fbpx
Foto

Przygnębiająca porażka Nesty (Foto)

Czy to koniec przygody z PHL? (fot. Krzysztof Baran/chillitorun.pl)
Przygnębiająca porażka Nesty (Foto)
Sebastian Górka
REAKCJE

Nesta Mires Toruń przegrała bardzo ważne spotkanie na wlasnym lodowisku z Zagłębiem Sosnowiec 1:2 i jej sytuacja w walce o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze jest już fatalna. Nasz zespół traci 11 punktów do głównego rywala, a do końca sezonu zostało tylko pięć meczów.

W zespole gospodarzy zabrakło Oskara Lehmanna, który został zawieszony na trzy mecze po tym jak w starciu z Naprzodem Janów sfaulował rywala. Władze klubu odwoływały się od kary, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu. W składzie zabrakło też Juraja Rożnika, który decyzją sztabu szkoleniowego nie pojawił się na lodzie.

W potyczce na Tor-Torze długo nie padały gole. Pierwsza tercja upłynęła pod znakiem twardej walki, ale nie była wielkim widowiskiem. Po pięciu minutach gry z lodu zjechał Michał Plaskiewicz który naciągnął pachwinę. W jego miejsce między słupkami pojawił się Krzysztof Bojanowski.

Dopiero druga odsłona przyniosła emocje, które rozgrzały licznie zgromadzoną publiczność. Zadbali o nie torunianie, którzy osiągnęli przewagę i raz po raz nękali Michała Kielera, bramkarza gości. Nie przyniosło to jednak pożądanego efektu. Prowadzenie objęli dopiero w 24. minucie, gdy Daniel Minge znalazł dla siebie dużo miejsca w tercji Zagłębia i posłał krążek w lewy górny róg sosnowieckiej bramki. Golkiper Zagłębia był bez szans.

Napór torunian nie ustawał, aczkolwiek gospodarzom brakowało skuteczności. Świetne okazje do zdobycia goli marnowali m.in. Winiarski, Wiśniewski i Fraszko. Niestety, przydarzały się również błędy. Jeden z nich został wykorzystany przez Tobiasza Bernata w 33. minucie.

Remis utrzymywał się do połowy trzeciej tercji, gdy jeden z nielicznych kontrataków gości przyniósł im bramkę. Dla Zagłębia trafienie Łukasza Rutkowskiego było na wagę złota, gdyż dzięki zwycięstwu 2:1 sosnowiczanie powiększyli przewagę punktową nad Nestą i mogą być już niemal pewni utrzymania w Polskiej Hokej Lidze.

Radość zawodników z Sosnowca po końcowej syrenie była ogromna. Zwycięstwem w Toruniu praktycznie zapewnili sobie ligowy byt na przyszły sezon. Kolejny mecz Nesta rozegra 1 marca w Katowicach z Naprzodem Janów.

Nesta Mires Toruń – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:0, 1:1, 0:1).

1:0 D. Minge – S. Kukuszkin (23.45),

1:1 T. Bernat (32.16),

1:2 Ł. Rutkowski – M. Horzelski (51.43)

Foto
Sebastian Górka

Nikt nie wie skąd się wziął i co robił wcześniej, ale w toruńskim sporcie jako kibic i dziennikarz jest od zawsze. Zna wszystkich i wszyscy znają jego. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej, żużla i hokeja.

Więcej w dziale Foto

DSC_5326

Energa rozbiła Ostrovię Ostrów Wielkopolski! [FOTORELACJA]

Redakcja ChilliTorun.pl9 grudnia 2018
DSC_1537

Mikołajkowa uczta w Arenie Toruń. Twarde Pierniki lepsze od Stelmetu! [FOTORELACJA]

Mateusz Krymski6 grudnia 2018
DSC_4926

Energa Toruń pokonała gości z Moskwy i wróciła na fotel lidera! [FOTORELACJA]

Redakcja ChilliTorun.pl30 listopada 2018
DSC_1081 (Copy)

Piernikowy Maraton Dance Fitness po raz szósty [FOTORELACJA]

Mateusz Krymski19 listopada 2018
IMG_1563

Elana rozbiła Znicz Pruszków! [FOTORELACJA]

Redakcja ChilliTorun.pl19 listopada 2018
IMG_9950

Elana Toruń – Olimpia Grudziądz 2:2 [FOTORELACJA]

Mateusz Bąk30 października 2018
IMG_2171

Elana zremisowała z Ruchem Chorzów [FOTORELACJA]

Mateusz Bąk28 października 2018
DSC_0736

FC Toruń pokonuje Rekord Bielsko-Biała (FOTO)

Bartosz Tomczak23 października 2018
DSC_0576

Blamaż w Arenie Toruń. Clearex zdecydowanie lepszy [FOTORELACJA]

Bartosz Tomczak12 października 2018