fbpx
Custom Text
Finanse

Polska Bezgotówkowa to odpowiedź na potrzeby konsumentów

(fot. Materiały Partnera)
Polska Bezgotówkowa to odpowiedź na potrzeby konsumentów
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Polska Bezgotówkowa to program, który przynosi korzyści przedsiębiorcom i ułatwia zakupy klientom. Dzięki niemu firmy otrzymują darmowe terminale płatnicze, a klienci rzadziej trafiają na informacje „płatność tylko gotówką”

Program Polska Bezgotówkowa skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy do tej pory, np. z obawy przed ponoszeniem kosztów za instalację lub obsługę terminala płatniczego, nie udostępniali swoim klientom płatności bezgotówkowych.

Dzięki wspólnej inicjatywie agentów rozliczeniowych, wydawców kart i Związku Banków Polskich, przedsiębiorcy mogą otrzymać do trzech darmowych urządzeń płatniczych, nie ponosząc przy tym kosztów instalacji i przez 12 miesięcy nie płacić prowizji od transakcji dokonywanych kartą.

Kampanię społeczną „Warto Bezgotówkowo” honorowym patronatem objęło ministerstwo rozwoju, którego celem jest stopniowe zmniejszanie udziału płatności gotówkowych w kraju.

„Płatność tylko gotówką”? Polacy chcą mieć wybór

Większość Polaków ma konto w banku a kart płatniczych jest już w naszym kraju 40 mln! Oznacza to, że niemal każdy obywatel jest jej posiadaczem. Nic dziwnego, że konsumenci w badaniach opinii publicznej jasno sygnalizują, że chcieliby mieć możliwość płacenia kartą częściej, niż obecnie jest to możliwe.

Z najnowszego badania „Postawy Polaków wobec form płatności”, przeprowadzonego dla eService wynika, że wciąż rośnie bezgotówkowość społeczeństwa. Aż 60 proc. ankietowanych uważa płatności bezgotówkowe za preferowaną formę płatności. Z badania wynika również, że Polacy zaczynają traktować dostępność transakcji bezgotówkowych jako naturalną i oczywistą, podobnie jak np. dostęp do internetu.

W transakcjach kartą użytkownicy kart płatniczych cenią sobie przede wszystkim innowacyjność i nowoczesność, a także wygodę i oszczędność czasu. Przyznają również, że w punktach, gdzie istnieje możliwość płatności kartą, są oni w stanie wydawać większe kwoty i robić zakupy częściej.

Mimo to wciąż w wielu miejscach w Polsce trudno jest się obyć bez gotówki. Zdarza się to przede wszystkim na targach, bazarach, w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, a także w warsztatach samochodowych.

Terminali jednak przybywa – głównie za sprawą programu Polska Bezgotówkowa. Okazuje się, że po trzech kwartałach jego działania, do rąk przedsiębiorców trafiło ponad 80 tysięcy urządzeń! Trudno się dziwić.

W ramach tej ogólnopolskiej inicjatywy przedsiębiorcy mogą otrzymać do trzech urządzeń płatniczych za 0 zł. By stać się posiadaczem terminala należy na stronie https://bezgotowki.pl/o-programie/ wybrać terminal, wypełnić zgłoszenie, przejść weryfikację i… czekać na kuriera z dostawą!

Więcej w dziale Finanse

główne_2a62df117d5cc1e94bea79ece70aa3c4

Systemy wystawiennicze – jak wybrać by dobrze zaprezentować swoją firmę?

Redakcja ChilliTorun.pl7 stycznia 2019
nowaled cont zew oświetlenie przemysłowe led - chillitorun

Oszczędzanie energii opłaci się każdemu przedsiębiorstwu

Redakcja ChilliTorun.pl13 grudnia 2018
kobieta-firma

Jak znaleźć pomysł na biznes?

Redakcja ChilliTorun.pl1 grudnia 2018
refugee

Jak wyjść z długów – 5 wskazówek

Redakcja ChilliTorun.pl26 listopada 2018
adsystem.pl cont. zew. 4z5 - chillitorun

Wybierasz się na targi? Sprawdź, jak zabłysnąć i skuteczne promować firmę

Redakcja ChilliTorun.pl20 listopada 2018
radca-az cont zew kancelaria prawna1 - chillitorun

Dobra kancelaria prawna usprawni działalność Twojej firmy. Dowiedz się, jak!

Redakcja ChilliTorun.pl24 września 2018
4. calendaria.pl cont. zew. 4z4 - chillitorun

Księgowość pełna a uproszczona. Poznaj różnicę i dowiedz się, który system ewidencji Cię obowiązuje

Redakcja ChilliTorun.pl10 sierpnia 2018

Program 500+ nieskuteczny? Rząd rozmawia o wprowadzeniu etapu 1000+

Redakcja ChilliTorun.pl7 sierpnia 2018

Compareking – twój broker kredytowy

Redakcja ChilliTorun.pl25 lipca 2018