fbpx
Finanse

Najpopularniejsze opcje inwestycyjne w 2021 r.

fot. Pixabay
Najpopularniejsze opcje inwestycyjne w 2021 r.
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Zanim zaczniemy szczegółowo opisywać najlepsze inwestycje na rok 2021, należy pamiętać o dwóch ważnych zasadach. Po pierwsze, najlepszą strategią inwestycyjną jest dywersyfikacja wszystkich możliwych rodzajów ryzyka. Stworzenie rozbudowanego, zdywersyfikowanego portfela może pomóc zmniejszyć ryzyko strat finansowych. Portfel powinien składać się z akcji, obligacji, ETF-ów i gotówki w różnych sektorach. Jeśli jedna inwestycja upadnie lub cała branża upadnie, nie ucierpi na tym cały portfel, a straty nie rozbiją banku.Wybór odpowiedniej opcji inwestowania inwestycji można porównać z grą, tutaj również musisz wiedzieć jak zdobyć kręcenia w coin master.

Po drugie, stwórz automatyczny plan inwestycyjny i trzymaj się go. Wielu inwestorów podejmuje decyzje pod wpływem emocji i wyciąga gotówkę podczas spadków na rynku. Tylko po to, aby potem obserwować, jak rynek wraca do góry i wyrównuje się. Pozostanie w swoich inwestycjach na długi okres czasu jest zazwyczaj najbezpieczniejszą i najlepszą strategią.

NAJLEPSZE INWESTYCJE GIEŁDOWE W 2021 R.

Zdrowie rynku akcji w tym roku jest w dużej mierze oparte na rozwoju szczepionki COVID-19. Akcje poszły w górę, gdy zaczęto mówić, że szczepionka będzie gotowa przed końcem tego roku. Inwestorzy będą chcieli skorygować swoje pakiety akcji w oparciu o wyniki wyborów prezydenckich i drugiej tury wyborów do Senatu. Co ciekawe, po wyborach prezydenckich i przy rozłamie w rządzie, giełda ma tendencję do osiągania lepszych wyników.

Pamiętaj, że o wiele ważniejsze jest to, gdzie gospodarka i zyski korporacyjne idą (w górę lub w dół), a nie to, kto jest w Gabinecie Owalnym.

Oto niektóre z najlepszych inwestycji giełdowych na rok 2021:

 • Amazon.com;
 • MercadoLibre;
 • The Trade Desk;
 • Shopifu;
 • Rowe Price Global Industrials.

NAJLEPSZE INWESTYCJE GENERUJĄCE DOCHÓD NA ROK 2021

Oto lista niektórych z najlepszych inwestycji generujących dochód w 2021 roku:

 • Rurociągi energetyczne

Operatorzy rurociągów energetycznych są niedowartościowanym rynkiem, ale zapewniają jedne z najwyższych zwrotów. Wraz z potencjałem wzrostu, inwestorzy mogą oczekiwać dywidendy w wysokości od 5% do 9%. Ponieważ mniej osób inwestuje w ten sektor, akcje można kupić taniej, a stopy zwrotu pozostają jednymi z najwyższych.

 • Fundusze powiernicze na rynku nieruchomości

Real estate investment trust lub REIT jest spółką, która posiada nieruchomości przynoszące dochód. Rodzaje REIT-ów mogą obejmować nieruchomości biurowe, magazynowe, handlowe, szpitalne i komercyjne. Osoby fizyczne, z drugiej strony, mogą dodać fundusz inwestycyjny do swojego portfela jako część większej inwestycji w nieruchomości. Niektóre rodzaje REIT-ów radzą sobie lepiej niż inne, przy czym REIT-y przemysłowe i mieszkaniowe zapewniły w ubiegłym roku najwyższe wypłaty dywidendy.

 • Zagraniczne akcje dywidendowe

Zagraniczne akcje dywidendowe generują wyższe stopy zwrotu z dywidendy niż akcje polskie. Jeśli wartość dolara nadal będzie się osłabiać, inwestycje międzynarodowe powinny być dobrym rozwiązaniem. Dwa największe europejskie koncerny naftowe powracają do gry. Na rynku dobrze radzą sobie również inwestycje w telekomunikację w Polsce, Kanadzie i Azji. Dodatkowo, rizk kod bonusowy są zawsze dobrym wyborem, ponieważ są odporne na wpływy zewnętrzne.

