fbpx
Kultura

Europejski taniec według toruńskiego filmowca

Tomasz Gezela nie będzie zajmował się tylko europejskim tańcem (fot. Tomasz Gezela/nadesłane)
Europejski taniec według toruńskiego filmowca
Jakub Strzelka
REAKCJE

Tomasz Gezela jest pochodzącym z Torunia filmowcem oraz dziennikarzem, zafascynowanym tańcem i muzyką. Pasja skłoniła go do podjęcia muzycznej podróży po świecie i udokumentowaniu jej w formie filmu. Filmowiec odwiedzi największe festiwale muzyczne i eventy taneczne w Europie i zrelacjonuje je na swoim blogu. Pierwsze odcinki już na początku sierpnia

Tomasz Gezela jest osobą mocno zaangażowaną  w działalność toruńskiej sceny muzycznej. To jeden z organizatorów zawodów tanecznych Urban Dance Meeting. Dodatkowo udziela się także w pozostałych elementach kultury hip hop. Na początku sierpnia Gezela wyruszy w muzyczną podróż po Europie, podczas której zamelduje się na największych eventach tanecznych oraz festiwalach muzycznych. W planie filmowca są wyszczególnione trzy wydarzenia: festiwal Unbreakable w Belgii, IBE w Holandii oraz legendarny Hip Hop Kemp, który rokrocznie odbywa się w czeskim Hradec Kralove.

Do współpracy zaprosiłem swojego przyjaciela, Jacka Snochowskiego, znanego na świecie jako BBoy ARMSTRONG, który od lat z sukcesami występuje na tanecznej scenie europejskiej. Ideą naszej serii jest przybliżenie wszystkim wydarzeń tanecznych na których bywamy. Pokazania tych eventów od innej strony, od zaplecza i trochę z przymrożeniem oka – mówi Tomasz Gezela.

Pierwsze relacje z podróży dziennikarza będzie można zobaczyć już na początku sierpnia, za pośrednictwem jego kanału internetowego Step Into A World. Wiadomo już, że miejscem pierwszego odcinka będzie Hiszpania. Z początku widzowie zapoznają się z malowniczą Salamanką, a następnie przeniosą się do centrum Madrytu. Akcja filmów będzie odbywać się głównie w Europie, ale, jak zapewnia Tomasz Gezela, nie tylko tam.

Nie zamykamy się na Europę, jak dobrze pójdzie pojawimy się na światowych finałach Red Bull BC One w Japonii. W przyszłym roku bierzemy pod uwagę wyprawy do Chin lub U.S.A, zobaczymy jak się potoczą nasze inne projekty – mówi filmowiec.

Kultura
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Kultura

joey-banks-f0ottonryuu-unsplash (1)

Co warto obejrzeć w Apple TV+?

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
milky-way-1023340_1280

Najlepsze seriale o kosmosie

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
Muzeum_Twierdzy_Toruń

Uroczyste otwarcie wstrzymane przez COVID

Weronika Wiśniewska10 listopada 2020
DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020