klucz do zrównoważonego rozwoju przemysłu”

Redakcja ChilliTorun.pl2 stycznia 2024
osk_classic

Kursy Zawodowe: Klucz do Rozwoju Kariery i Nowych Możliwości

Redakcja ChilliTorun.pl2 stycznia 2024
Job Search Human Resources Recruitment Career Concept

Praca na GoWork.pl – jak dobrać oferty pracy pod siebie?

Redakcja ChilliTorun.pl5 grudnia 2023
307a9a5c22daeb7119fc90bffa357228

Osprzęt do wózków widłowych – co warto wybrać? Sprawdź!

Redakcja ChilliTorun.pl29 listopada 2023
04 - prox.info.pl - link na stronę ZEW

Gdzie prasa filtracyjna jest niezbędna? Eksperci wyjaśniają

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
09 - krgroup.pl - link na stronę ZEW

Sprawdź, czy raportowanie schematów MDR dotyczy właśnie Ciebie. Wyjaśniamy najważniejsze kwestie

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
02 - TELCOP - dzierżawa drukarek

Dylemat przedsiębiorcy: zakup czy wynajem? O współczesnych możliwościach wyboru

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
01 - ETYKAT - www etykat pl

Wyjdź poza szereg – poznaj walory marketingu partyzanckiego

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
6.chillitorun.pl1

W jakim przypadku wynajęcie agregatu prądotwórczego to najkorzystniejsza opcja?

Redakcja ChilliTorun.pl30 stycznia 2023