fbpx
Finanse

Każda duża powierzchnia to także duże możliwości promocji

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Każda duża powierzchnia to także duże możliwości promocji
REAKCJE

Promowanie dowolnego rodzaju działalności za pomocą wszelkiego typu grafik umieszczonych w przestrzeni publicznej nie jest dziś łatwym zadaniem. Niekiedy ze względu na miejscowe regulacje obecne coraz częściej w niektórych historycznych centrach miast ograniczające estetyczny chaos. Dużo częściej jednak po prostu na skutek tego, że najróżniejszych treści reklamowych jest już wokół nas tyle, że trudno sprawić by kolejne przykuwały uwagę. Dlatego, jeśli zamierzamy wykorzystać w tym celu powierzchnię, którą dysponujemy, należy się to tego dobrze przygotować

Ograniczeń technicznych już właściwie nie ma

Niezależnie od tego, czy chcemy, by nośnikiem naszej reklamy była witryna, nadwozie samochodu dostawczego lub skrzynia ładunkowa ciężarowego, nieestetyczna elewacja, którą możemy przy okazji zasłonić czy ściana wewnętrzna, odpowiednie rozwiązanie umożliwiające jej umieszczenie znajdziemy bez trudu. Wystarczy sprawdzić ofertę firm wykonujących druk wielkoformatowy, takich jak np. Display Expo. Samych folii mamy dziś wiele rodzajów. Od prostych samoprzylepnych laminowanych, poprzez takie ze specjalnym łatwo usuwalnym klejem przeznaczone na miejsca mające ulegać częstemu przeobrażaniu, folie wylewane dzięki którym nawet najbardziej fantazyjnie zaprojektowane karoserie samochodów da się pokryć grafiką, aż po perforowane sprawiające, że wnętrze obiektu z pokrytą tak witryną nie utonie w zupełnym mroku. Do tego dochodzą banery i wydruki na tkaninach i papierach.

Bardzo ważny będzie oczywiście dobór odpowiedniego do danego zastosowania rozwiązania i prawidłowe wykonanie, bo przecież nośniki treści nie mające charakteru stricte tymczasowego, zwłaszcza na siedzibach firm czy innych wykorzystywanych przez nie obiektach, nie mogą wyglądać byle jak. W tej kwestii jednak problemów być nie powinno. Rosnąca skala ich wykorzystania sprawia, że na podstawie doświadczeń innych użytkowników łatwo wybrać właściwe. Ważniejsze pozostaje to, by umiejętnie zaprojektować treść.

Reklama ma się nam podobać czy być skuteczna?

Wiele zależy od miejsca, w którym treść ma być umieszczona – skuteczność przekazu można osiągać za pomocą różnych środków, jednak niektóre bardziej odważnie niekoniecznie możemy chcieć stosować np. na własnej siedzibie. Atrakcyjność, dzięki której nasza grafika będzie przyciągała wzrok to jednak nie wszystko.

Nawet jeśli mamy już jakąś wizję sposobu, w jaki chcemy daną powierzchnię zagospodarować, zastanówmy się, czy nie jest on zbytnio zdominowany przez nasze estetyczne upodobania. Miejmy na uwadze to, aby forma była podporządkowana treści i celom, w jakim zostaje ona wyeksponowana, a nie na odwrót. W praktyce oznacza to, że często nie warto projektu graficznego zanadto komplikować, zwłaszcza jeśli lokalizacja sprawia, że może być on widziany z dużej odległości. Prostota i porządek zawsze są pożądane, co wcale nie musi sprawiać, że rezultat będzie banalny. Ogromne znaczenie mają tu symbole i skojarzenia, które zostawiają w umysłach obserwatorów ślady nawet wówczas, gdy w ogóle się nad mijanymi co dnia reklamami nie zastanawiają.

Powyższe uwagi są oczywiście bardzo ogólne i przygotowywanie projektu zależnie od okoliczności może wymagać wzięcia pod uwagę różnych innych zagadnień. Rzecz w tym, by w ogóle uzmysłowić sobie znaczenie tej problematyki i, jeśli nie mamy w tym zakresie fachowego wsparcia, rozważyć sięgnięcie po nie.

Więcej w dziale Finanse

chilltorun-jak-otrzymac-pozyczke-preferencyjna

Czy trudno jest otrzymać pożyczkę preferencyjną z UE?

Redakcja ChilliTorun.pl24 maja 2022
Torun city, Poland

Praca w Toruniu – gdzie szukać zatrudnienia?

Redakcja ChilliTorun.pl20 maja 2022
bitcoin-2007769_1280

Od czego uzależniona jest cena Bitcoina?

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2022
06 - CEZASGLOB - regał biurowy

Kiedy rzeczy ma się wiele, ale miejsca coraz mniej. Regał biurowy jako rozwiązanie

Redakcja ChilliTorun.pl8 maja 2022
chillitorun.pl

Na co uważać podczas zakupów w sieci?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
Public,Relations,-,Pr.,Media,Interview.,News,Conference.

W jaki sposób agencja public relations może wspierać mały biznes?

Redakcja ChilliTorun.pl29 kwietnia 2022
02 - etykieta.info - link do strony

Jak powinny wyglądać etykiety na butelki, aby zachęcić do kupna Klientów?

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
02 - vawnik - link do strony

W co wyposażyć i jak zadbać o halę przemysłową?

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022