fbpx
Finanse

Pożyczka na święta

Pożyczka na prezenty to często wykorzystywane rozwiązanie (fot. pixabay.com)
Pożyczka na święta
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Magicznie przybrane witryny sklepowe, choinki w galeriach handlowych i piękne kolędy w odbiornikach radiowych to znak, że święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Czas Świąt to jednak nie tylko rodzinna atmosfera i prezenty, lecz także spore wydatki. Czy warto brać jednak w tym czasie pożyczkę?

Każdy z nas przez cały rok czeka na świąteczny czas. Ubieranie choinki, wybór prezentów i wspólne przygotowywanie posiłków to czas relaksu i chwil spędzonych z najbliższymi. Niestety, święta Bożego Narodzenia najczęściej mocno naruszają nasz budżet. Niekiedy dobrym rozwiązaniem może być wzięcie pożyczki w banku, przez internet lub zadłużenie się u kogoś z rodziny.

Ile Polacy wydają na Święta?

Wydatki związane z przygotowaniem do Wigilii w roku 2017 wcale lub jedynie nieznacznie różnić się będą od tych, które Polacy ponieśli w zeszłym roku. W 2016 roku na Święta wydaliśmy średnio około 720 zł, z czego 512 zł na produkty spożywcze. W tym roku na żywność wydamy nieco więcej (532 zł), ogólna kwota wydatków nie ulegnie jednak zmianie. 25 proc. respondentów deklaruje, że ma zamiar zmieścić się w kwocie mniejszej niż średnia, czyli 400 zł, a około 11 proc., że wyda ponad 1000 zł. Co więcej, 75 proc. z nas zamierza sfinansować świąteczne przygotowania z bieżących dochodów i tylko 2 proc. planuje w tym celu wzięcie pożyczki w banku lub firmie pożyczkowej. Co ciekawe, jedynie 3 proc. osób korzystających z programu 500+ deklaruje przeznaczenie tych pieniędzy na organizację Świąt.

Pożyczka na Święta – jakie są możliwości?

Gdy nie masz wystarczająco dużo gotówki, warto rozważyć opcję świątecznej pożyczki. Co masz do wyboru? Po pierwsze, kredyt w banku. Jest to dobra opcja, jeżeli potrzebujesz większej kwoty pieniędzy, a spłatę rat chcesz rozłożyć na dłuższy okres. Kredyt bankowy to dobry pomysł także w sytuacji, gdy planujesz wyjechać z rodziną na Święta w góry i potrzebujesz do tego większej gotówki. Po drugie, pożyczka od ręki drogą online. Opcje te są dobre dla osób, które potrzebują kilkuset złotych na bieżące wydatki i prezenty dla najbliższych. Jej ogromną zaletą jest fakt, że wniosek możesz wypełnić i złożyć online, a pieniądze wpływają bezpośrednio na twoje konto. Nie musisz zatem nawet wychodzić z domu. Po trzecie, karta kredytowa. Jeżeli masz ją wyrobioną, możesz skorzystać z niej od razu, płacąc na przykład za zakupy w sklepie. W sytuacji, gdy nie jesteś jeszcze jej posiadaczem, aby ją otrzymać, wcześniej musisz złożyć wniosek, a po pozytywnej decyzji banku otrzymasz kartę i od razu będziesz mógł z niej korzystać.

Plus i minusy świątecznych pożyczek

Ogromnym plusem pożyczek jest pewność, że będziesz w stanie przygotować Święta swoich marzeń oraz obdarować bliskich wspaniałymi prezentami. Na twoim stole nie zabraknie smakołyków, a choinka będzie bogato przyozdobiona. Minusem zaciągania pożyczek jest z kolei konieczność ich późniejszej spłaty oraz fakt, że zaczniesz nowy rok od mniejszego lub większego zadłużenia. Każdy dodatkowy dług warto zatem dokładnie przemyśleć. Zanim zdecydujesz się zaciągnąć pożyczkę, skorzystaj z porównywarek internetowych. Będziesz wówczas miał pewność, co zyskujesz, jakie jest oprocentowanie i możliwy zakres pożyczki.

Planowanie świąt Bożego Narodzenia to nie lada wyzwanie. Wigilia to jednak przede wszystkim rodzina, wspólne kolędowanie i odpoczynek. Pamiętaj zatem, aby jak najwięcej czasu spędzać z bliskimi i cieszyć się świąteczną atmosferą.

Więcej w dziale Finanse

bitcoin-2007769_1280

Tron (TRX) vs Bitcoin (BTC): Najlepszy Wybór w 2021 roku?

Redakcja ChilliTorun.pl21 lipca 2021
shutterstock_667286251

Jak unikać błędów podczas obstawiania zakładów bukmacherskich

Redakcja ChilliTorun.pl30 czerwca 2021
szykujasiezmianywprawiespadkowym

Szykują się zmiany w prawie spadkowym

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2021
koniectaniche-zakupowwchinach

Koniec tanich e-zakupów w Chinach

Redakcja ChilliTorun.pl27 czerwca 2021
swojsklepwinternecie-czytodobrypomysl

Swój sklep w Internecie – czy to wciąż dobry pomysł?

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2021
pexels-energepiccom-159888 (1)

Anonimowa Platforma wymiany kryptowalut Godex

Redakcja ChilliTorun.pl21 maja 2021
02 - sciankiinfo - URL 2 ZEWN

Zabezpieczenia muzealnych eksponatów. Jak zapewnić im najwyższą trwałość?

Redakcja ChilliTorun.pl19 maja 2021
pexels-photo-7567486

Od czego zależą kursy walut na rynkach forex?

Redakcja ChilliTorun.pl14 maja 2021
389fd47e48faab52cc718c34ead9f289

Kredyt gotówkowy online – jak znaleźć najlepszy

Redakcja ChilliTorun.pl26 października 2020