fbpx
Finanse

Polska Bezgotówkowa to odpowiedź na potrzeby konsumentów

(fot. Materiały Partnera)
Polska Bezgotówkowa to odpowiedź na potrzeby konsumentów
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Polska Bezgotówkowa to program, który przynosi korzyści przedsiębiorcom i ułatwia zakupy klientom. Dzięki niemu firmy otrzymują darmowe terminale płatnicze, a klienci rzadziej trafiają na informacje „płatność tylko gotówką”

Program Polska Bezgotówkowa skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy do tej pory, np. z obawy przed ponoszeniem kosztów za instalację lub obsługę terminala płatniczego, nie udostępniali swoim klientom płatności bezgotówkowych.

Dzięki wspólnej inicjatywie agentów rozliczeniowych, wydawców kart i Związku Banków Polskich, przedsiębiorcy mogą otrzymać do trzech darmowych urządzeń płatniczych, nie ponosząc przy tym kosztów instalacji i przez 12 miesięcy nie płacić prowizji od transakcji dokonywanych kartą.

Kampanię społeczną „Warto Bezgotówkowo” honorowym patronatem objęło ministerstwo rozwoju, którego celem jest stopniowe zmniejszanie udziału płatności gotówkowych w kraju.

„Płatność tylko gotówką”? Polacy chcą mieć wybór

Większość Polaków ma konto w banku a kart płatniczych jest już w naszym kraju 40 mln! Oznacza to, że niemal każdy obywatel jest jej posiadaczem. Nic dziwnego, że konsumenci w badaniach opinii publicznej jasno sygnalizują, że chcieliby mieć możliwość płacenia kartą częściej, niż obecnie jest to możliwe.

Z najnowszego badania „Postawy Polaków wobec form płatności”, przeprowadzonego dla eService wynika, że wciąż rośnie bezgotówkowość społeczeństwa. Aż 60 proc. ankietowanych uważa płatności bezgotówkowe za preferowaną formę płatności. Z badania wynika również, że Polacy zaczynają traktować dostępność transakcji bezgotówkowych jako naturalną i oczywistą, podobnie jak np. dostęp do internetu.

W transakcjach kartą użytkownicy kart płatniczych cenią sobie przede wszystkim innowacyjność i nowoczesność, a także wygodę i oszczędność czasu. Przyznają również, że w punktach, gdzie istnieje możliwość płatności kartą, są oni w stanie wydawać większe kwoty i robić zakupy częściej.

Mimo to wciąż w wielu miejscach w Polsce trudno jest się obyć bez gotówki. Zdarza się to przede wszystkim na targach, bazarach, w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, a także w warsztatach samochodowych.

Terminali jednak przybywa – głównie za sprawą programu Polska Bezgotówkowa. Okazuje się, że po trzech kwartałach jego działania, do rąk przedsiębiorców trafiło ponad 80 tysięcy urządzeń! Trudno się dziwić.

W ramach tej ogólnopolskiej inicjatywy przedsiębiorcy mogą otrzymać do trzech urządzeń płatniczych za 0 zł. By stać się posiadaczem terminala należy na stronie https://bezgotowki.pl/o-programie/ wybrać terminal, wypełnić zgłoszenie, przejść weryfikację i… czekać na kuriera z dostawą!

Więcej w dziale Finanse

01 - reklamowekonstrukcje - szyld reklamowy ZEWN

Jak się skutecznie promować w przestrzeni publicznej? Zainwestuj w unikalny szyld reklamowy i czekaj na klientów!

Redakcja ChilliTorun.pl26 sierpnia 2019
04 - eventlogistica - stoiska targowe 4 ZEWN

Nie dopuść do przerostu formy nad treścią. Przygotowując stoiska targowe skoncentruj się na merytorycznym przekazie

Redakcja ChilliTorun.pl1 sierpnia 2019
11-inseo-seo 1

Sposoby na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2019
02. afterweb.pl - pozycjonowanie stron

Czy pozycjonowanie stron to skuteczny sposób na wzrost sprzedaży? Sprawdziliśmy!

Redakcja ChilliTorun.pl27 czerwca 2019
klucze-do-domu

Nieruchomości w Toruniu – wybrać dom czy mieszkanie?

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2019
office-furniture-2014888_640

Meble do biura, które zachwycą Twoich klientów!

Redakcja ChilliTorun.pl29 maja 2019
01 – i-kancelaria – upadłość konsumencka 1 ZEWN

Nie widzisz wyjścia z narastającej spirali długów? Sprawdź, czy możesz ogłosić upadłość konsumencką!

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2019
04 - displayexpo - druk wielkoformatowy

Każda duża powierzchnia to także duże możliwości promocji

Redakcja ChilliTorun.pl13 maja 2019
Businessman gets polish cash from the hand coming out of the laptop monitor. The conception of earning money on the internet

Czym jest i kiedy dojdzie przelew ELIXIR?

Redakcja ChilliTorun.pl6 maja 2019