fbpx
Finanse

Tron (TRX) vs Bitcoin (BTC): Najlepszy Wybór w 2021 roku?

(fot. Pixabay)
Tron (TRX) vs Bitcoin (BTC): Najlepszy Wybór w 2021 roku?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

W 2021 r., podobnie jak w przeszłości, platforma Tron aktywnie promuje ideę wspólnej konsumpcji. Jego twórcy starają się stworzyć niezbędne warunki dla innych programistów, aby nie byli zależni od stron trzecich, na przykład sieci społecznościowych lub właścicieli strony internetowej.

How will they implement it, or, maybe, they already did? In general terms, everything looks as follows:

  • Autor publikuje produkt swojej aktywności intelektualnej na jednej ze stron internetowych dla aplikacji zdecentralizowanych (DApp).
  • Użytkownik, który będzie potrzebował tej aplikacji, kupuje ją za kryptowalutę Tron (TRX).
  • Twórca tej aplikacji otrzymuje na swoje konto monety TRX.

Trochę historii

Historia powstania Trona sięga marca 2014 roku; chociaż Fundacja Tron została utworzona w Singapurze w lipcu 2017 r., platforma cieszyła się silnym wzrostem. Już w grudniu 2017 roku opublikowano protokół Tron o otwartym kodzie źródłowym. Późną wiosną 2018 roku Tron uruchomił publiczną sieć MainNet. W 2018 roku Tron kupił BitTorrenta i włączył wszystkie swoje produkty do swojego ekosystemu. Crowdfunding znanego zasobu BitTorrenta stał się znaczącym wydarzeniem, które pozwoliło na wydanie BTT. Jest to token użytkowy TRC-10 oparty na blockchainie TRON. Następnie pojawiło się 27 „superprzedstawicieli”, którzy odpowiadali za weryfikację danych transakcyjnych i inne istotne aspekty funkcjonowania blockchaina. Listę „super przedstawicieli” można znaleźć w Tron Blockchain Explorer.

Po wyborach „superprzedstawicieli” Tron będzie również prowadzony przez społeczność, wraz z Fundacją Tron, która będzie nadal zapewniać pomoc techniczną dla sieci Tron. Później w tym samym roku zaprezentowali wirtualną maszynę Tron, a jesienią stworzyli Tron Dapp House, zdecentralizowany sklep z aplikacjami.

Początkowo kryptowaluta Tron była tokenem stworzonym w standardzie ERC-20 blockchainu Ethereum. Ta kryptowaluta nie miała swojego blockchaina do lata 2018 roku. 25 czerwca 2018 roku nastąpiło przejście na jego blockchain, dzięki czemu możliwe było tworzenie tokenów wykonanych zgodnie ze standardem TRC-20, a tokeny w standardzie ERC-20 zostały spalone.

Krótko mówiąc, rozwój platformy wygląda na dużą skalę, a wysiłki zespołu zasługują na szacunek.

Tron w liczbach (kwiecień 2021)

W chwili pisania tego tekstu całkowita kapitalizacja rynkowa TRX wynosi 7,8 miliarda dolarów. Cena za monetę oscyluje wokół 0,10 USD. Kurs ten został po raz pierwszy odnotowany w maju 2018 r., ale moneta nie osiągnęła jeszcze historycznego szczytu 0,25 USD zarejestrowanego w styczniu 2018 r. TRX zajmuje 17 miejsce w rankingu kapitalizacji rynkowej.

Wymień Tron na Bitcoin

Należy zauważyć, że Tron jest dość płynną kryptowalutą. Dzienny wolumen obrotu TRX wynosi około 11 miliardów dolarów. Jeśli chcesz szybko i łatwo wymieniać kryptowaluty po opłacalnym kursie, powinieneś skorzystać z przelicznika TRX na BTC, który znajduje się na stronie głównej serwisu Godex.io.

Jest to zdecentralizowana giełda, w której nie trzeba się rejestrować. Cała procedura zajmuje tylko kilka kliknięć, a każdy użytkownik Internetu może zrozumieć interfejs. Poza tym, wymieniając kryptowaluty za pośrednictwem usługi Godex, masz gwarancję uzyskania najlepszego kursu na rynku. W niektórych przypadkach może to odgrywać ogromną rolę w Twojej strategii handlowej.

