fbpx
Kultura

Nagrody za promowanie kultury w województwie kujawsko-pomorskim

(fot. Andrzej Goinski)
Nagrody za promowanie kultury w województwie kujawsko-pomorskim
Aleksandra Pladzyk
REAKCJE

23 października odbyło się uroczyste wręczenie nagród za szczególne osiągnięcia w promowaniu sztuki, edukacji artystycznej oraz animowaniu życia kulturalnego w województwie kujawsko-pomorskim

Uroczystość odbyła się w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, gdzie specjalne wyróżnienia otrzymało 13 pracowników instytucji kultury.

– Nasze nagrody to wyraz uznania za oddaną pracę i profesjonalizm animatorów, edukatorów oraz administratorów regionalnych instytucji kultury. Dzięki ich zaangażowaniu nasze jednostki bez przerwy rozwijają i poszerzają ofertę wystaw, prelekcji i interesujących spotkań z kulturą, odpowiadając na oczekiwania mieszkańców i najnowsze trendy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

nagrody kultura fot. Andrzej Goinski-12_1540299605_optimized

(fot. Andrzej Goinski)

Laureaci nagród zarządu województwa za szczególne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury:

 • Anna Fischer, pracowniczka Galerii Sztuki „Wozownia” w Toruniu, odpowiedzialna za zarządzanie finansami w instytucji.
 • Magdalena Kowalczuk, specjalistka ds. dydaktyki i upowszechniania kultury w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Głównym obszarem działalności Magdaleny Kowalczuk są zajęcia plastyczne w pracowniach dydaktycznych Galerii.
 • Kinga Wachek-Liszewska, pracowniczka Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, prowadząca zakładowe archiwum Galerii. Kinga Wachek-Liszewska współpracuje również przy organizacji konkursów plastycznych oraz projektów edukacyjnych.
 • Edyta Fordońska, referentka Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, odpowiedzialna za obsługę sekretariatu, proces rekrutacji uczestników Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży oraz organizację koncertów w ośrodku.
 • Alfreda Kala, księgowa Pałacu Lubostroń, związana zawodowo z Lubostroniem od 34 lat, zaangażowana nie tylko w sprawy finansowe instytucji, ale również w jej ochronę i rozwój.
 • Monika Bojarska, graficzka Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Jako specjalistka ds. projektowania graficznego, Monika Bojarska jest autorką wszystkich materiałów promocyjnych, towarzyszących realizowanym w ośrodku przedsięwzięciom kulturalnym.
 • Wojciech Budny, specjalista ds. filmu w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, zajmujący się m.in. dokumentowaniem najważniejszych projektów, takich jak koncerty, wystawy i działania edukacyjne Ośrodka.
 • Hanna Ławniczak, pracowniczka Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, działająca od wielu lat z niesłabnącym zaangażowaniem w sferze administracyjnej i marketingowej centrum.
 • Lech Łbik, historyk, naukowiec, pracownik Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, zatrudniony w Pracowni Dziedzictwa Kulturowego od 1993 roku.
 • Paulina Kuhn, pracowniczka Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, która pełni funkcję koordynatorki projektów merytorycznych i organizacji działu programowego w tej instytucji.
 • Wojciech Rumiński, kierownik działu realizacji wystaw w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Gizela Pijar, dyrektor Wąbrzeskiego Domu Kultury. Dzięki pani dyrektor, Wąbrzeźno prowadzi prężnie działającą placówkę o charakterze otwartego centrum kultury, gdzie każdy – od malucha do seniora – ma możliwość rozwijać swoje zainteresowania oraz zamiłowania artystyczne i twórcze.
 • Jan Jabłoński, zastępca dyrektora ds. organizacji imprez i marketingu w Centrum Kultury Browar B. we Włocławku. Jan Jabłoński jest organizatorem życia kulturalnego i animatorem kultury – przede wszystkim w dziedzinie sztuki słowa, teatru i muzyki.
Kultura
Aleksandra Pladzyk

Kulturoznawca z krwi i kości. Jej świat kreci się zawsze tam, gdzie w Toruniu występują sztuka, kultura i nauka. Kierowana z wernisażu po finisaż, relacjonuje piękno artystycznego środowiska zabytkowego miasta. Ciekawa świata i ludzi, pasjonująca się podróżowaniem, po całym Starym Kontynencie, chłonie cała sobą to, co każda stolica ma jej do zaproponowania

Więcej w dziale Kultura

joey-banks-f0ottonryuu-unsplash (1)

Co warto obejrzeć w Apple TV+?

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
milky-way-1023340_1280

Najlepsze seriale o kosmosie

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
Muzeum_Twierdzy_Toruń

Uroczyste otwarcie wstrzymane przez COVID

Weronika Wiśniewska10 listopada 2020
DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020