fbpx
Kultura relacje

Tofifest 2018: Tłumy na nowym filmie Koterskiego! [RELACJA]

(fot. www.tofifest.pl)
Tofifest 2018: Tłumy na nowym filmie Koterskiego! [RELACJA]
Aleksandra Pladzyk
REAKCJE

W sobotę rozpoczął się 16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest zapewniający rozrywkę na najwyższym poziomie dla wszystkich fanów kina. Jak co roku prezentuje on zarówno klasyki filmowe, jak i całkowicie nowe produkcje, wśród których znalazło się m.in “7 uczuć” Marka Koterskiego

Marek Koterski to reżyser, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż jego produkcje, opowiadające o Adasiu Miauczyńskim, stanowiącym alter ego artysty, są kultowymi filmami, cieszącymi się uznaniem nie tylko wśród jednego pokolenia. Dodatkowo w 2017 roku na MFF Tofifest otrzymał on Złotego Anioła za Niepokorność Twórczą.

Jego najnowszy film pod tytułem “7 uczuć” to kolejna odsłona wizerunku Adasia Miauczyńskiego, który tym razem próbuje odszukać przyczyn swoich obecnych niepowodzeń, przypominając sobie lata młodości i tym samym nauczyć się jeszcze raz jak przeżywać podstawowe uczucia. Katarzyna Figura, Michał Koterski, Małgorzata Bogdańska, Andrzej Chyra, Marcin Dorociński, Sonia Bohosiewicz i Robert Więckiewicz, to tylko część aktorów z licznej plejady gwiazd w tej produkcji, którzy mogli po raz kolejny wrócić do młodości poprzez wykreowane przez siebie wizerunki dzieci i nastolatków.

CKK Jordanki przyciągnęły tłumy, które nieustannie dopytywały się o bilety, mimo że zostały one wyprzedane dużo wcześniej przed seansem. Po pokazie filmu odbyło się spotkanie z Katarzyną Figurą, Magdaleną Berus i producentem Włodzimierzem Niderhausem. Podczas rozmowy aktorki opowiadały o całym procesie powstawania “7 uczuć”, od telefonu, które otrzymały od Marka Koterskiego, pracy na planie, aż po prywatne refleksje po finalnym obejrzeniu dzieła.

Artystki zdradziły m.in, że ich kreacja to nie tylko to, co pokazały na ekranie, ale również godziny spędzone nad życiorysem swoich postaci i czerpanie z nich tego, co było dane zobaczyć widzowi. Ważnym poruszonym aspektem była również przemiana dorosłych osób w dzieci w celu podkreślenia istoty problemu, który poprzez komizm postaci miał podkreślić pewne ważne, często marginalizowane tematy. Niewątpliwie film ten na długo pozostanie w pamięci jego twórców, którzy pracowali nad nim długie miesiące (a nawet lata, jak to było w przypadku reżysera). Niecodziennie bowiem zdarza się, aby w tak innowacyjny sposób przedstawić problemy, z którymi boryka się większość dzieci i ich rodzin.

Ten film zdecydowanie powinien obejrzeć każdy rodzic i każdy pedagog, by w otoczeniu humoru mógł przyjrzeć się realnym problemom, którym na co dzień musi sprostać młode pokolenie.

Kultura relacje
Aleksandra Pladzyk

Kulturoznawca z krwi i kości. Jej świat kreci się zawsze tam, gdzie w Toruniu występują sztuka, kultura i nauka. Kierowana z wernisażu po finisaż, relacjonuje piękno artystycznego środowiska zabytkowego miasta. Ciekawa świata i ludzi, pasjonująca się podróżowaniem, po całym Starym Kontynencie, chłonie cała sobą to, co każda stolica ma jej do zaproponowania

Więcej w dziale Kultura relacje

inauguracja-22-festiwalu-m-37

“Flis”, czyli opera w romantycznym stylu

Aleksandra Pladzyk19 maja 2019
image1

Miłosna historia w niecodziennym wydaniu – czyli był sobie “Dziad i baba”

Mateusz Bąk12 maja 2019
kestutis-pleita

Wystartowały Dni Moniuszkowskie!

Mateusz Bąk6 maja 2019
WROG_SIE_RODZI_009 (Copy)

Za nami premiera spektaklu “Wróg się rodzi” [FOTORELACJA]

Mateusz Bąk4 kwietnia 2019
2019_03_0720do20czysta209620marina20abramovic_012

Marina Abramović otworzyła wystawę w Toruniu! [FOTO]

Mateusz Bąk8 marca 2019
Bez tytułu

Torunianka pozostaje w The Voice of Poland! (WIDEO)

Mateusz Bąk29 października 2018
2187653

Poznaliśmy laureatów 16. MFF Tofifest!

Mateusz Bąk28 października 2018
torunskie_gwiazdy13

Toruńskie Gwiazdy 2018 rozstrzygnięte! [RELACJA]

Adam Mroczek13 sierpnia 2018
IMG_6242

Podsumowanie tegoroczonego PER MUSICAM AD ASTRA

Katarzyna Grochowalska6 lipca 2018