fbpx
Finanse

Pożyczka na święta

Pożyczka na prezenty to często wykorzystywane rozwiązanie (fot. pixabay.com)
Pożyczka na święta
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Magicznie przybrane witryny sklepowe, choinki w galeriach handlowych i piękne kolędy w odbiornikach radiowych to znak, że święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Czas Świąt to jednak nie tylko rodzinna atmosfera i prezenty, lecz także spore wydatki. Czy warto brać jednak w tym czasie pożyczkę?

Każdy z nas przez cały rok czeka na świąteczny czas. Ubieranie choinki, wybór prezentów i wspólne przygotowywanie posiłków to czas relaksu i chwil spędzonych z najbliższymi. Niestety, święta Bożego Narodzenia najczęściej mocno naruszają nasz budżet. Niekiedy dobrym rozwiązaniem może być wzięcie pożyczki w banku, przez internet lub zadłużenie się u kogoś z rodziny.

Ile Polacy wydają na Święta?

Wydatki związane z przygotowaniem do Wigilii w roku 2017 wcale lub jedynie nieznacznie różnić się będą od tych, które Polacy ponieśli w zeszłym roku. W 2016 roku na Święta wydaliśmy średnio około 720 zł, z czego 512 zł na produkty spożywcze. W tym roku na żywność wydamy nieco więcej (532 zł), ogólna kwota wydatków nie ulegnie jednak zmianie. 25 proc. respondentów deklaruje, że ma zamiar zmieścić się w kwocie mniejszej niż średnia, czyli 400 zł, a około 11 proc., że wyda ponad 1000 zł. Co więcej, 75 proc. z nas zamierza sfinansować świąteczne przygotowania z bieżących dochodów i tylko 2 proc. planuje w tym celu wzięcie pożyczki w banku lub firmie pożyczkowej. Co ciekawe, jedynie 3 proc. osób korzystających z programu 500+ deklaruje przeznaczenie tych pieniędzy na organizację Świąt.

Pożyczka na Święta – jakie są możliwości?

Gdy nie masz wystarczająco dużo gotówki, warto rozważyć opcję świątecznej pożyczki. Co masz do wyboru? Po pierwsze, kredyt w banku. Jest to dobra opcja, jeżeli potrzebujesz większej kwoty pieniędzy, a spłatę rat chcesz rozłożyć na dłuższy okres. Kredyt bankowy to dobry pomysł także w sytuacji, gdy planujesz wyjechać z rodziną na Święta w góry i potrzebujesz do tego większej gotówki. Po drugie, pożyczka od ręki drogą online. Opcje te są dobre dla osób, które potrzebują kilkuset złotych na bieżące wydatki i prezenty dla najbliższych. Jej ogromną zaletą jest fakt, że wniosek możesz wypełnić i złożyć online, a pieniądze wpływają bezpośrednio na twoje konto. Nie musisz zatem nawet wychodzić z domu. Po trzecie, karta kredytowa. Jeżeli masz ją wyrobioną, możesz skorzystać z niej od razu, płacąc na przykład za zakupy w sklepie. W sytuacji, gdy nie jesteś jeszcze jej posiadaczem, aby ją otrzymać, wcześniej musisz złożyć wniosek, a po pozytywnej decyzji banku otrzymasz kartę i od razu będziesz mógł z niej korzystać.

Plus i minusy świątecznych pożyczek

Ogromnym plusem pożyczek jest pewność, że będziesz w stanie przygotować Święta swoich marzeń oraz obdarować bliskich wspaniałymi prezentami. Na twoim stole nie zabraknie smakołyków, a choinka będzie bogato przyozdobiona. Minusem zaciągania pożyczek jest z kolei konieczność ich późniejszej spłaty oraz fakt, że zaczniesz nowy rok od mniejszego lub większego zadłużenia. Każdy dodatkowy dług warto zatem dokładnie przemyśleć. Zanim zdecydujesz się zaciągnąć pożyczkę, skorzystaj z porównywarek internetowych. Będziesz wówczas miał pewność, co zyskujesz, jakie jest oprocentowanie i możliwy zakres pożyczki.

Planowanie świąt Bożego Narodzenia to nie lada wyzwanie. Wigilia to jednak przede wszystkim rodzina, wspólne kolędowanie i odpoczynek. Pamiętaj zatem, aby jak najwięcej czasu spędzać z bliskimi i cieszyć się świąteczną atmosferą.

Więcej w dziale Finanse

6.chillitorun.pl1

W jakim przypadku wynajęcie agregatu prądotwórczego to najkorzystniejsza opcja?

Redakcja ChilliTorun.pl30 stycznia 2023
female-hand-writing-on-a-paper-62131-kopia

Do czego służą i jak działają druki samokopiujące?

Redakcja ChilliTorun.pl30 grudnia 2022
02 - euro-maszyny.pl - link na stronę ZEW

Nie wiesz jaką zagęszczarkę na budowę wybrać? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
01 - norstat.pl - badanie wizerunku marki ZEW

Jak Cię widzą, tak Cię piszą! Sprawdź, dlaczego dbanie o wizerunek marki jest priorytetem

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
Skup aut Toruń – Dlaczego warto z nami współpracować?

Skup aut Toruń – Dlaczego warto z nami współpracować?

Redakcja ChilliTorun.pl3 listopada 2022
dzwig_leszno

Postaw na wynajem – wygodna usługa dla firm

Redakcja ChilliTorun.pl3 października 2022
A three letter "SEO" on the magnifying glass and computer keyboard background, Search engine optimization concept (added color filter)

Jak działania SEO wspierają firmy z Torunia?

Redakcja ChilliTorun.pl5 września 2022
pexels-oleksandr-pidvalnyi-9822732

Audyt strony internetowej, czyli co warto sprawdzić, aby zwiększyć skuteczność witryny firmowej?

Redakcja ChilliTorun.pl11 sierpnia 2022
agencja-marketingowa-torun-wspolpraca

Kiedy warto podjąć współpracę z agencją marketingową?

Redakcja ChilliTorun.pl3 sierpnia 2022