fbpx
Kultura

PTP z nową płytą! Grupa powróciła do swoich korzeni

To hasło toruńskim fanom rapu kojarzy się z najlepszymi czasami PTP (fot. youtube)
PTP z nową płytą! Grupa powróciła do swoich korzeni
Jakub Strzelka
REAKCJE

Fanom rapu PTP nie trzeba przedstawiać. Na ich muzyce wychowały się setki, jak nie tysiące młodych torunian oraz mieszkańców całej Polski. Od początku ekipa grała crunk, który nigdy nie był w Polsce zbyt popularnym gatunkiem. Mimo to raperzy wydali płytę “Ulice tego słuchają” i szybko ustabilizowali się na muzycznym rynku. Po niemal dziesięciu latach toruński skład wrócił na salony i po wielu perturbacjach wydał drugą część crunkowego klasyku 

“Ulice tego słuchają” to płyta, która swego czasu była ewenementem na polskiej scenie muzycznej. Północny Toruń Projekt swoim wydawnictwem w 2008 roku podbił rodzimy rynek muzyczny i przebojem wdarł się na salony. Niewiele osób się tego spodziewało, bo torunianie grali crunk, który w Polsce nigdy nie był popularny. Mimo to, płyta, na której pojawili się czołowi raperzy polskiej sceny, przyniosła PTP niebywały rozgłos, który z czasem ucichł w miarę wydawania coraz gorszych krążków.

W ostatnich latach toruński skład popadł w zapomnienie. Dało się nawet usłyszeć o rozpadzie zespołu. Plotki zaczęły szerzyć się w momencie, kiedy z PTP zdecydował pożegnać się Luba, a parę lat później Zawik. Wówczas Zelo, Buczer i Brożas rozpoczęli prace nad swoimi solowymi projektami, z czego najkorzystniej wyszedł ten drugi. Buczer na dobre zadomowił się w mainstreamie, podpisując kontrakt z wytwórnią Step Records.

Po latach muzycy zatęsknili za wspólnym graniem i ponownie połączyli siły. Efektem wielkiego powrotu jest album “Ulice tego słuchają 2”. Na płycie można usłyszeć crunkowe brzmienia, do których PTP przyzwyczaiło swoich fanów na pierwszej części wydawnictwa. Tym samym torunianie potwierdzili to, że wraz z nowym krążkiem powrócą do korzeni. Co więcej, podobnie jak dziesięć lat temu, w projekt włączyli się czołowi przedstawiciele polskiej sceny rapowej.

W piątek raperzy spotkają się ze swoimi fanami w Empiku na Małych Garbarach. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z muzykami, zdobyć autografy, nabyć płyty zespołu oraz zrobić zdjęcie. Początek o godzinie 17:00.

 

Kultura
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Kultura

joey-banks-f0ottonryuu-unsplash (1)

Co warto obejrzeć w Apple TV+?

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
milky-way-1023340_1280

Najlepsze seriale o kosmosie

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
Muzeum_Twierdzy_Toruń

Uroczyste otwarcie wstrzymane przez COVID

Weronika Wiśniewska10 listopada 2020
DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020