fbpx
Finanse

Tron (TRX) vs Bitcoin (BTC): Najlepszy Wybór w 2021 roku?

(fot. Pixabay)
Tron (TRX) vs Bitcoin (BTC): Najlepszy Wybór w 2021 roku?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

W 2021 r., podobnie jak w przeszłości, platforma Tron aktywnie promuje ideę wspólnej konsumpcji. Jego twórcy starają się stworzyć niezbędne warunki dla innych programistów, aby nie byli zależni od stron trzecich, na przykład sieci społecznościowych lub właścicieli strony internetowej.

How will they implement it, or, maybe, they already did? In general terms, everything looks as follows:

  • Autor publikuje produkt swojej aktywności intelektualnej na jednej ze stron internetowych dla aplikacji zdecentralizowanych (DApp).
  • Użytkownik, który będzie potrzebował tej aplikacji, kupuje ją za kryptowalutę Tron (TRX).
  • Twórca tej aplikacji otrzymuje na swoje konto monety TRX.

Trochę historii

Historia powstania Trona sięga marca 2014 roku; chociaż Fundacja Tron została utworzona w Singapurze w lipcu 2017 r., platforma cieszyła się silnym wzrostem. Już w grudniu 2017 roku opublikowano protokół Tron o otwartym kodzie źródłowym. Późną wiosną 2018 roku Tron uruchomił publiczną sieć MainNet. W 2018 roku Tron kupił BitTorrenta i włączył wszystkie swoje produkty do swojego ekosystemu. Crowdfunding znanego zasobu BitTorrenta stał się znaczącym wydarzeniem, które pozwoliło na wydanie BTT. Jest to token użytkowy TRC-10 oparty na blockchainie TRON. Następnie pojawiło się 27 „superprzedstawicieli”, którzy odpowiadali za weryfikację danych transakcyjnych i inne istotne aspekty funkcjonowania blockchaina. Listę „super przedstawicieli” można znaleźć w Tron Blockchain Explorer.

Po wyborach „superprzedstawicieli” Tron będzie również prowadzony przez społeczność, wraz z Fundacją Tron, która będzie nadal zapewniać pomoc techniczną dla sieci Tron. Później w tym samym roku zaprezentowali wirtualną maszynę Tron, a jesienią stworzyli Tron Dapp House, zdecentralizowany sklep z aplikacjami.

Początkowo kryptowaluta Tron była tokenem stworzonym w standardzie ERC-20 blockchainu Ethereum. Ta kryptowaluta nie miała swojego blockchaina do lata 2018 roku. 25 czerwca 2018 roku nastąpiło przejście na jego blockchain, dzięki czemu możliwe było tworzenie tokenów wykonanych zgodnie ze standardem TRC-20, a tokeny w standardzie ERC-20 zostały spalone.

Krótko mówiąc, rozwój platformy wygląda na dużą skalę, a wysiłki zespołu zasługują na szacunek.

Tron w liczbach (kwiecień 2021)

W chwili pisania tego tekstu całkowita kapitalizacja rynkowa TRX wynosi 7,8 miliarda dolarów. Cena za monetę oscyluje wokół 0,10 USD. Kurs ten został po raz pierwszy odnotowany w maju 2018 r., ale moneta nie osiągnęła jeszcze historycznego szczytu 0,25 USD zarejestrowanego w styczniu 2018 r. TRX zajmuje 17 miejsce w rankingu kapitalizacji rynkowej.

Wymień Tron na Bitcoin

Należy zauważyć, że Tron jest dość płynną kryptowalutą. Dzienny wolumen obrotu TRX wynosi około 11 miliardów dolarów. Jeśli chcesz szybko i łatwo wymieniać kryptowaluty po opłacalnym kursie, powinieneś skorzystać z przelicznika TRX na BTC, który znajduje się na stronie głównej serwisu Godex.io.

Jest to zdecentralizowana giełda, w której nie trzeba się rejestrować. Cała procedura zajmuje tylko kilka kliknięć, a każdy użytkownik Internetu może zrozumieć interfejs. Poza tym, wymieniając kryptowaluty za pośrednictwem usługi Godex, masz gwarancję uzyskania najlepszego kursu na rynku. W niektórych przypadkach może to odgrywać ogromną rolę w Twojej strategii handlowej.

