fbpx
Finanse

Jak znaleźć pomysł na biznes?

(fot. Materiały Partnera)
Jak znaleźć pomysł na biznes?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

W otwieraniu własnej działalności gospodarczej często najtrudniejsze jest znalezienie dla siebie odpowiedniej branży. Oczywiście wiele osób bazuje po prostu na swoich zainteresowaniach, doświadczeniu, czy też wykształceniu, jednakże nie zawsze jest to tak oczywiste. Wówczas należy się poważnie zastanowić, w czym będziemy czuli się dobrze, a także – przede wszystkim – co przyniesie nam zyski i będzie dobrze prosperowało na danym rynku. Od czego więc zacząć poszukiwania pomysłu na biznes?

Zbadaj otoczenie

W pierwszej kolejności warto sprawdzić, z jakim środowiskiem mamy do czynienia. Ważne, by nie powielać istniejących już działalności, szczególnie jeśli wokół tego typu usługi nie ma zainteresowania. Otwarcie własnego sklepu spożywczego jest zwykle najbezpieczniejszym rozwiązaniem, gdyż jedzenie to towar, na który nie kończy się zapotrzebowanie. Dobrze jest jednak wcześniej sprawdzić asortyment pobliskich sklepów i zastanowić się, w jaki sposób przebić się pośród konkurencji. Podobnie jest w przypadku innych sklepów i lokali usługowych. Trzeba zacząć od analizy konkurentów oraz potrzeb potencjalnych klientów. Zastanówmy się więc, czego oczekują lokalni odbiorcy i spróbujmy swoim biznesem odpowiedzieć na te potrzeby. Działalność prowadzona przez Internet różni się w kolei tym, iż konieczne jest zbadanie rynku ogólnokrajowego, jednak największą rolę gra tu kampania reklamowa w sieci. Tak więc nasze zainteresowania to jedno, a nisza to osobna kwestia.

Orientuj się w aktualnych potrzebach

Ten punkt w pewien sposób wiąże się z poprzednim. Musimy poznać naszych odbiorców i potencjalnych klientów, dowiedzieć się, czego potrzebują. Możliwe jest to przy pomocy takich narzędzi jak chociażby Google Trends. W ten sposób przeanalizujemy, czego najczęściej w ostatnim czasie szukali internauci.

Obserwuj trendy

Chcąc rozpocząć własna działalność, konieczne jest posiadanie smykałki do interesu i umiejętności wyczucia trendów. Na szczęście w dużej mierze da się to wyćwiczyć. Wystarczy tylko uważnie przyglądać się otaczającemu światu i próbować zrozumieć mechanizmy nimi rządzące. Dzięki temu łatwiej będzie Ci przewidywać przyszłe trendy i orientować się, na ile są one trwałe. Staraj się zauważać nierozwiązane kwestie przynajmniej w swoim najbliższym otoczeniu i bądź wyczulony na pierwsze sygnały dotyczące oczekiwań ludzi. Dotyczy to wszystkich dziedzin, prowadzimy projekty z Torunia i Bydgoszczy, które wyłapały właśnie atrakcyjne trendy gastronomiczne i dzięki przemyślanemu marketingowi internetowemu szybko zdobyły popularność i stałych klientów, wyjaśnia przedstawiciel Carted.

Wyjdź poza cztery ściany

Pamiętaj, że nie jest możliwe otworzenie dobrze prosperującej działalności, jeżeli rzeczywistość poznajemy tylko przez okna i za pomocą środków masowego przekazu. Wychodź więc jak najwięcej do miejsc publicznych i przyglądaj się ludziom, infrastrukturze, technologiom i sztuce. To wyostrzy Twój zmysł biznesmena, a jednocześnie otworzy Ci oczy na wiele spraw. Dowiesz się dzięki temu, co podoba się ludziom, a z czego nie są zadowoleni.

Niezależnie od tego, jak długo zajmie Ci obserwowanie świata zewnętrznego i panujących w nim trendów, nie zapominaj, że w biznesie najważniejsze jest zaangażowanie, a to z kolei nie jest możliwe, jeśli nie towarzyszy nam pasja. W związku z tym Twoja firma musi z jednej strony opierać się na solidnych podstawach wynikających z obserwacji, z drugiej zaś jej filarem powinno być zainteresowanie, które będzie stanowiło o jej sile.

Więcej w dziale Finanse

ladowarki-teleskopowe-manitou

Ładowarki teleskopowe Manitou – teraz nie musisz kupować! Wynajmij!

Redakcja ChilliTorun.pl12 kwietnia 2019
02 – exact – stojak na ultoki

Szykujesz swoją firmę do wyjazdu na branżowe targi? Nie zapomnij przygotować ulotek!

Redakcja ChilliTorun.pl2 kwietnia 2019
60pit-podatki

Stawki ryczałtu ewidencjonowanego 2018/2019

Redakcja ChilliTorun.pl11 marca 2019
04 - WARMAX - kasetony podświetlane

Firmo, bądź widoczna, czyli reklama za pomocą światła

Redakcja ChilliTorun.pl27 stycznia 2019
główne_2a62df117d5cc1e94bea79ece70aa3c4

Systemy wystawiennicze – jak wybrać by dobrze zaprezentować swoją firmę?

Redakcja ChilliTorun.pl7 stycznia 2019
pin_pad_credit_card

Polska Bezgotówkowa to odpowiedź na potrzeby konsumentów

Redakcja ChilliTorun.pl3 stycznia 2019
nowaled cont zew oświetlenie przemysłowe led - chillitorun

Oszczędzanie energii opłaci się każdemu przedsiębiorstwu

Redakcja ChilliTorun.pl13 grudnia 2018
refugee

Jak wyjść z długów – 5 wskazówek

Redakcja ChilliTorun.pl26 listopada 2018
adsystem.pl cont. zew. 4z5 - chillitorun

Wybierasz się na targi? Sprawdź, jak zabłysnąć i skuteczne promować firmę

Redakcja ChilliTorun.pl20 listopada 2018