fbpx
Kultura

Dzika przyroda w najlepszym wydaniu – Młyn Wiedzy zaprasza na wystawę!

Tak prezentuje się jedna z prac konkursowych (fot. materiały prasowe)
Dzika przyroda w najlepszym wydaniu – Młyn Wiedzy zaprasza na wystawę!
Jakub Strzelka
REAKCJE

„Wildlife Photographer of The Year” to najstarszy festiwal fotografii przyrodniczej na świecie. Pierwszy konkurs datuje się na rok 1965 – wówczas organizatorem było BBC Worldwide. Następnie festiwalem zajmowało się Natural History Museum w Londynie. Już po raz czwarty wystawa pofestiwalowa trafi do Torunia, gdzie będzie dostępna w Młynie Wiedzy

Z Londynu do Torunia – taką trasę pokonają fotografie z festiwalu „Wildlife Photographer of The Year”. Już po raz czwarty wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w toruńskim Młynie Wiedzy. Dlaczego warto wybrać się na pofestiwalowy wernisaż? Ponieważ „Wildlife Photographer of The Year” to najbardziej ceniony przez ekspertów konkurs w zakresie fotografii dzikiej przyrody. Charakterystyczne jest to, że mogą w nim wziąć udział tak zawodowcy, jak i amatorzy oraz dzieci.

– Dzisiaj jest to najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs w zakresie fotografii przyrody, dostępny dla zawodowców i amatorów, także dla młodzieży i dzieci – mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. – Do zdobycia nagrody aspiruje większość fotografów przyrody. Zdobywają je, jeśli obraz zawiera w sobie połączenie oryginalnego spojrzenia, szczęścia i znajomości przyrody, co wcale nie musi wymagać uzbrojenia w najlepszy sprzęt i wojaży po całym świecie. Można się o tym przekonać oglądając zdjęcia, którym towarzyszy historia jego powstania, a także opis jakim sprzętem została wykonana dana fotografia.

Jak widać, zdjęcia zgłoszone do konkursu są naprawdę wyjątkowe (fot. materiały prasowe)

W 52. edycji prestiżowego konkursu wzięło udział aż cztery tysiące fotografów, co razem dało zbiór pięćdziesięciu tysięcy zdjęć. Organizatorzy utworzyli nowe kategorie oraz zachęcali do wykorzystana najnowszych technologii. Zaowocowało to naprawdę ciekawymi pracami. Sto z nich zobaczymy w Toruniu podczas wystawy w Młynie Wiedzy. Na zbiór składają się wyłącznie fotografie nagrodzone oraz wyróżnione.

– Czy to oglądając bardzo osobiste, pojedyncze kadry, czy zestawy zdjęć, widać, że wszystkich autorów łączą frapujące obrazy, znakomita narracja i wspólny cel: umiłowanie przyrody i chęć zaszczepienia takiej postawy u odbiorców ich dzieł – opowiada Centkowski. – Fotograf, który wykonał zdjęcie najbardziej zachwycające i zapadające w pamięć, otrzymał oficjalny tytuł „Fotografa Dzikiej Przyrody 2016”. Osobno oceniane były prace młodych fotografów, do 17 roku życia. Ten z nich, który wykonał zdjęcie ocenione jako najbardziej interesujące, otrzymał oficjalny tytuł „Młodego Fotografa Dzikiej Przyrody 2016”.

 Wystawa będzie dostępna od 4 do 27 lutego.

Część zdjęć była wykonywana najnowszymi zdobyczami techniki (fot. materiały prasowe)

Kultura
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Kultura

joey-banks-f0ottonryuu-unsplash (1)

Co warto obejrzeć w Apple TV+?

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
milky-way-1023340_1280

Najlepsze seriale o kosmosie

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
Muzeum_Twierdzy_Toruń

Uroczyste otwarcie wstrzymane przez COVID

Weronika Wiśniewska10 listopada 2020
DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020