fbpx
Kultura

Poczuj „Pozytywne Wibracje”

Na skrzypcach zagra Tomasz Urban, który współpracuje m.in. z Maciejem Maleńczukiem. (fot. pixabay.com)
Poczuj „Pozytywne Wibracje”
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Pozytywne Wibracje – tak nazwano koncert poświęcony amerykańskiej wokalistce jazzowo-bluesowej Evie Cassidy, który już za kilka dni odbędzie się w Czernikowie. To muzyczne wydarzenie zapowiada się interesująco  pod każdym względem – wybitni wykonawcy, piękna muzyka, świetna oprawa artystyczna. Jeśli lubicie takie klimaty, koniecznie zapiszcie ten koncert w kalendarzu!

Będzie magicznie, nastrojowo i jak sama nazwa wskazuje – pozytywnie. Warto jednak przekonać się o tym osobiście i w piątek, 6 listopada 2015 roku o godzinie 19:00 pojawić się w restauracji „Marysieńka” w Czernikowie, by spędzić wieczór z piosenkami Evy Cassidy. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Eva Cassidy to legenda amerykańskiej muzyki, kobieta o głosie anioła. Podczas muzycznego spotkania, publiczność będzie miała okazję posłuchać wiele niezwykłych aranżacji utworów wykonywanych przez artystkę. Będą to między innymi: Imagine (org, John Lennon), Fields of gold (org. Sting) What A Wonderful World (org. Louis Armstrong), Cheek to cheek (org. Frank Sinatra), True Colours czy Time  After Time (Cyndi Lauper). Gośćmi specjalnymi będą: Danuta Błażejczyk oraz legenda toruńskiej sceny bluesowej – zespół Tortilla. Oprawę artystyczną koncertu stanowić będzie wystawa malarstwa Jacka Kamińskiego.

Skład zespołu:

Dorota Bułakowska – śpiew

Artur Grudziński – instrumenty klawiszowe

Tomasz Urban – skrzypce

Andrzej Błażejczyk – instrumenty perkusyjne

Artur Grudziński – pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent i pedagog. Niejednokrotnie współpracował m.in. z Ewą Bem, Marylą Rodowicz, Kayah, Kubą Badachem, Wiktorem Zborowskim, Krzysztofem Kolbergerem, czy Adamem Hanuszkiewiczem. Współrealizował programy telewizyjne: „Śpiewające fortepiany, „Tak to leciało”, „Teleranek” oraz „Songowanie na ekranie”.

Tomasz Urban – skrzypek i kompozytor. Koncertował nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie z zespołami grającymi folk, country i muzykę etniczną. Obecnie współpracuje z zespołami: celtyckim „JRM” oraz countrowym „Medley Band”, a także z Tomaszem Szwedem, Lonstarem, Pawłem Bączkowskim oraz Maciejem Maleńczukiem w projekcie „Psychocountry”, którego jest stałym uczestnikiem.

Andrzej Błażejczyk – perkusista. Koncertuje z żoną wokalistką Danutą Błażejczyk w kraju i za granicą. Bierze udział w najróżniejszych projektach muzycznych, przede wszystkim jazzowych.

Dorota Bułakowska – absolwentka szkoły muzycznej II stopnia w klasie fortepianu, fletu poprzecznego i wokalu. Od najmłodszych lat związana z muzyką, która jest jej największą pasją. Obecnie śpiewa wraz z chórem Astrolabium, realizuje też własne muzyczne projekty.

Kultura

Więcej w dziale Kultura

joey-banks-f0ottonryuu-unsplash (1)

Co warto obejrzeć w Apple TV+?

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
milky-way-1023340_1280

Najlepsze seriale o kosmosie

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
Muzeum_Twierdzy_Toruń

Uroczyste otwarcie wstrzymane przez COVID

Weronika Wiśniewska10 listopada 2020
DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020