fbpx
Finanse

Nie wiesz jaką zagęszczarkę na budowę wybrać? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę

fot. Materiały Zewnętrzne
Nie wiesz jaką zagęszczarkę na budowę wybrać? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Z pozoru prosta zagęszczarka pełni na budowie niezwykle ważną funkcję. Jej głównym zadaniem jest zagęszczanie gruntu oraz wyrównywanie wszelkich nierówności. Wiele z tych prac budowlanych nie mogłoby zostać wykonanych za pomocą siły ludzkich rąk. Oczywiście przy wyborze maszyn konieczne jest wybranie odpowiedniego rodzaju dopasowanego ściśle do pracy. W niniejszym artykule przedstawimy Ci najważniejsze parametry, jakie koniecznie musisz wziąć pod uwagę. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Poznaj rodzaje dostępnych zagęszczarek i zobacz, jaka sprawdzi się u Ciebie najlepiej

Zagęszczarka jest jednym z podstawowych wyposażeń na każdej budowie. Powszechnie wykorzystywane są na budowach wyróżniających się nierównym teren. Co więcej, ich obecność jest obowiązkowa przy pracach drogowych podczas wylewania asfaltu. Kiedy jeszcze można wykorzystać zagęszczarkę? Podczas układania kostki brukowej, gdzie konieczne jest dokładne ubicie terenu. Przejdźmy zatem do omówienia poszczególnych typów zagęszczarek, jakie dostępne są na rynku. Największą popularnością cieszą się zagęszczarki samoprzesuwne oraz podczepiane. Pierwszy typ wyróżnia się łatwością obsługi. Operator po ustawieniu odpowiednich parametrów nadaje maszynie odpowiedni kierunek. Najczęściej spotykane są na budowach, gdzie wyrównanie nierówności odbywa się na bardzo dużym terenie. Drugi rodzaj – zagęszczarki podczepiane, jak sama nazwa wskazuje, podpinane są do np. do koparek. Zdecydowanie ułatwia to pracę z bardzo wyboistym terenem. Na rynku można także spotkać zagęszczarki elektryczne. Ze względu na konieczność podłączenia do gniazdka lepiej sprawdzą się na niewielkich budowach, gdzie ubiciu należy poddać niewielki obszar.

Oceń parametry techniczne i zyskaj pewność, że wybrana maszyna podoła zadaniu

Skoro już wiesz, jakie są najpopularniejsze rodzaje zagęszczarek, czas dokładnie omówić parametry, na jakie musisz zwrócić uwagę przy wyborze. Najważniejsze jest ustalenie, do jakiej pracy będzie wykorzystywać maszynę oraz w jakim miejscu. Dużą wagę przywiązuje się także do wagi urządzenia. Zależność jest bardzo prosta – im cięższą maszynę wybierzesz, tym lepszy efekt ubicia gruntu uzyskasz. Nie bez znaczenia jest również wielkość płyty roboczej. Uważa się, że wyróżniająca się dużym rozmiarem pozwala na znacznie szybsze zakończenie prac. Kupując lub wynajmując zagęszczarkę, zwróć również uwagę na głębokość ubijania. Właściwa ocena tych parametrów pozwoli wybrać Ci maszynę niezawodną na każdym etapie pracy. Na stronie www.euro-maszyny.pl znajdziesz szeroki wybór zagęszczarek, gdzie każda posiada kartę najważniejszych danych technicznych załączonych od producenta. Dodatkowo doświadczeni fachowcy z firmy Euro-Maszyny w przypadku jakichkolwiek wątpliwości pomogą Ci z wyborem, a także odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Sam zdecyduj czy chcesz kupić zagęszczarkę, czy jednak bardziej opłacalny będzie wynajem. Sprawdź atrakcyjną ofertę już teraz!

Więcej w dziale Finanse

female-hand-writing-on-a-paper-62131-kopia

Do czego służą i jak działają druki samokopiujące?

Redakcja ChilliTorun.pl30 grudnia 2022
01 - norstat.pl - badanie wizerunku marki ZEW

Jak Cię widzą, tak Cię piszą! Sprawdź, dlaczego dbanie o wizerunek marki jest priorytetem

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
Skup aut Toruń – Dlaczego warto z nami współpracować?

Skup aut Toruń – Dlaczego warto z nami współpracować?

Redakcja ChilliTorun.pl3 listopada 2022
dzwig_leszno

Postaw na wynajem – wygodna usługa dla firm

Redakcja ChilliTorun.pl3 października 2022
A three letter "SEO" on the magnifying glass and computer keyboard background, Search engine optimization concept (added color filter)

Jak działania SEO wspierają firmy z Torunia?

Redakcja ChilliTorun.pl5 września 2022
pexels-oleksandr-pidvalnyi-9822732

Audyt strony internetowej, czyli co warto sprawdzić, aby zwiększyć skuteczność witryny firmowej?

Redakcja ChilliTorun.pl11 sierpnia 2022
agencja-marketingowa-torun-wspolpraca

Kiedy warto podjąć współpracę z agencją marketingową?

Redakcja ChilliTorun.pl3 sierpnia 2022
chilltorun-jak-otrzymac-pozyczke-preferencyjna

Czy trudno jest otrzymać pożyczkę preferencyjną z UE?

Redakcja ChilliTorun.pl24 maja 2022
Torun city, Poland

Praca w Toruniu – gdzie szukać zatrudnienia?

Redakcja ChilliTorun.pl20 maja 2022