Tron vs. Bitcoin

Tron jest często porównywany do pierwszej kryptowaluty, Bitcoina. Jednak kluczową różnicą między tymi monetami są mechanizmy konsensusu. Blockchain Tron wykorzystuje konsensus DPoS (Delegated Proof of Stake), umożliwiając posiadaczom monet TRX udział w życiu blockchain. Bitcoin wykorzystuje PoW (Proof of Work).

Powinniśmy również wspomnieć, że Tron wykorzystuje architekturę trójwarstwową, która składa się z warstwy pamięci masowej, warstwy jądra i warstwy aplikacji. Na koniec należy wyjaśnić, że do różnych celów projektu wykorzystywane są trzy rodzaje tokenów.

Porównując TRX z innymi kryptowalutami, w szczególności Bitcoinem i Ethereum, uwagę zwraca szybkość transakcji (TPS). Tak więc w tej chwili TRX może sekwencyjnie przetwarzać 2000 TPS (transakcji na sekundę) w trybie 24/7, a liczba ta ma wzrosnąć do 10 000 TPS w przyszłości. Z kolei Ethereum zapewnia prędkość 30 TPS, podczas gdy Bitcoin tylko 3-6 TPS.

Wspomnieliśmy już, że Tron wykorzystuje mechanizm konsensusu blockchain typu DPoS, co zapewnia mu najlepszą wydajność energetyczną w porównaniu do Bitcoina, który wykorzystuje PoW.

To prawda, że z tym mechanizmem wiąże się pewne ryzyko. Ponieważ tylko 27 superprzedstawicieli decyduje o losie projektu, może to zagrozić decentralizacji. Poza tym Tron jest systemem o dużej przepustowości, solidnej skalowalności i dość wysokiej niezawodności.

Podsumowanie

Dzięki tak potężnemu rozwojowi i udanemu pomysłowi osadzonemu w kryptowalucie Tron, ma wiele pozytywnych recenzji, które pokazują zaufanie do przyszłości Trona.

Jednak nie wszyscy są tak optymistycznie nastawieni do jego potencjału. Niektórzy eksperci uważają, że Tron nie odniósł sukcesu i nie będzie już konkurował z takim gigantem jak Ethereum.

Warto wspomnieć, że prace nad projektem nie kończą się do dziś. Zespół pokazuje pewne wyniki, a przyszłość na tym etapie jest trudna do przewidzenia. Będzie to zależało od tego, jak konkurencyjny będzie Tron na rynku.

Finanse

Więcej w dziale Finanse

bitcoin-2007769_1280

Kasyna i kryptowaluty

Redakcja ChilliTorun.pl13 września 2021
shutterstock_667286251

Jak unikać błędów podczas obstawiania zakładów bukmacherskich

Redakcja ChilliTorun.pl30 czerwca 2021
szykujasiezmianywprawiespadkowym

Szykują się zmiany w prawie spadkowym

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2021
koniectaniche-zakupowwchinach

Koniec tanich e-zakupów w Chinach

Redakcja ChilliTorun.pl27 czerwca 2021
swojsklepwinternecie-czytodobrypomysl

Swój sklep w Internecie – czy to wciąż dobry pomysł?

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2021
pexels-energepiccom-159888 (1)

Anonimowa Platforma wymiany kryptowalut Godex

Redakcja ChilliTorun.pl21 maja 2021
02 - sciankiinfo - URL 2 ZEWN

Zabezpieczenia muzealnych eksponatów. Jak zapewnić im najwyższą trwałość?

Redakcja ChilliTorun.pl19 maja 2021
pexels-photo-7567486

Od czego zależą kursy walut na rynkach forex?

Redakcja ChilliTorun.pl14 maja 2021
389fd47e48faab52cc718c34ead9f289

Kredyt gotówkowy online – jak znaleźć najlepszy

Redakcja ChilliTorun.pl26 października 2020