Tron vs. Bitcoin

Tron jest często porównywany do pierwszej kryptowaluty, Bitcoina. Jednak kluczową różnicą między tymi monetami są mechanizmy konsensusu. Blockchain Tron wykorzystuje konsensus DPoS (Delegated Proof of Stake), umożliwiając posiadaczom monet TRX udział w życiu blockchain. Bitcoin wykorzystuje PoW (Proof of Work).

Powinniśmy również wspomnieć, że Tron wykorzystuje architekturę trójwarstwową, która składa się z warstwy pamięci masowej, warstwy jądra i warstwy aplikacji. Na koniec należy wyjaśnić, że do różnych celów projektu wykorzystywane są trzy rodzaje tokenów.

Porównując TRX z innymi kryptowalutami, w szczególności Bitcoinem i Ethereum, uwagę zwraca szybkość transakcji (TPS). Tak więc w tej chwili TRX może sekwencyjnie przetwarzać 2000 TPS (transakcji na sekundę) w trybie 24/7, a liczba ta ma wzrosnąć do 10 000 TPS w przyszłości. Z kolei Ethereum zapewnia prędkość 30 TPS, podczas gdy Bitcoin tylko 3-6 TPS.

Wspomnieliśmy już, że Tron wykorzystuje mechanizm konsensusu blockchain typu DPoS, co zapewnia mu najlepszą wydajność energetyczną w porównaniu do Bitcoina, który wykorzystuje PoW.

To prawda, że z tym mechanizmem wiąże się pewne ryzyko. Ponieważ tylko 27 superprzedstawicieli decyduje o losie projektu, może to zagrozić decentralizacji. Poza tym Tron jest systemem o dużej przepustowości, solidnej skalowalności i dość wysokiej niezawodności.

Podsumowanie

Dzięki tak potężnemu rozwojowi i udanemu pomysłowi osadzonemu w kryptowalucie Tron, ma wiele pozytywnych recenzji, które pokazują zaufanie do przyszłości Trona.

Jednak nie wszyscy są tak optymistycznie nastawieni do jego potencjału. Niektórzy eksperci uważają, że Tron nie odniósł sukcesu i nie będzie już konkurował z takim gigantem jak Ethereum.

Warto wspomnieć, że prace nad projektem nie kończą się do dziś. Zespół pokazuje pewne wyniki, a przyszłość na tym etapie jest trudna do przewidzenia. Będzie to zależało od tego, jak konkurencyjny będzie Tron na rynku.

Finanse

Więcej w dziale Finanse

instalacje-sanitarne-rury

“Innowacje i technologie: Klucz do zrównoważonego rozwoju przemysłu”

Redakcja ChilliTorun.pl2 stycznia 2024
osk_classic

Kursy Zawodowe: Klucz do Rozwoju Kariery i Nowych Możliwości

Redakcja ChilliTorun.pl2 stycznia 2024
Job Search Human Resources Recruitment Career Concept

Praca na GoWork.pl – jak dobrać oferty pracy pod siebie?

Redakcja ChilliTorun.pl5 grudnia 2023
307a9a5c22daeb7119fc90bffa357228

Osprzęt do wózków widłowych – co warto wybrać? Sprawdź!

Redakcja ChilliTorun.pl29 listopada 2023
04 - prox.info.pl - link na stronę ZEW

Gdzie prasa filtracyjna jest niezbędna? Eksperci wyjaśniają

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
09 - krgroup.pl - link na stronę ZEW

Sprawdź, czy raportowanie schematów MDR dotyczy właśnie Ciebie. Wyjaśniamy najważniejsze kwestie

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
02 - TELCOP - dzierżawa drukarek

Dylemat przedsiębiorcy: zakup czy wynajem? O współczesnych możliwościach wyboru

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
01 - ETYKAT - www etykat pl

Wyjdź poza szereg – poznaj walory marketingu partyzanckiego

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
6.chillitorun.pl1

W jakim przypadku wynajęcie agregatu prądotwórczego to najkorzystniejsza opcja?

Redakcja ChilliTorun.pl30 stycznia 2023