W ten jakże artystyczny sposób do udziału w akcji #zostańwdomu zachęcali muzycy objęci mecenatem PGE Energia Ciepła, wśród których znalazła się reprezentantka Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej znakomita skrzypaczka – Monika Skruszewicz.

– Z nieukrywaną radością przystąpiliśmy do realizacji materiału muzycznego, zaproponowanego przez mecenasa Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej – PGE Energia Ciepła. Mam nadzieję, że wleje on w nasze serca nieco optymizmu i wywoła uśmiech na naszych twarzach. Toruńska Orkiestra Symfoniczna, jak właściwie wszystkie instytucje kultury w kraju, przeniosła całą swoją działalność merytoryczną na kanały wirtualne. Staramy się zapewnić odbiorcom szeroki wachlarz materiałów, zarówno artystycznych, jak i edukacyjnych. Mam ogromną nadzieję, że hasło #zostańwdomu będzie potraktowane przez wszystkich nas odpowiedzialnie i już niedługo, uwolnieni od tej przymusowej kwarantanny, spotkamy się na żywo w przestrzeniach kulturalnych – mówi Przemysław Kempiński p.o. dyrektora Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

W nagraniu wzięli udział także muzycy z Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Filharmonii Zielonogórskiej. Gościnnie wystąpił również muzyk z Filharmonii Narodowej w Warszawie objętej patronatem PGE Polskiej Grupy Energetycznej.