 • Obligacje zamienne

Inwestorzy często zapominają, że zamienne papiery wartościowe są hybrydą obligacji i akcji. Zamienne papiery wartościowe mają na celu zapewnienie inwestorom zalet akcji i ochrony obligacji. Obecnie znane są dwa popularne rodzaje obligacji zamiennych: tradycyjne obligacje, które mają ustalony termin wykupu, oraz obligacje zamienne “obowiązkowe”, które są substytutami akcji.

Tradycyjne obligacje zamienne mają większą ochronę, podobnie jak obligacje. Organizacje biotechnologiczne i technologiczne również posiadają obligacje zamienne na akcje na swojej liście ofert, ponieważ koszt pożyczki jest bardzo niski. Obligacje zamienne na akcje charakteryzują się wyższą rentownością niż obligacje tradycyjne.

 • Obligacje niestandardowe

Obligacje określane jako “obligacje śmieciowe” lub obligacje wysokodochodowe mają rating poniżej poziomu inwestycyjnego. Obligacje te wiążą się z wyższym ryzykiem niewypłacalności, ale zazwyczaj są bardziej opłacalne niż obligacje o ratingu powyżej inwestycyjnego, co przyciąga inwestorów.

W 2019 r. rentowności obligacji śmieciowych należały do najwyższych od dekady. Istnieje coś takiego jak “wyższej jakości” obligacje śmieciowe, które mogą przynosić niższe zyski, ale mają niższe ryzyko niewypłacalności. Niepożądane obligacje mocno ucierpiały w 2020 r., ale stopniowo wracają do normy i wygląda na to, że trend ten utrzyma się w przyszłym roku.

 • Obligacje komunalne zwolnione z podatku i podlegające opodatkowaniu

Jeszcze kilka lat temu obligacje komunalne były okazją, a inwestorzy uzyskiwali rentowność na poziomie od 6% do 11%. Jednak obecnie inwestorzy powinni oczekiwać, że obligacje komunalne przyniosą w tym roku zysk pomiędzy 2% a 3%. Chociaż istnieją możliwości osiągnięcia przyzwoitych zysków, rok 2021 może nie być rokiem głośnych zapowiedzi dla obligacji komunalnych.

Skarbowe papiery wartościowe chronione przed inflacją

Rządowe obligacje skarbowe są jedną z najbezpieczniejszych inwestycji. Ich rentowność wynosi jednak tylko 1,5%, czyli poniżej obecnej stopy inflacji wynoszącej 2%. W przypadku Skarbowe papiery wartościowe chronione przed inflacją , które są zabezpieczone przed możliwością wystąpienia inflacji, średnia rentowność wynosi 3,2% z obligacji trzydziestoletnich. Mimo dość niskiej stopy zwrotu, papiery chronią przed rosnącą inflacją i można je nabyć po korzystnej cenie.

Wniosek

W tym roku istnieje wiele opcji inwestycyjnych, a decyzja, gdzie dokładnie zainwestować swoje pieniądze, należy do Ciebie. Od tej decyzji zależeć będzie nie tylko Twoja sytuacja finansowa, ale także Twoje przyszłe życie. Zastanów się, w co warto zainwestować, a w co nie, zanim zrobisz ten duży krok.

Więcej w dziale Finanse

chilltorun-jak-otrzymac-pozyczke-preferencyjna

Czy trudno jest otrzymać pożyczkę preferencyjną z UE?

Redakcja ChilliTorun.pl24 maja 2022
Torun city, Poland

Praca w Toruniu – gdzie szukać zatrudnienia?

Redakcja ChilliTorun.pl20 maja 2022
bitcoin-2007769_1280

Od czego uzależniona jest cena Bitcoina?

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2022
06 - CEZASGLOB - regał biurowy

Kiedy rzeczy ma się wiele, ale miejsca coraz mniej. Regał biurowy jako rozwiązanie

Redakcja ChilliTorun.pl8 maja 2022
chillitorun.pl

Na co uważać podczas zakupów w sieci?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
Public,Relations,-,Pr.,Media,Interview.,News,Conference.

W jaki sposób agencja public relations może wspierać mały biznes?

Redakcja ChilliTorun.pl29 kwietnia 2022
02 - etykieta.info - link do strony

Jak powinny wyglądać etykiety na butelki, aby zachęcić do kupna Klientów?

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
02 - vawnik - link do strony

W co wyposażyć i jak zadbać o halę przemysłową?

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022