fbpx
Finanse

Polska Bezgotówkowa to odpowiedź na potrzeby konsumentów

(fot. Materiały Partnera)
Polska Bezgotówkowa to odpowiedź na potrzeby konsumentów
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Polska Bezgotówkowa to program, który przynosi korzyści przedsiębiorcom i ułatwia zakupy klientom. Dzięki niemu firmy otrzymują darmowe terminale płatnicze, a klienci rzadziej trafiają na informacje „płatność tylko gotówką”

Program Polska Bezgotówkowa skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy do tej pory, np. z obawy przed ponoszeniem kosztów za instalację lub obsługę terminala płatniczego, nie udostępniali swoim klientom płatności bezgotówkowych.

Dzięki wspólnej inicjatywie agentów rozliczeniowych, wydawców kart i Związku Banków Polskich, przedsiębiorcy mogą otrzymać do trzech darmowych urządzeń płatniczych, nie ponosząc przy tym kosztów instalacji i przez 12 miesięcy nie płacić prowizji od transakcji dokonywanych kartą.

Kampanię społeczną „Warto Bezgotówkowo” honorowym patronatem objęło ministerstwo rozwoju, którego celem jest stopniowe zmniejszanie udziału płatności gotówkowych w kraju.

„Płatność tylko gotówką”? Polacy chcą mieć wybór

Większość Polaków ma konto w banku a kart płatniczych jest już w naszym kraju 40 mln! Oznacza to, że niemal każdy obywatel jest jej posiadaczem. Nic dziwnego, że konsumenci w badaniach opinii publicznej jasno sygnalizują, że chcieliby mieć możliwość płacenia kartą częściej, niż obecnie jest to możliwe.

Z najnowszego badania „Postawy Polaków wobec form płatności”, przeprowadzonego dla eService wynika, że wciąż rośnie bezgotówkowość społeczeństwa. Aż 60 proc. ankietowanych uważa płatności bezgotówkowe za preferowaną formę płatności. Z badania wynika również, że Polacy zaczynają traktować dostępność transakcji bezgotówkowych jako naturalną i oczywistą, podobnie jak np. dostęp do internetu.

W transakcjach kartą użytkownicy kart płatniczych cenią sobie przede wszystkim innowacyjność i nowoczesność, a także wygodę i oszczędność czasu. Przyznają również, że w punktach, gdzie istnieje możliwość płatności kartą, są oni w stanie wydawać większe kwoty i robić zakupy częściej.

Mimo to wciąż w wielu miejscach w Polsce trudno jest się obyć bez gotówki. Zdarza się to przede wszystkim na targach, bazarach, w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, a także w warsztatach samochodowych.

Terminali jednak przybywa – głównie za sprawą programu Polska Bezgotówkowa. Okazuje się, że po trzech kwartałach jego działania, do rąk przedsiębiorców trafiło ponad 80 tysięcy urządzeń! Trudno się dziwić.

W ramach tej ogólnopolskiej inicjatywy przedsiębiorcy mogą otrzymać do trzech urządzeń płatniczych za 0 zł. By stać się posiadaczem terminala należy na stronie https://bezgotowki.pl/o-programie/ wybrać terminal, wypełnić zgłoszenie, przejść weryfikację i… czekać na kuriera z dostawą!

Więcej w dziale Finanse

60pit-podatki

Stawki ryczałtu ewidencjonowanego 2018/2019

Redakcja ChilliTorun.pl11 marca 2019
04 - WARMAX - kasetony podświetlane

Firmo, bądź widoczna, czyli reklama za pomocą światła

Redakcja ChilliTorun.pl27 stycznia 2019
główne_2a62df117d5cc1e94bea79ece70aa3c4

Systemy wystawiennicze – jak wybrać by dobrze zaprezentować swoją firmę?

Redakcja ChilliTorun.pl7 stycznia 2019
nowaled cont zew oświetlenie przemysłowe led - chillitorun

Oszczędzanie energii opłaci się każdemu przedsiębiorstwu

Redakcja ChilliTorun.pl13 grudnia 2018
kobieta-firma

Jak znaleźć pomysł na biznes?

Redakcja ChilliTorun.pl1 grudnia 2018
refugee

Jak wyjść z długów – 5 wskazówek

Redakcja ChilliTorun.pl26 listopada 2018
adsystem.pl cont. zew. 4z5 - chillitorun

Wybierasz się na targi? Sprawdź, jak zabłysnąć i skuteczne promować firmę

Redakcja ChilliTorun.pl20 listopada 2018
radca-az cont zew kancelaria prawna1 - chillitorun

Dobra kancelaria prawna usprawni działalność Twojej firmy. Dowiedz się, jak!

Redakcja ChilliTorun.pl24 września 2018
4. calendaria.pl cont. zew. 4z4 - chillitorun

Księgowość pełna a uproszczona. Poznaj różnicę i dowiedz się, który system ewidencji Cię obowiązuje

Redakcja ChilliTorun.pl10 sierpnia 2018