fbpx
Finanse

Nie wiesz jaką zagęszczarkę na budowę wybrać? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę

fot. Materiały Zewnętrzne
Nie wiesz jaką zagęszczarkę na budowę wybrać? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Z pozoru prosta zagęszczarka pełni na budowie niezwykle ważną funkcję. Jej głównym zadaniem jest zagęszczanie gruntu oraz wyrównywanie wszelkich nierówności. Wiele z tych prac budowlanych nie mogłoby zostać wykonanych za pomocą siły ludzkich rąk. Oczywiście przy wyborze maszyn konieczne jest wybranie odpowiedniego rodzaju dopasowanego ściśle do pracy. W niniejszym artykule przedstawimy Ci najważniejsze parametry, jakie koniecznie musisz wziąć pod uwagę. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Poznaj rodzaje dostępnych zagęszczarek i zobacz, jaka sprawdzi się u Ciebie najlepiej

Zagęszczarka jest jednym z podstawowych wyposażeń na każdej budowie. Powszechnie wykorzystywane są na budowach wyróżniających się nierównym teren. Co więcej, ich obecność jest obowiązkowa przy pracach drogowych podczas wylewania asfaltu. Kiedy jeszcze można wykorzystać zagęszczarkę? Podczas układania kostki brukowej, gdzie konieczne jest dokładne ubicie terenu. Przejdźmy zatem do omówienia poszczególnych typów zagęszczarek, jakie dostępne są na rynku. Największą popularnością cieszą się zagęszczarki samoprzesuwne oraz podczepiane. Pierwszy typ wyróżnia się łatwością obsługi. Operator po ustawieniu odpowiednich parametrów nadaje maszynie odpowiedni kierunek. Najczęściej spotykane są na budowach, gdzie wyrównanie nierówności odbywa się na bardzo dużym terenie. Drugi rodzaj – zagęszczarki podczepiane, jak sama nazwa wskazuje, podpinane są do np. do koparek. Zdecydowanie ułatwia to pracę z bardzo wyboistym terenem. Na rynku można także spotkać zagęszczarki elektryczne. Ze względu na konieczność podłączenia do gniazdka lepiej sprawdzą się na niewielkich budowach, gdzie ubiciu należy poddać niewielki obszar.

Oceń parametry techniczne i zyskaj pewność, że wybrana maszyna podoła zadaniu

Skoro już wiesz, jakie są najpopularniejsze rodzaje zagęszczarek, czas dokładnie omówić parametry, na jakie musisz zwrócić uwagę przy wyborze. Najważniejsze jest ustalenie, do jakiej pracy będzie wykorzystywać maszynę oraz w jakim miejscu. Dużą wagę przywiązuje się także do wagi urządzenia. Zależność jest bardzo prosta – im cięższą maszynę wybierzesz, tym lepszy efekt ubicia gruntu uzyskasz. Nie bez znaczenia jest również wielkość płyty roboczej. Uważa się, że wyróżniająca się dużym rozmiarem pozwala na znacznie szybsze zakończenie prac. Kupując lub wynajmując zagęszczarkę, zwróć również uwagę na głębokość ubijania. Właściwa ocena tych parametrów pozwoli wybrać Ci maszynę niezawodną na każdym etapie pracy. Na stronie www.euro-maszyny.pl znajdziesz szeroki wybór zagęszczarek, gdzie każda posiada kartę najważniejszych danych technicznych załączonych od producenta. Dodatkowo doświadczeni fachowcy z firmy Euro-Maszyny w przypadku jakichkolwiek wątpliwości pomogą Ci z wyborem, a także odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Sam zdecyduj czy chcesz kupić zagęszczarkę, czy jednak bardziej opłacalny będzie wynajem. Sprawdź atrakcyjną ofertę już teraz!

Więcej w dziale Finanse

mojprad6.01

Fotowoltaika – telefony, ulotki, akwizytorzy. Jak nie dać się naciągnąć?

Redakcja ChilliTorun.pl20 maja 2024
instalacje-sanitarne-rury

“Innowacje i technologie: Klucz do zrównoważonego rozwoju przemysłu”

Redakcja ChilliTorun.pl2 stycznia 2024
osk_classic

Kursy Zawodowe: Klucz do Rozwoju Kariery i Nowych Możliwości

Redakcja ChilliTorun.pl2 stycznia 2024
Job Search Human Resources Recruitment Career Concept

Praca na GoWork.pl – jak dobrać oferty pracy pod siebie?

Redakcja ChilliTorun.pl5 grudnia 2023
307a9a5c22daeb7119fc90bffa357228

Osprzęt do wózków widłowych – co warto wybrać? Sprawdź!

Redakcja ChilliTorun.pl29 listopada 2023
04 - prox.info.pl - link na stronę ZEW

Gdzie prasa filtracyjna jest niezbędna? Eksperci wyjaśniają

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
09 - krgroup.pl - link na stronę ZEW

Sprawdź, czy raportowanie schematów MDR dotyczy właśnie Ciebie. Wyjaśniamy najważniejsze kwestie

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
02 - TELCOP - dzierżawa drukarek

Dylemat przedsiębiorcy: zakup czy wynajem? O współczesnych możliwościach wyboru

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
01 - ETYKAT - www etykat pl

Wyjdź poza szereg – poznaj walory marketingu partyzanckiego

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023