fbpx
Finanse

Zabezpieczenia muzealnych eksponatów. Jak zapewnić im najwyższą trwałość?

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Zabezpieczenia muzealnych eksponatów. Jak zapewnić im najwyższą trwałość?
REAKCJE

Każdy, kto odwiedza jakąkolwiek wystawę, liczy na solidną dawkę interesujących informacji i niepowtarzalne wrażenia. Chcą przyciągnąć publiczność, instytucje kultury muszą realizować specyficzne, gwarantujące masę atrakcji pomysły. Stąd rosnąca popularność wszelkich instalacji multimedialnych i stanowisk interaktywnych. Aczkolwiek zawsze trzeba mieć na względzie stan eksponatów, nad którymi sprawuje się pieczę. W tym celu należy korzystać z dedykowanych rozwiązań, to jest mebli i akcesoriów wystawienniczych.

Naturalnym odruchem zwiedzających jest chęć dotknięcia oglądanych rzeczy

Niestety tylko niektóre, nieliczne zbiory nadają się do tego, aby udostępnić je w tak swobodny sposób. Zdecydowana większość muzealiów uległaby poważnym uszkodzeniom, co spowodowałoby niepowetowane straty. Rodzinne, lokalne, regionalne i narodowe dziedzictwo należy chronić w taki sposób, aby kolejne pokolenia również mogły się z nim zapoznać. A przecież stróż czy inne osoby w muzeum nie są w stanie kontrolować wszystkich i wszystkiego przez cały czas. Tym samym nie ma innego wyjścia, jak tylko dmuchać na zimne. Przedmioty wyjątkowo cenne pod kątem materialnym lub kulturowym należy chronić przed zapędami co bardziej ciekawskich gości. Najwięcej możliwości w tym zakresie zapewniają konstrukcje szklane, często zbudowane na aluminiowych profilach. Doskonale łączą idealną przejrzystość z walorami wytrzymałej zabudowy. Na stronie https://www.scianki.info.pl/ znajduje się wiele przykładów takich skutecznych zabezpieczeń.

Szklane ekrany ochronne należy dopasować do każdego pojedynczego przedmiotu

Jeden eksponat może wymagać specyficznego oświetlenia. Inne rzeczy należy stale przechowywać w określonej temperaturze, wilgotności itd. Nie ma innego wyjścia, jak przed otwarciem wystawy wyposażyć placówkę w cały niezbędny osprzęt. Umieszczenie wewnątrz specjalnych czujników czy specjalnych zabezpieczeń przed próbami kradzieży nie stanowi dla wykonawców najmniejszego problemu. Przedstawiciele firmy Omega System twierdzą, że w tej branży w zasadzie każde zamówienie ma indywidualną specyfikację. Wszelkiego rodzaju ścianki, ekrany czy pojemniki buduje się pod konkretne eksponaty i inicjatywy. Jedne są bardziej wymagające, przy innych trzeba opracować rozwiązania specjalne, tylko pod jedną rzecz – często wypożyczaną z zagranicznej instytucji muzealnej. Wszelkie wytyczne muszą być zrealizowane perfekcyjnie, co zagwarantują tylko wykonawcy z zespołem kompetentnych fachowców i odpowiednim zapleczem technologicznym.

Więcej w dziale Finanse

dzwig_leszno

Postaw na wynajem – wygodna usługa dla firm

Redakcja ChilliTorun.pl3 października 2022
A three letter "SEO" on the magnifying glass and computer keyboard background, Search engine optimization concept (added color filter)

Jak działania SEO wspierają firmy z Torunia?

Redakcja ChilliTorun.pl5 września 2022
pexels-oleksandr-pidvalnyi-9822732

Audyt strony internetowej, czyli co warto sprawdzić, aby zwiększyć skuteczność witryny firmowej?

Redakcja ChilliTorun.pl11 sierpnia 2022
agencja-marketingowa-torun-wspolpraca

Kiedy warto podjąć współpracę z agencją marketingową?

Redakcja ChilliTorun.pl3 sierpnia 2022
chilltorun-jak-otrzymac-pozyczke-preferencyjna

Czy trudno jest otrzymać pożyczkę preferencyjną z UE?

Redakcja ChilliTorun.pl24 maja 2022
Torun city, Poland

Praca w Toruniu – gdzie szukać zatrudnienia?

Redakcja ChilliTorun.pl20 maja 2022
bitcoin-2007769_1280

Od czego uzależniona jest cena Bitcoina?

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2022
06 - CEZASGLOB - regał biurowy

Kiedy rzeczy ma się wiele, ale miejsca coraz mniej. Regał biurowy jako rozwiązanie

Redakcja ChilliTorun.pl8 maja 2022
chillitorun.pl

Na co uważać podczas zakupów w sieci?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022